Новини

Умови праці директора комунальної установи Центр культури і дозвілля, матеріально-технічна
база ЦКіД
 
Режим роботи 
Щоденно – з 8.00 до 17.15
П’ятниця – з 8.00 до 16.00
Обідня перерва – з 12.00 до 13.00 
Вихідні дні: субота, неділя 
Ненормований робочий день.
Щорічна основна відпустка: 24 календарних дня.
Щорічна додаткова відпустка: 07 календарних днів.
Оплата праці: згідно чинного законодавства.
Клубні формування  ЦКіДу працюють у орендованих приміщеннях: зразковий ансамбль народного танцю «Радість» - на базі ЗОШ № 4,  вул.. Будівельників (60 років СРСР), танцювальний колектив естрадного танцю “Нова галактика” – на базі НВК “Сонечко”, вул. Будівельників (60 років СРСР), 29\4, народний ансамбль “Ветеран” –вул. Нікольська,7 (Кірова). 
 
*** 
Життя – воно найкраще з нагород!
9 травня – найдорожче свято!
За волю й мир завдячує народ
Вам, Перемоги славної солдати!
 
   Роки… Швидко, мов стрімкі струмки, збігають вони, квітнуть дерева, половіють жита, приходять у світ нові люди. Але не старіє, не зникає пам'ять воєнних років. вона живе у спогадах бійців, на сторінках книжок і в кадрах кінострічок. Її, мужню і величну, надійно оберігає народ, передаючи, як святиню, у спадщину поколінням. 2015 рік знаменний тим, що Україна і весь світ відзначає 70-річчя Великої Перемоги. 
У довічному боргу наше покоління і перед тими ветеранами та учасниками війни, кому пощастило пройти через горнило битв і дожити до світлого Дня Перемоги. Все менше їх залишається в життєвому строю. Зберегти їх пам'ять, донести її до молодого покоління святий обов’язок кожного. 
6 травня 2015 року бібліотекарі Очаківської міської бібліотеки Миронюк В.О. та Біла Л.М. провели урок мужності  та пам’яті для учнів 3-4 класів Очаківської ЗОШ № 3 - «Йде травень, й крізь хвилини, дні і роки, несе нащадкам спогади свої». 
   Під час проведення заходу була хвилина мовчання перед світлою пам’яттю тих, хто віддав своє життя, увійшовши в безсмертя,  демонструвалися кадри кінохронік, лунали пісні про Велику Вітчизняну війну, вірші у виконанні учнів. Дізнатися ще більше про той суворий час допомогли спогади Анатолія Андрійовича Левинцова, який розповів про свій життєвий шлях, про Чернігівсько-Волинське партизанське з'єднання під керівництвом О.Ф.Федорова, де він перебував з 1943 року зі своєю мамою, будучи восьмирічним хлопчиком, представив ряд фотокарток з архівів сімейного альбому. Дітки подарували гостю квіти і побажали:
«Хай зозуля роки Вам кукує,
Молодить травень душу і кров!
Вдячна юнь Вам сьогодні дарує
Своє серце, тепло і любов!
  Ганна Вікторівна, завідувач бібліотеки, ознайомила дітей з книгами про ті героїчні роки, представленими на перегляді «Знов білим цвітом вкрилися сади, і знов приходить свято Перемоги...». Маленькі читачі доторкнулись до сторінок Великої Вітчизняної війни.
  
  Г.В.Біла, завідувач Очаківської міської бібліотеки                                                                     
*** 
Колектив «Радість» посів ІІ місце за участь у «Миколаївських зорях»
 
  Колектив «Радість»1 травня 2015 року старша група  зразкового ансамблю народного танцю «Радість» відділу культури Очаківської міської ради (керівник Т. Поночевна) приймала участь у регіональному фестивалі-конкурсі хореографічного мистецтва «Миколаївські зорі», який проходив у м.Миколаїв. За результатами конкурсу наш колектив нагороджений дипломом за ІІ місце в номінації «Народна хореографія» (ІІІ вікова категорія). 
  На сцені Обласного палацу культури  на розсуд журі конкурсу було представлено два конкурсні номери – сербський танок «Опанци» та жартівливий український танок «Жваві молодички».  
  Слід відмітити, що старшу групу ансамблю складають батьки молодших учасників колективу «Радість». Під керівництвом Тетяни Поночевної матусі займаються всього півтора року. Завдяки наполегливій праці учасників та майстерності керівника зразкового ансамблю народного танцю «Радість» старша група досягла достатнього рівня для того, щоб приймати участь у конкурсі обласного ступеню. 
  Вітаємо колектив та керівника з перемогою. Бажаємо подальших успіхів на хореографічній ниві. 
Відділ культури Очаківської міської ради 
 
*** 
Прониклива молитва матері очаківських ветеранів 
 
  Народний вокальний ансамбль «Ветран» відділу культури Очаківської міської ради зайняв почесне ІІ місце у обласному огляді вокальних, фольклорних колективів та хорових груп «Материнська пісня» у номінації «Віночок пісень про матір», який проходив у м. Миколаїв.
22 березня на сцені Миколаївського обласного Палацу культури наш колектив під керівництвом Гай А.М. та Котової Т.М. виконав конкурсну програму  під назвою «Молитва матері». 
  Виступ достойно був оцінений почесним журі на чолі із заслуженим працівником культури А. І. Затуряном.
Обласний огляд вокальних, фольклорних колективів та хорових груп «Материнська пісня» проводиться в друге за час свого заснування. Засновником та організатором заходу являється Миколаївський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи. Автор проекту – заслужений працівник культури України Стрілецька Г.П.
  Цього року поборотися за призові місця та представити на суд журі свою творчість приїхало двадцять п’ять творчих колективів із шістнадцяти районів та трьох міст Миколаївської області.  
Вітаємо наш вокальний колектив «Ветеран» з отриманням призового місця на конкурсі обласного рівня. Бажаємо успіхів у подальшій творчій діяльності. 
 
    
 
Начальник відділу культури Мироненко Т.Я. 
 
*** 
«За Бузькими порогами Січ колись стояла»
 
   Під такою назвою 28 вересня в місті Южноукраїнську відбувся обласний конкурс козацької пісні. В заході прийняли участь хорові колективи та ансамблі української пісні. Всього 27 колективів області. 
На сцені Южноукраїнського палацу культури  «Енергетик» місто Очаків  представляли народний хор «Ветеран» та зразковий колектив народного танцю «Радість».
   Глядачів вразила яскрава вокальна хореографічна композиція «Ой на горі та женці жнуть», виконана на яскравому прикладі української народної пісні та танцювальної культури. Члени журі відзначили вдале поєднання представників різних поколінь на одній сцені. 
  Наш шанований в місті колектив – народний хор «Ветеран», отримав звання лауреата Фестивалю.   Гостинні господарі запропонували приймати  та підтримувати захід такого рівня в себе в Южноукраїнську щорічно.
Дякуємо всім, хто приймав участь у організації даної поїздки. Бажаємо нашим колективам подальших творчих та життєвих успіхів. 
 
