Музеї

Очаківський військово-історичний музей ім. О.В.Суворова

 (історична довідка)

  

  Історія музею розпочинається з відкриття у 1951 р. в м. Очакові (за рішенням виконкому Очаківської міської ради № 74/1 від 6 березня 1950 р.) музейної кімнати О.В.Суворова в приміщенні моторно-риболовецької станції, яка потім була переведена до районної бібліотеки. В 1960 р. на її базі створений краєзнавчий музей, що розмістився в культовому приміщенні (до 1794 р. – турецька мечеть, після зруйнування фортеці Очаків – Військовий собор, пізніше православна церква, яку в 1933 р. закрили і в цій будівлі розташувався Палац піонерів). Музей відкрився для відвідувачів 31 травня 1960 р. на підставі рішення Очаківського райвиконкому, а в травні 1966 р. з дозволу Міністерства культури УРСР стає філією Миколаївського обласного краєзнавчого музею (зі штатом 3 чол.).

   З часом музейна експозиція була оновлена (за участю майстрів Полтавського художньо-виробничого комбінату та відомого художника-баталіста М.І.Самсонова) і 7 липня 1972 р. згідно наказу Миколаївської обласної Ради   № 102 від 12 лютого 1970 р. музей відкрився як Військово-історичний відділ Миколаївського обласного краєзнавчого музею.

   Професійне оформлення та цікаві експонати вабили чисельних туристів. Протягом року музей приймав у середньому від 60 до 80 тисяч відвідувачів. Крім того, співпрацівниками проводилася велика науково-дослідницька та пошукова робота. Було прочитано 1335 лекцій, оформлено 200 пересувних виставок, проводились цікаві масові заходи. Щороку фонди музею поповнювались новими надходженнями. Музейна збірка розповідала і про далеке минуле Очакова, і про його сьогодення.

   Та згодом музей змушений був змінити адресу. На виконання Постанови Кабінету Міністрів № 1399 від 15.12.98 р., в грудні 1999 р. приміщення закладу, як культова споруда, було передане церковній громаді. Музею надана будівля по вулиці Леніна 11, яка не була відремонтована та пристосована для розміщення музейної експозиції. 1

   З 2001 р.  по 2010 р.  тут проводились ремонтні роботи та благоустрій прилеглої території. Кошти на це систематично виділялись Миколаївською облдержадміністрацією. 

   Та, незважаючи на це, музей працював у звичному режимі.

   На сьогоднішній день в оновленій будівлі вже створені музейні виставки, з якими можуть ознайомитись мешканці та гості міста.

   Колектив музею налічує 15 чоловік. На їх плечі лягає нелегка відповідальність за збереження експонатів, якісне обслуговування відвідувачів, чимало господарським турбот, які потребують певної фізичної сили.


 

ОЧАКіВСЬКИЙ  МУЗЕЙ МАРИНІСТИЧНОГО  ЖИВОПИСУ
ІМ. Р.Г.СУДКОВСЬКОГО
 
  Заснований в 1982 р., є відділом Миколаївського обласного художнього музею ім. В.В.Верещагіна. Його зібрання налічує 550 творів та 180 архівних документів. Експозиція музею знайомить з однією із сторінок історії міста Очакова, розповідає про життя і творчість академіка живопису, художника мариніста Р.Г.Судковського. В музеї представлені, його картини, а також архівні матеріали, що розповідають про родину художника. Також експонуються картини художників другої половини 19 ст. які свій талант присвятили морському краєвиду- Айвазовського, Дубовського, Полєнова та інші.  Музеєм популяризується творчість місцевих майстрів. Регулярно організуються і проводяться нові виставки. Так в жовтні жителі міста мають змогу ознайомитись з фото- виставкою під назвою «Фото з сімейного альбому», яка присвячена історичному і культурному минулому м.Очакрва. Експозиція охоплює другу половину дев’ятнадцятого та  двадцятого століття. Виставка експонується при підтримки депутата Миколаївської обласної ради АГ.Голодницького, директора Миколаївського державного підприємства «Дельта-Лоцман». 

2


  Співробітниками музею проводиться робота по організації заходів з о/с   військових частин, учнями школи інтернат, дитячого дома, художньої школи, середніх шкіл міста.
   В 2008-2009 року в музеї тривав капітальний ремонт. Приміщення набуло нового вигляду як зовні, так і в середині, зберігши при цьому свій архітектурний стиль. 
              
  В музеї працюють шість співробітників , яких в теперішній час очолює О.І.Куліков, щороку обслуговують близько 35 тис. мешканців  та гостей міста.