 
 
 
 
*** 
 
«Браво, народному танцю»
 
  «Пам’ятайте, що за нашою чудовою піснею перше слово належить нашому народному танцю. Коли ми полюбимо сестру-пісню, то полюбимо і її брата – танець». Це слова палкого українця та надзвичайної особистості, відомого українського композитора, актора, диригента, хореографа, фольклориста і педагога Василя Михайловича Верховинця – основоположника книги «Теорія українського танцю». У 1937 році В. Верховинець пішов у вічність, замовкла його пісня, зупинився його танець. Та справжній талант неможливо забути. Тому, у 1997 році на Херсонщині, за ініціативою Херсонського обласного Центру народної творчості було організовано Регіональний конкурс хореографічних мініатюр «Осіння фантазія», який згодом перетворився на Всеукраїнський фестиваль-конкурс авторських творів «Верховинця степова криниця». Проводиться він один раз на два роки на сцені міського палацу культури і туризму в м. Каховка Херсонської області. Вже цього року Фестиваль гостинно відкрив двері 30 танцювальним колективам з м. Хмельницька, м. Луганська, м. Милітополя, м. Одеси, м. Херсона, м. Миколаєва, м. Скадовська, м. Геніческа та м. Очакова. До складу журі увійшли знавці народної хореографії: Мерлянова О.А. – декан факультету мистецтв, доцент кафедри хореографії МРКНУКіМ, Рехлицька А.Є – завідувач кафедри хореографії Херсонського Державного університету, голова обласного осередку Національної спілки хореографів України, заслужений працівник культури України; Кізяков В.М. – голова предметно-циклової комісії Херсонського училища культури; Аляб’єва С.В. – директор ХОЦНТ; Тлумак А.І. – викладач кафедри сучасної та народної хореографії Херсонського училища культури, провідний методист з хореографії Херсонського обласного Центру народної творчості.
  Зразковий ансамбль народного танцю «Радість» відділу культури Очаківської міської ради вже втретє приймав участь у цьому мистецькому заході і представив на суд журі свої твори: «Поліську кадриль» та хореографічну картинку «Як козаки вихвалялись, до дівчат залицялись». Танцювальний колектив отримав статус дипломанта в своїй віковій категорії від 11-14 років. Саме ця вікова категорія цього разу представила найбільшу кількість сильних танцювальних колективів з різноманітними авторськими творами народної хореографії. Також, у конкурсі приймали участь колективи спеціалізованих закладів культури. Майже всі колективи-конкурсанти мали звання зразковий, народний та аматорський, тому, боротьба була напруженою, але все ж таки, «Радість» запам’яталась журі своєю технічною майстерністю виконання українських народних творів. 
  Фестиваль-конкурс «Верховинця степова криниця» ніби виконує заповіт самого митця, адже спрямований на активізацію творчої хореографічної думки, дає можливість кожному балетмейстеру продемонструвати свої досягнення у створенні оригінальних, але істинно українських сценічних танців, виявляє і підтримує хореографів, які створюють яскраві твори і являється творчою лабораторією для всіх учасників. Прийняти запрошення для участі у фестивалі такого рівня - це висока оцінка виконавської майстерності кожного аматорського колективу. Ми раді, що наш дитячий хореографічний колектив отримав нагоду представити м.Очаків на заході такого рівня.   Дякуємо батькам учасників зразкового ансамблю танцю «Радість», які допомогли у здійсненні творчої подорожі до Херсонщини – колиски української сценічної народної хореографії. 
 
 
 
 
 
 
*** 
 
Місто вітає юні таланти! 
 
  21.09.2013 р. в день святкування  Дня міста Очакова відбулася церемонія нагородження учнів ПСМНЗ міста. Грамоти відділу культури Очаківської міської ради за вагомий внесок у розвиток культури міста та цінні подарунки отримали Дорошенко Карина (учениця ДХШ м.Очаків) та Громова Анастасія (випускники ДМШ м.Очаків).  
  Зі святкової сцени були також відзначені і танцювальні колективи відділу культури. З нагоді 521-річниці заснування м.Очаків , за сумлінну працю, високі досягнення у хореографічному мистецтві отримали Почесні грамоти виконавчого комітету Очаківської міської ради  зразковий ансамбль народного танцю «Радість» та колектив естрадного танцю «Нова Галактика».  
  Вітаємо нагороджених з відзнаками, бажаємо численних успіхів  у подальшій діяльності.
  Дитяча художня школа отримала перший подарунок з нагоди свого 35-річчя
  У новому навчальному році  учні художньої школи будуть створювати свої шедеври, сидячи на нових стільцях. Генеральний директор ОО «Лазурний океан+» Шевченко Михайло Миколайович подарував цілих два десятки дитячих стільчиків Дитячій художній школі м.Очаків.     
Очаківці співали і танцювали на Южноукраїнській землі 
  Вихідними днями в гостях у Южноукраїнська побували колективи відділу культури - зразковий ансамбль народного танцю «Радість» та  
народний вокальний ансамбль «Ветеран». Нагодою для поїздки стала участь у обласному конкурсі козацької пісні «За Бузькими порогами Січ колись стояла». 
  28 вересня 2013 року на сцені Южноукраїнського палацу культури звучали дві пісні у виконанні наших земляків – «Причорномор’я – козацький наш край!» та «Ой на горі та женці жнуть». Під звуки останньої діти танцювального колективу представили яскраву тематичну хореографічну постановку.   
 
 
 
 
 
*** 
 
 
 
 Хроніка одного бібліотечного дня.
 
 День - 20 вересня 2013 року був звичайним і як завжди насиченим робочим днем для Очаківської міської бібліотеки. 
Зранку, для читачів похилого віку, завідувач Біла Г.В. провела краєзнавчий експрес - огляд про життя та творчість українського прозаїка, земляка, знатного ювіляра - Сизоненка Олександра Олександровича. Але краще за будь-кого про автора розказують його твори, які були представлені на літературній розкладці-досьє «Все у нього від життя». Одного разу, талановитий український літератор Павло Загребельний, коли О. Сизоненку виповнилося 50 років, по українському радіо заявив: “Проза Сизоненка має особливу тональність, Сизоненко не любить багато вигадувати, любить писати з натури. Усі його герої - це майже не вигадані люди. Залюбленість у рідні місця, рідних людей створює особливий стиль, сповідницький характер його розповідей. Сизоненко стоїть на шляху до великого таємничого процесу, коли художній твір зливається з дійсністю”. І це насправді так, сторінки більш як 40 книжок свідчать про справедливість цих слів. У них і мелодії степового безмежжя рідної Новоалександрівки (Баштанський район), і героїзм фронтовиків, і самовіддана праця корабелів - чорноморців - не випадкові сюжети, а епізоди з життя письменника О. Сизоненка. Саме в цей день 20 вересня 2013 року  О.Сизоненку виповнилося 90 років. 
  Наступними відвідувачами бібліотеки стали учні 6 класу Очаківської ЗОШ № 3, для яких бібліотекарі організували патріотичну годину приурочену до Дня партизанської слави «Партизанські стежки України, їх життя та їх подвиг гідні вічної слави». Бібліотекарі  познайомили юних читачів з історією підпільно-партизанського руху в роки Великої вітчизняної війни, акцентуючи увагу на фактах діяльності партизанських та підпільних організацій на території Миколаївської області. З цікавістю учні розглядали матеріали, представлені на перегляді «Пам’ятай, ти нащадок героїв».
Рідко буває вільним читацьке комп’ютерне місце в читальній залі бібліотеки. Користуючись послугами Інтернету, для читачів (категорія інваліди) проведено майстер - клас «Виготовлення виробів у стилі деку паж».  
 А на абонементі, як завжди, продовжувалась «тиха і спокійна» робота бібліотекаря. На всі смаки й уподобання вибираючи собі духовну «їжу», спілкуючись між собою, чекаючи доброї поради бібліотекаря-фахівця, з добрим настроєм  покидали бібліотеку  наші читачі.
 
 
 
Завідувач бібліотеки Біла Г.В. 
 
 
***
 
  Міжнародний день захисту дітей у м. Очакові проходив 31 травня 2013 р. у форматі загальноміського свята «Шагает лето по планете». Зі словами привітання до присутніх звернулися заступник міського голови Кифоренко В.В., начальник служби у справах дітей Купчинська Г.А., депутат міської ради Назарова А.В.  
  Подарунки для найкращих учнів міста, які закінчили навчальний рік на відмінно, вручив депутат обласної ради Голодницкий А.Г.
У святковій програмі прийняли участь танцювальні колективи міста та району – «Нова Галактика», «Золотий колос», «Радість».  Позитивні емоції дарували вихованці Дитячої музичної школи м.Очаків, вокальної студії «Золота нотка» а також юні вокалісти  - О.Торосян, А. Жукова , К. Жигарева, М. Рыжик. 
  Свої роботи для всіх бажаючих демонстрували учні Дитячої художньої школи м.Очаків. Виставка  милувала око в затишному парку біля центральної площі міста. 
   Веселі конкурси, що були проведені для дитячої громади після концерту, бадьорили усіх присутніх без винятку.
 
 
 
 
 
   
***
Новини від Дитячої художньої школи м.Очаків 
 
15.04.2013 р. відповідно до графіка проведення основних навчально – методичних заходів Обласного методичного кабінету  навчальних закладів культури та мистецтв управління культури Миколаївської облдержадміністрації на 2012-2013 навчальний рік  відбувся Обласний конкурс образотворчого мистецтва "Мій світ. Рідна земля. Родина", в якому брали участь 19 учнів Дитячої художньої школи м. Очакова. За результатами обласного конкурсу п"ять учнів ДХШ м. Очакова були відзначені грамотами. А саме:
1. Франчін Вікторія   (11 років)  за роботу  "Веселий відпочинок" ,
2.  Гончарова Маргарита (12 років) за роботу "Весна",
3.  Татаренко Аліна (11 років) за роботу "Майбутні гончарі",
4.  Кукуруза Дар"я (11 років) за роботу "Родина рибалки",
5.  Якименко Максим (10 років) за роботу "Пасічники".
25.04.2013 року згідно з положенням про щорічну премію Державної прикордонної служби України "Смарагдова ліра" за кращі твори літератури і мистецтва про прикордонників 15 учнів ДХШ м. Очакова взяли участь в конкурсі "Смарагдова ліра".  Робота " Морський патруль"  учениці Кукурузи Дар"ї була направлена на Всеукраїнський конкурс до м. Київ. Результати конкурсу на рівні Києва очікуються. 
У травні 2013 року в Дитячій художній школі відбувся конкурс "Податки очима дітей". Серед найкращих роботи учнів (12 робіт).
15.05.2013 р. у м. Первомайськ Миколаївської області відбулася церемонія нагородження грамотами переможців конкурсів дитячої творчості  серед початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (шкіл естетичного виховання) Миколаївської області. Від ДХШ м. Очакова  грамотою була відзначена Дорошенко Карина, як переможець III етапу Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, присвяченого Шевченківським дням. Грамота була вручена директором  Обласного методичного кабінету навчальних закладів культури та мистецтв Миколаївської області Катрич Оленою Павлівною.  
 
Директор ДХШ         В.М. Гончаров
 
***
 
 
Презентація збірки поезій «Виднокіл» Ю.В. Зіньковського
 
30 травня 2013 року в читальній залі Очаківської міської бібліотеки на презентацію нової збірки поезій «Виднокіл» зібралися шанувальники поетичного слова, прихильники творчості нашого земляка-поета Юрія Васильовича Зіньковського  Епіграфом зустрічі стали слова з віршу Ю.Зіньковського «Стриптиз», який увійшов до нової збірки: 
                                                          «…І лиш одна надія і втіша:
                                                                      Що на льоту за мій якийсь рядочок
                                                                      Колись чиясь зачепиться душа.» 
Завідувач міської бібліотеки Біла Г.В. привітала всіх присутніх, декілька теплих слів присвятила поету: «Ви той поет, який плекає мову, різьбяр по кришталю, де кожна грань це – слово…», ознайомила гостей з літературною спадщиною поета – поетичними збірками:  «Теорема», яка вийшла у видавництві «Радянський письменник» у 1987 р., «Мій білий світ», надрукована у м. Миколаїв 2003 року, «На довгій ниві», 2006 р., «Битва на лимані» 2008 р.,  «Далеке і близьке»  2011 р. Збірки, творчі роботи школярів за творчістю поета-земляка, тематична тека із циклу «Письменники Очаківщини» з матеріалами з періодичних видань про письменника.
    Ведуча презентації, бібліотекар Куцурубської сільської бібліотеки-філії Бурдига-Ніколаєва Т.О. під слайдовий показ розповіла про життєвий шлях Юрія Васильовича, Валентина Миронюк прочитала гуморески автора, найменша шанувальниця творчості Ю.Зіньковського – Ніколаєва Аня з натхненням декламувала вірші,  звучали пісні, покладені на слова Юрія Васильовича   у виконанні Забенко Н.С., викладача Іванівської музичної школи та Тарасевич К.Б., місцевого композитора, активного помічника міської бібліотеки. Далі була презентація збірки «Виднокіл». Автор особисто розповів про народження його шостої поетичної збірки, декламував вірші, дарував з автографами книги.
Лунало багато слів привітання від присутніх. Атмосфера заходу була поетичною, дружньою і  цікавою.
На заході були присутні  – 40 чоловік.  
 
Завідувач Очаківської міської бібліотеки               Г.В.Біла
 
 
 
 
 
***
 
31 травня 2013 року в приміщенні читальної зали Очаківської міської бібліотеки відбулася  профорієнтаційна інформина «Вчення світ, а не навчання – тьма». Учасниками заходу стали користувачі бібліотеки, які бажають здобути професійну освіту. Перед присутніми зі змістовною лекцією виступила Буняченко О.А., спеціаліст Очаківського міськрайонного центру зайнятості   
 
 
Завідувач міської бібліотеки Біла Г.В.
 
***
 
На всіх вітрилах з книгою у літо!
 
  28 травня в міській бібліотеці відбулася незвичайна мандрівка у бібліотечний світ книжок. Мандрівниками стали  вихованці пришкільного відпочинкового табору з денним перебуванням «Веселі гноми», учні 1- 4 класів Очаківської ЗОШ № 3. Їх гідом була завідувач міської бібліотеки Біла Г.В. 
  Коли починаються довгоочікувані літні канікули, життя бібліотекарів наповнюється приємними клопотами, пов’язаними з відкриттям літніх читань. І саме на честь цього була організована літературно-пізнавальна зустріч для маленьких читачів. Діти відкрили для себе багато нового і незвичайного зі світу книг.
Ганна Вікторівна наголошувала, що справжній відпочинок повинен бути з книгою! І саме тому міська бібліотека чекає своїх маленьких книголюбів і цього літа!
 
 
Завідувач
Очаківської міської бібліотеки Біла Г.В.
 
 ***
 
Выпускной вечер в музыкальной школе
 
  Очаковская детская музыкальная школа была основана в 1962 году. В этом году ей исполняется 51 год. Отшумели торжества, связанные с юбилеем школы. За всё время существования музыкальную школу закончили 1118 учеников по разным специальностям. Для многих выпускников музыка стала профессией. А в этом, 2012 – 2013 учебном году, Очаковскую детскую музыкальную школу закончило пятнадцать человек: семь учеников по классу фортепиано -  Евтушенко Ярослава,  Лагунов Роман, Абзаловы Анна и Анастасия, Литвин Никита, Коваленко Анастасия, Банана Евгений, пять – по классу аккордеона -  Казачина Татьяна, Лукьяненко Юлия, Юренков Иван, Чупий Юлия, Палазенюк Максима, баянистка  - Гринько Евгения, по классу гитары -  Жалдак Алина,  по классу бандуры и сольного академического пения - Громовая Анастасия. Все они пришли 25 мая на выпускной вечер, чтобы получить первый в своей жизни официальный документ об окончании музыкальной школы.
  На «отлично» пришли к финишу  выпускницы фортепианного отдела – Абзалова Анна и Евтушенко Ярослава, а также  выпускница сразу двух отделений – бандуры и сольного академического пения – Громовая Анастасия. Эти девочки запомнятся своими музыкальными способностями, необычайной старательностью и трудолюбием.  Преподаватели школы желают, чтобы сбылись их мечты о продолжении музыкального образования. 
   Ребята, заканчивающие музыкальную школу в этом году, принимали активное участие в концертах и различных конкурсах, а также становились их победителями. Неоднократными призёрами школьных конкурсов  были Абзаловы Аня и Настя, Лукьяненко Юля, Юренков Ваня, Громовая Настя.  Громовая Настя, обучаясь на двух отделениях, уже с 3 класса достойно представляла нашу школу на областных конкурсах: дважды становилась победительницей областного конкурса бандуристов,  дипломантом областных конкурсов вокалистов, где заняла 2 место, принимала участие в конкурсе народных ансамблей. В этом году Настя участвовала в отчётном концерте Николаевской области «Источник юных талантов», который проходил в городе Первомайске. Защищали честь нашей школы на областных конкурсах пианистов Евтушенко Ярослава и Абзалова Аня, получил диплом на областном конкурсе аккордеонистов Юренков Ваня. Многие выпускники принимали участие в областных фестивалях в составе творческих коллективов: ансамбле бандуристов, аккордеонистов, школьном хоре.
  На выпускном вечере ребята поздравляли тех учителей, кто делал с ними первые шаги в музыке и провёл через годы к выпускному экзамену. В этом году наибольшее количество выпускников у Збавитель Елены Александровны и Домбровской Веры Архиповны - по три. По два выпускника у Евтушенко Ларисы Кимовны, Кузьминой Ольги Павловны. А  вот у Горбатюк Татьяны Владимировны одна выпускница – Громовая Настя закончила музыкальную школу по двум отделениям. По одному выпускнику у Логуновой Ирины Константиновны, Гай Антонины Николаевны, Колесниченко Людмилы Юрьевны, Бобера Юрия Иосифовича.  Все эти годы ребята посещали занятия по теории, сольфеджио, зарубежной и украинской музыкальной литературе. Их преподавателем была Кравченко Ольга Николаевна.  Ребята очень полюбили преподавателей хорового класса – Горбатюк  Татьяну Владимировну, Жосан Оксану Павловну, постоянных концертмейстеров – Кузьмину Ольгу Павловну, Богатикову Марину Михайловну. Под их руководством они завоевали первое место областного конкурса хоровых коллективов Очаковского зонального методического объединения. И конечно хозяином и душой школы все эти годы был   любимый директор – Рыжик Владимир Харитонович. Выпускников пришли поздравить первоклассница Цимбалюк Диана, мама выпускника – пианиста Лагунова Анна Владимировна, в прошлом выпускница ДМШ 2010 года, а ныне студентка музыкального училища – Доценко Жанна. 
  Во втором отделении гости вечера услышали прощальный концерт выпускников, состоящий из самых любимых произведений. Счастливого творческого пути, ребята!
 
 
 
***
 
Джерело юних талантів.
 
  В 2003 році управлінням культури Миколаївської обласної держадміністрації, Обласним методичним кабінетом навчальних закладів культури та мистецтв був започаткований обласний огляд – конкурс «Джерело юних талантів». Кожного навчального року учні початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (шкіл естетичного виховання) приймають участь в обласних фестивалях, конкурсах, а переможці запрошуються для участі в звітному Гала – концерті. Цього року Гала–концерт проходив 15 травня в місті Первомайську, в оновленому центрі культури та дозвілля. Дуже приємно, що  на цей захід були запрошені і юні очаківські зірочки – переможці  обласних конкурсів – учениці Очаківської ДМШ  Громова Анастасія та Очаківської ДХШ – Дорошенко Каріна (викладачі Горбатюк Т.В. і Кострома Н.О.).
  Учасників, викладачів, гостей Гала – концерту привітав заступник начальника управління культури Миколаївської облдержадміністрації  Бойченко В.Б., директор Обласного методичного кабінету навчальних закладів культури та мистецтв Катрич О.П. Вони  нагородили почесними грамотами та цінними подарунками провідних викладачів області, учнів – переможців, дитячі колективи. Диплом за І місце отримав молодший хор Очаківської ДМШ,що приймав участь в обласному конкурсі хорових колективів, почесну грамоту було вручено і учениці 2 класу ДХШ Дорошенко Каріні.  А потім був звітний концерт, в якому виступили солісти, ансамблі різних складів мистецьких  шкіл Миколаєва, Вознесенська, Первомайська, Южноукраїнська. В ньому приймала участь учениця 6 класу ДМШ, лауреат обласних конкурсів Громова Анастасія, яка виконала на бандурі українську народну пісню «Козак воду носить». По закінчені концерту глядачі мали змогу переглянути художню пересувну виставку «Світ очима дітей».
 
 
   
 
***
 
Травень щедрий на свята. Не була осторонь всіх знаменних травневих подій Очаківська міська бібліотека: 
 
24 травня 2013 року для учасників групи «За здоров’ям до бібліотеки» проведено бесіду про застосування стволових клітин в медицині (Гладнєва Г.В), та в координації з територіальним центром з надання соціальних послуг (соціального обслуговування) м. Очаків. організовано урочисте вручення сертифікатів студентам університету «Третього віку». 
 
Протягом місяця продовжувала роботу виставка робіт вихованців Дитячої художньої школи м. Очаків «Ми чуємо тебе, Тарасе, крізь століття!», у журналі відгуків зібрані 19 теплих вражень від відвідувачів бібліотеки про роботи юних художників. 
 
 
 
 ***
 
23 травня 2013 року  в читальній залі міської бібліотеки в рамках Днів слов’янської писемності і культури організовано літературно-історичну зустріч «З любов’ю до Росії». Перед користувачами бібліотеки виступили: Білоусова Т.М. – голова Миколаївської обласної організації «Русич», Фіоктистова Л.М. – вчитель історії, представник Миколаївського товариства Ленінградської блокади , Фальов В.Ф., в минулому професійний радіожурналіст, поет, Гармашов І.М. – член Миколаївської обласної ради національних товариств, історик-краєзнавець. Серед запрошених читачів були Очаківські поети, краєзнавці, екскурсоводи і просто творчі люди. Присутні говорили про роки Великої Вітчизняної війни, про необхідність виховання молоді та дітей у дусі патріотизму. У виконання Шевцової Р.М. та Тарасевич К.Б. лунали пісні про Очаків, місцевий автор Сидорюк В.С. читала власні вірші про блокадний Ленінград, свою юність та ін.. Валерій Федорович Фальов презентував  вірш «Вид на Кинбурн» та подарував бібліотеці авторську збірку ліричних віршів «Колокольчик диліжанса» .
 
 
 ***
 
15 травня підготовлено подорож «Парад країнами Європи» (до Дня Європи) для учнів 7-А кл. Очаківської ЗОШ №2. 
 
 
 ***
 
З 14- 18 травня в рамках тижня «Живи, книго!» бібліотекою організовано низку бібліотечних уроків для учнів 5- 8 класів Очаківської ЗОШ № 2: «Духовні острови – книги», «Писемні пам’ятки України», «Довідкова література – це книги, які знають все», «Історія виникнення книги». 
 
***
 
12 травня читальна зала міської бібліотеки  з нагоди святкування Дня матері та Дня сім’ї зібрала на літературно-музичну зустріч «День матери – достойный женский праздник», жінок літнього віку, слухачів університету «Третього віку» територіального центру з надання соціальних послуг (соціального обслуговування) м. Очаків. Ліричні вірші, присвячені жінці-матері, найщиріші слова вітань линули з вуст ведучих Білої Г.В. та Ромащенко Т.В., доброго настрою завдала гумореска у виконанні Миронюк В.О., музичний супровід забезпечили учасники хору «Ветеран» (художній керівник А.Гай).  
 
 
***
 
9 травня 2013 року бібліотекою в координації з відділом культури Очаківської міської ради, громадською міською організацією волонтерів організовано вогник-спомин «Вспомним  роковые-фронтовые, юности ушедшие года» для ветеранів Великої Вітчизняної війни, учасників бойових дій, захід проходив в кафе «Імідж», лунали пісні воєнних років у виконанні чоловічої вокальної групи хору «Ветеран» (художній керівник А.Гай), святковим мереживом прикрасив захід показ слайдів, ведучі Біла Г.В., завідувач міської бібліотеки та Миронюк В.О., бібліотекар не залишили поза увагою жодного ветерана, присутнього на заході. Це був справді спомин тих далеких фронтових років.
 
 ***
 
30 квітня в рамках синхронного чемпіонату Миколаївської області організована он-лайн гра «Що? Де? Коли?» для учнів 10-11 класів ЗОШ №1 та №2. (міська бібліотека і відділ освіти очаківської міської ради)
 
 
 ***
 
З нагоди свята Дня захисника Вітчизни у місті Очакові була проведена конкурсно-розважальна програма “Нумо, хлопці”. Участь приймали два покоління – батьки і сини: Артур і Андрій Козловські (ЗОШ №1), Олег і Максим Маркови (ЗОШ №2), Олександр і Микола Адіянови (ЗОШ №4). Славні хлопці боролись за перемогу, справно читаючи вірші, співаючи, танцюючи і навіть заплітаючи коси дівчатам. В результаті запеклого змагання призові місця розподілилися таким чином: ІІІ місце – родина Адіянових, ІІ місце - родина Козловських, ну а почесне перше місце – родина Маркових. 
  Підтримали конкурсантів та прикрасили святкову програму чоловіки гурту “Соколи”, О.Самускевич, В.Гринько, К.Луба, М.Ковальова та учасники зразкового ансамблю народного танцю “Радість” (керівник Т.Поночевна) і колективу естрадного танцю “Нова Галактика” (керівник В.Глушкова). 
 
 
 
 
 
 
 
 
***
Краса, витонченість і талант дарують гарний настрій
 
   Перші весняні дні цього року запам’ятаються очаківцям яскравим конкурсом “Міні-місс Весна-2013”. У великій залі виконкому Очаківської міської ради засліплювали своєю красою та витонченістю юні конкурсантки: Анастасія Гладченко (ЗОШ №1), Наталія Варлашкіна (ЗОШ№4), Ганна Люц (ЗОШ №2), Катерина Жигарьова (ЗОШ №4), Віолета Орлова (НВК “Сонечко”), Мілана Гриб (ЗОШ №1), Єлизавета Виговська (ЗОШ №2), Стела Іванова (ЗОШ №3), Ірина Скрипниченко (ЗОШ №3), Ніколь Ковтунова  (НВК “Сонечко”).
 Святкову програму доповнили своїми яскравими виступами учасники зразкового ансамблю народного танцю “Радість” (керівник Т.Поночевна) і колективу естрадного танцю “Нова Галактика” (керівник В.Глушкова), а також вокалісти О.Самускевич, В.Гринько, М.Ковальова.  Вражала шалена активність груп підтримки в залі, які своїми речівками, оплесками і гаслами на плакатах щиро підтримували конкурсанток.  
  За результатами змагань усі дівчатка, без виключення, отримали подарунки, корону і звання, яке найбільш точно характеризує їх здібності і талант. 
  Головну корону і стрічку зі званням “Міні-міс Весна-2013” отримала Ірина Скрипниченко. Переможниці була вручена електронна книга.  
 Інші дев’ять російськомовних номінацій розподілені таким чином:
Мини-Мисс ЗАГАДКА  -  Варлашкина Наталья
Мини-Мисс ГРАЦИЯ  - Орлова Виолетта
Мини-Мисс НЕЖНОСТЬ – Гладченко Анастасия  
Мини-Мисс  УЛЫБКА – Жигарева Екатерина
Мини-Мисс  ОБАЯНИЕ – Иванова Стелла
Мини-Мисс ОЧАРОВАНИЕ – Выговская Елизавета
Мини-Мисс ЗРИТЕЛЬСКИХ СИМПАТИЙ – Гриб Милана 
Мини-Мисс СОВЕРШЕНСТВО – Ковтунова Николь
Мини-Мисс ЭЛЕГАНТНОСТЬ – Люц Анна
 
 
 
 
 
 
 
 
 
***
 
Конкурс юних виконавців
 
  Лютий і березень – гаряча пора для учнів дитячої музичної школи. Саме в цей час проходять відкриті академічні концерти по класам викладачів.  Відділ народних інструментів проводять традиційний конкурс – на краще виконання оригінального твору. Крім того звітують учні, що готуються до виступу на обласному конкурсі.
   Відділ народних інструментів – другий за чисельністю учнів і викладачів в Очаківській ДМШ. Тут навчається 57 дітей, які грають на баяні, акордеоні, бандурі і гітарі. Багато років відділ очолює досвідчений педагог – Гай А. М.  З нею поруч працюють також прекрасні викладачі -  Збавітєль О.О. і Євтушенко Л.К. (клас акордеону), Горбатюк Т.В. (бандура), Бобер Ю.Й. (гітара).
   2 березня кращі учні народного відділу помірялись силами в конкурсі оригінальної п’єси. Конкурсанти були поділені на дві вікові групи: молодшу і старшу. Порадували своїми виступами  першокласники – Чубов Володимир, Гатальський Дмитро, Сивоконь Євген, Приходченко Денис.  А переможцями в цій віковій групі стали  Стаднічук Ірина (акордеон) і Горбатюк Ольга (бандура), які набрали однакову кількість балів. ІІ місце посів Козловський Богдан (бандура).
  Напружена боротьба точилась в старшій віковій групі, де виступало багато дуже сильних учасників. Переможців також виявись двоє – Юренков Іван (акордеон) і Громова Анастасія (бандура). ІІ місце посів Хаврель Дмитро (акордеон), а ІІІ місце поділили Ткаченко Дмитро і Пішенін Олександр (акордеон). Переможці і призери конкурсу запам’ятались цікавими творами і надзвичайно якісним виконанням. Але і інші учні, яким не вистачило кілька балів до призових місць, справили дуже гарне враження на журі конкурсу. Це Захаров Андрій (баян), Лук’яненко Юлія і Чупій Юлія (акордеон).
  На думку викладачів народного відділу, на обласному конкурсі, що проходитиме в квітні в Миколаєві, Очаківську дитячу музичну школу будуть представляти Горбатюк Ольга і Громова Анастасія (бандура), Юренков Іван і Пішенін  Олександр (акордеон). 
  
На фото: учні класу викладача Збавітєль О.О. – переможці і призери конкурсу – Пішенін О., Лук’яненко Ю., Юренков І., Ткаченко Д., Стаднічук І., Хаврель Д.
 
 
***
Оголошення
 
Шановні жінки!
 
   Відділ культури Очаківської міської ради вітає Вас з Міжнародним жіночим днем. Бажаємо щастя , краси, кохання.
І запрошуємо підтримати учасниць міського конкурсу "Міні-міс Весна - 2013", який відбудеться  6 березня о 15.00 у великій залі виконкому Очаківської міської ради.
 
*** 
 
 
Фестиваль української музики
 
   23 лютого 2013 року в концертному залі Очаківської ДМШ проходив фестиваль сольної і ансамблевої музики, присвячений 200 – річчю з дня народження Т.Г. Шевченка. В ньому приймали учні фортепіанних відділів шкіл естетичного виховання Очаківського зонального методичного об’єднання. Діти змагалися в двох номінаціях: сольному виконанні п’єси українського композитора та ансамблевому музикуванні. Крім того, конкурсанти були розподілені за двома віковими групами – молодшою і старшою. Виступи оцінювало журі, що складалось з провідних викладачів ДМШ. Програма виступів була дуже насиченою і різноманітною. Звучала музика композиторів різних країн, епох і стилів. Переповнений зал оплесками підтримував всіх конкурсантів. За підсумками журі в сольній програмі  фестивалю, молодшій категорії перемогла учениця 3 класу Свиридова Катерина, ІІ і ІІІ місця посіли Как Марія і Трасіух Єлизавета. Серед старшокласників перемогла Євтушенко Ярослава, на ІІ і ІІІ місцях – Гогіна Дарія і Сілівон Крістіна.
Заохочувальні призи отримали учениці Іванівської дитячої музичної школи – Сидорук Ірина, Андрієш Тетяна і Грибович Софія.  
  Особливе захоплення глядачів викликали виступи конкурсантів в номінації «Молодші і старші ансамблі». Переможцем в молодшій віковій групі стала Стаднічук Ірина, яка із своїм викладачем Домбровською В.А. виконала дуже цікаву програму. ІІ місце посів дует у складі Коняєвої Діани і Купріянової Діани. На ІІІ місці – Как Марія і Кочерижкіна Аліна. Серед старших конкурсантів переможцями стали сестри Гурови – Софія і Маргарита, на другому місці – Гогіна Дарія і Сілівон Крістіна. Третє місце також посів сімейний дует – Ганна і Анастасія Абзалови. Заохочувальні призи отримали Рак Кароліна, Яценко Олександр, Власов Єгор, Коваленко Гордій; Нікітіна Яна, Половець Аліна.
 
 
 
 
 
***
 
 30 листопада 2012 року  для нас бібліотекарів він був насиченим та плідним на відвідувачів.
 
 З   8.00 – 11.00 – пройшло заняття з техніки безпеки для працівників сільського господарства – виноградарів, в рамках якого відбувся огляд новинок з періодичних видань «Про все цікаве на планеті шукай в журналі та газеті».
З 11.00 -12.30 год. – традиційно пройшло заняття клубу «За здоров’ям до бібліотеки» на тему «Вітамінне конфетті в осінньо - зимовий період». Здоров’я – це успіх життя, а як воно потрібне членам клубу, адже їм всім вже далеко за 50. Присутні прослухали цікаву бесіду, підготовлену лікарем Гладнєвою Г.В., переглянули журнальні та газетні новинки на тему «Поради для здоров’я». 
13.00 год. – для учнів 8 класу ЗОШ № 3, (класний керівник Лавлинська М.М.) колектив бібліотеки організував захід на актуальну у наш час тему «Скажемо курінню НІ!», оформлено перегляд літератури «Шкідлива звичка – шлях у безодню», переглянули фото слайди «Зроби вибір на користь свого здоров”я». Це був не просто захід – лекція, а між бібліотекарями та дітьми вівся відвертий діалог.  
                                  Біла Г.В., завідувач міської бібліотеки.
 
______________________________________________________________________________________________________________________________
 
  1 грудня 2012 року у великій залі Очаківського міськвиконкому відбулася  творча зустріч народного хору “Ветеран” під назвою - “У колі друзів”. На запрошення відвідати концерт радо відгукнулися мешканці міста та району. Усі присутні  отримали справжнє задоволення від концертної програми, з якою колектив побував на багатьох  всеукраїнських та регіональних конкурсах та фестивалях. Особливо слухачам сподобалися композиції «Очаковский вальс», «Мадонна», «Заздравная», «Рідня», «Галина-калина», які викликали шквал овацій в залі. Слова привітання та подяки, а також гарні букети квітів отримала керівник колективу – хормейстер Гай А.М. 
______________________________________________________________________________________________________________________________
 
   Чумаченко Марина Дмитрівна – викладач Дитячої художньої школи м.Очаків у цьому році увійшла до списку кращих працівників галузі культури Миколаївської області. У останній день осені-2012 – 30 листопада у великій залі Миколаївської облдержадміністрації відбулася церемонія нагородження. Мирина Дмитрівна відзначена у номінації “За вагомий внесок у розвиток образотворчого мистецтва”. Обласну щорічну премію вручав голова облдержадміністарції Круглов М.П. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
______________________________________________________________________________________________________________________________
 
 
 
  22 та 23 листопада 2012 р. в приміщенні читальної зали міської бібліотеки, відповідно плану роботи організовано годину пам’яті жертв голодомору «Трагічні 1932-1933 не підлягають забуттю», оформлено тематичний перегляд літератури «Стежками болю й мук».   У запису звучала зворушлива пісня «Свіча» у виконанні Оксани Білозір, запалена свічка  стала знаком нашої пам’яті жертв тих страшних голодних років.
  Завідувач міської бібліотеки Біла Г.В. розповіла учням 5,6,7 класів Очаківської ЗОШ №3 про жахи голоду 1932-1933 років, про загибель мільйонів людей, про трагізм, який ховається за словом «голодомор»,  спонукала їх замислитися над питанням «Крихта хліба – багато це чи мало?». 
 
 
 
 
   В Очаковской детской  музыкальной школе 10 ноября 2012 года, традиционно для этого времени года, состоялся праздник первоклассника.
  На дворе стоит небывало красивая осень, а в душе ребят и их родителей – весна! А причина в том, что они спешат на торжественное событие - «Посвящение в юные музыканты».
  Вот звенит  последний звонок, и в красивом зале музыкальной школы начинается представление, которое повторяется уже не одну осень. В этом году ДМШ исполнилось 50 лет.  Много учеников было выпущено из её стен, они с теплотой вспоминают годы учебы, своих учителей-наставников. И в этом году поступило много ребят на разные отделения: это пианисты и флейтисты, гитаристы и вокалисты, аккордеонисты и баянисты. Всех их ждет увлекательная, но трудная работа.
    И вот сегодня под торжественные звуки полонеза Ф. Шопена первоклассники входят в зал. Гремят аплодисменты – они сегодня именинники! 
  «Всем гостям  мы очень рады» - приветствует ребят кокетливая Даша Гогина. «Ты откуда музыка в песенку попала?» - поют преподаватели О.А.Швец и О.П. Кузьмина. Все «окунаются» в сказку под названием – Музыка, в ее чарующие звуки. А Даша снова и снова произносит свои волшебные слова. Вот уже на сцене наши главные герои - Мажорушка и Минорушка. Это наши сестрички Абзаловы Анна и Анастасия, которые дарят нам, уже который раз, свою теплоту и изящество танца.
  «Заводила непоседа Мажор с первым лучиком выходит во двор» -  продолжается рассказ, переливаясь затем в песню и танец, которые дарят нам Гурова Маргарита и Силивон Кристина, Абзаловы  Настя и Аня. Веселье сменяется грустью. Звучит музыка, наполненная печалью. Все заслушиваются, замер зал, но тут стук! Веселый марш П. Чайковского и в зал гордо входят два   ключа (они важные и необходимые!). Это Еремина Ира и Половец Алина. Они приносят для детей загадки и небольшой концерт. Отгадать загадки помогают Романюк Рома (баянист) и  Журавко Арина (вокалистка).
  А завершает эти выступления преподаватель Горбатюк Т.В.: своей мягкой, мелодичной песней она покоряет сердца всех присутствующих. Наконец, в конце представления, появляются Нотки – это одни из главных персонажей. Они веселые, яркие, поющие! Это веселое трио уже многие знают у нас в городе, а теперь это квартет. Они веселят публику, дарят им улыбки и песенки: Серафим Подолянчук, Алина Половец, Каролина Рак, Таня Куницкая. Их руководитель И.К. Логунова вместе с ними, она сопереживает и одновременно им аккомпанирует.
  Представление заканчивается. Выходят все исполнители, и звучит веселая песня в исполнении солистки Гуровой Маргариты, а все участники приветствуют своим танцем. Яркие костюмы, веселые лица, добрая атмосфера в зале. Все это привычно для нас, преподавателей музыкальной школы. Много труда и забот вложили в своих учащихся И.К Логунова, Т.В. Горбатюк, М.М. Богатикова, О.П.Кузьмина, О.А.Швец, А.Н.Гай, Л.К.Евтушенко.
 
Кузьмина О.П. преподаватель Очаковской ДМШ. 
 
 
 
 
_____________________________________________________________________________________________________________________________
Серед добрих справ на минулому тижні  в міській бібліотеці, слід відмітити поповнення фонду краєзнавчої літератури новою книгою-подарунком від Тамари Андріївни Полякової «Избранное», яку вона на 72 річниці свого життя видала саморуч і в першу чергу на рецензування принесла до міської бібліотеки. Коллектив бібліотекарів достойно оцінив поезію самобутнього автора і побажав нових творчих успіхів на ниві поезії. ( фото 1)
______________________________________________________________________________________________________________

   Щоп’ятниці в читальній залі бібліотеки спільно з міським територіальним центром  бібліотека проводить заняття для людей похилого віку, основна тематика зустрічей – як зберегти добрий настрій, як слідкувати за своїм здоров’ям, правильне харчування у «золотому віці» тощо.  Цікаві, змістовні лекції готує активний читач нашої бібліотеки, в недавньому минулому лікар- кардіолог Гладнєва Галина Вікторівна.  (фото 2)

 

 
 
 
 
______________________________________________________________________________________________________________
 
     Вересень – місяць славних краєзнавчих ювілеїв: 75 років створення Миколаївської області, 520 років з дня народження нашого славетного міста Очаків. 
    5 вересня 2012 року привітна читальна зала міської бібліотеки зустрічала нових гостей – учнів 8 класу Очаківської ЗОШ 3 з їх класним керівником Лавлинською М.М..
    В рамках циклу заходів, організованих до 75 річниці створення Миколаївської області завідувач бібліотеки Біла Г.В. та бібліотекар Біла Л.М. зацікавили дітей розповіддю про історію, події, цікаві факти, видатних людей тощо рідного краю.  Для учнів було проведено огляд літератури про Миколаївщину та вікторину «Миколаївщина – перлина Причорноморського Побужжя». 
 
______________________________________________________________________________________________________________________________
 
   1 вересня 2012 року після літніх канікул до читальної зали міської бібліотеки завітали учні  Очаківської ЗОШ №3 –десятикласники. Колектив бібліотеки організував для них краєзнавчий екскурс «Миколаївщина – мій рідний край» в рамках проведення циклу культурно-просвітницьких заходів «Миколаївщина ювілейна» з нагоди відзначення 75 –річниці заснування Миколаївської області. 
   Звучали у запису пісні про Миколаїв, старшокласники декламували вірші про рідний край місцевих авторів Г.Компанієць та Ю.Зіньковського. Ведучі заходу (Біла Г.В., Біла Л.М., Миронюк В.О.) провели краєзнавчий екскурс сторінками історії Миколаївщини. 
    Присутні на заході познайомились з книгами, представленими в читальній залі бібліотеки на виставці «Миколаївщина: 75 років доблесті і слави».
    Крім старшокласників до заходу приєднались пересічні користувачі бібліотеки та із задоволенням прослухали цікаві факти про наш рідний край.
     
 
 
Очаківській дитячій музичній школі – 50 років.
  Очаківська дитяча музична школа була заснована рішенням Оча¬ківської районної ради від 25 чер¬вня 1962 року. Отже в цьому році колектив школи і громада міста відзначає її 50 – річний ювілей.
  25 квітня в приміщенні оновленого концертного залу ДМШ відбулись урочисті збори, присвячені цій події, на яких були присутні – секретар Очаківської міської ради депутатів Бичков С.М., депутат обласної ради Могилевська А.С., депутати Очаківської міської ради Гемаєв Х.З. і Назарова А.М., почесні гості – Скрипниченко Г.І., Крикун Г.Ф., представники структурних підрозділів міського відділу культури, ветерани Очаківської ДМШ, нинішній педагогічний колектив школи. З привітанням і подарунками з нагоди свята виступили: секретар Очаківської міської ради депутатів – Бичков С.М., представник партії регіонів, начальник міського відділу освіти  - Земляна Р.В., Могилевська А.С., Крикун Г.Ф., представники батьківського комітету школи, ветерани і викладачі школи. Прикрасили це свято концертні номери викладачів і учнів школи – Горбатюк Т.В., Богатікової М.М., Забенко Н., Котової Т., Гай А., Как М., Гурової М., Мурленко І., Гемаєвої Х., Гогіної Д., Громової А.
  28 квітня в актовій залі ЗОШ №4 пройшов звітний концерт учнів ДМШ. В ньому приймали участь всі відділи і творчі колективи школи – хор (художній керівник Жосан О., концертмейстер Кузьміна О.П.), ансамблі акордеоністів (художній керівник – Збавітєль О.О.), вокальний ансамбль і ансамбль бандуристів (художній керівник Горбатюк Т.В.). Порадували своїми сольними номерами – Захаров А., Пішенін О., Юренков І., Тимчук Я., Шапошнікова В,, Громова А., сестри Абзалови, Сілівон Х., сімейний дует у складі Трасіух О. і Трасіух Є. З словами привітання виступила художній керівник зразково – показового хореографічного колективу «Радість» Поночевна Т.О. і подарувала з нагоди ювілею чудовий класичний вальс у виконанні учасників свого колективу.
 
Начальни відділу культури                                                                                                                Т.Я. Мироненко
 
 
 
 
 
 
Виставка в бібліотеці
 
 
 
   7 червня 2012 р. в приміщенні читальної зали Очаківської міської бібліотеки відбувся вернісаж виставки картин з піску та бісеру «Блеск песка и бисера» робіт молодого майстра декоративно-прикладного мистецтва  Припутнєвої Аріни. На виставці представлені 47 картин з піску, виконаних у стилі сандекс (sand – пісок,  ex – експеримент).
   Аріна – молода талановита майстриня, художник, волонтер молодіжної організації Червоного Хреста, захоплюється вишивкою, бісороплетінням і загалом активна людина. Вона учасник багатьох благодійних акцій. Життя навкруг неї кипить яскравими кольорами. Вона товаришує з бібліотекою вже не перший рік. Минулого року бібліотека разом з Аріною проводила майстер – клас з виготовлення  оригінальних ляльок-мотанок в національному стилі, а сьогодні до уваги користувачів бібліотеки представлені чудові картини з піску та бісеру. Бібліотека привітала майстриню з днем народження, читачка Анастасія Книга подарувала іменинниці та присутнім пісню «Біла птаха».
   Картини Аріни Припутнєвої будуть експонуватися в бібліотеці  протягом липня-серпня, безкоштовно. Бібліотека запрошує всіх бажаючих поринути у світ прекрасного, яке у відповідь подарує відвідувачам  душевний затишок та тепло.