Школи естетичного виховання

Конкурс юних піаністів

  24 – 25 квітня 2013 року в Миколаєві проходив обласний конкурс юних піаністів серед учнів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів. В перший день змагались представники міських шкіл – Миколаєва, Первомайська, Очакова і Южноукраїнська, в другий – представники сільських і районних закладів Миколаївської області. Конкурсанти – учні – 5-8 класів виконували програму, що складалась з трьох творів: поліфонічного  (Й.С. Баха, Г.Генделя), великої форми (класичної. сонати або концерту) та твору українського композитора. 
  Очаківську дитячу музичну школу в цьому конкурсі представляли учениці  досвідченого педагога – Кузьміної Ольги Павлівни -  Гогіна Дарія і Абзалова Ганна. Дівчата вперше виступали в конкурсній програмі, на великій сцені, але зуміли опанувати хвилювання і достойно представити свою програму. А наймолодша з них – Даринка, навіть отримала диплом журі за яскраве виконання п’єси сучасного українського композитора, Яни Бобалик -  «Симфонія ранку». Дуже приємно, що Гогіна Дарія минулого року також отримала Гран – прі  на конкурсі «Зірковий океан», що проходив в Міжнародному дитячому таборі «Артек». В майбутніх планах учениці і її  викладача тепер участь в інших, не менш престижних конкурсах юних піаністів.
 
 
 
 
***
 

Найкраща в області.

   17 квітня в м. Миколаєві відбувся обласний конкурс юних виконавців на народних музичних інструментах. Конкурс проходив у двох номінаціях: народні клавішні і струно – щипкові інструменти. До дитячої музичної школи №5 міста Миколаєва з’їхалися переможці районних конкурсів, представники 7 зонально – методичних об’єднань. Після прослуховування конкурсної програми журі, у складі провідних спеціалістів Обласного методичного кабінету закладів культури і мистецтва та викладачів Миколаївського державного музичного училища, оголосило результати. Вони стали приємним сюрпризом для представників Очаківського зонального методичного об’єднання. Адже І місце конкурсу зайняла наша землячка – учениця 6 класу Очаківської дитячої музичної школи – Громова Анастасія, вихованка викладача Горбатюк Т.В. Настя блискуче виконала на бандурі Варіації на тему української  народної  пісні «Ой вербо, вербо» О. Герасименка та українську  народну пісню «Козак воду носить» в  обр. С. Баштана. Особливо сподобався журі вокальний твір, і  Громову Анастасію було запрошено для  участі у звітному концерті учнів ПСМНЗ Миколаївської області «Джерело юних талантів», який буде проходити 14 травня у м. Первомайську.  Відмінно виступили також  клавішними – ІІІ місце зайняла учениця Іванівської ДМШ, баяністка Шевченко Світлана, а учень Очаківської ДМШ акордеоніст Юренков Іван , вихованець класу Збавітєль О.О., отримав спеціальний диплом за виконання естрадної обробки української народної пісні «На городі чорна редька». Вітаємо переможців!

 

***

Конкурс хорового мистецтва

 
  В учбових планах будь – якої школи естетичного виховання дітей є такий навчальний предмет, як колективне музичення – хор.
Спів у дитячому хорі прищеплює та виховує  любов до колективної творчості, розвиває музичні здібності і голосовий апарат.
Тому в кожному музичному навчальному закладі функціонують як мінімум два хорових колективи – молодших і старших класів.      Обласний методичний кабінет навчальних закладів культури та мистецтв розробив положення про конкурс хорових колективів, розрахований на п’ять років, для навчальних закладів 7 зональних методичних об’єднань Миколаївської області. В 2012 - 2013 навчальному році звітує Очаківське зональне методичне об’єднання, в яке входять мистецькі школи Очакова, Очаківського району та Березанки.
  10 квітня в концертному залі дитячої музичної школи м.Очаків проходив черговий етап конкурсу хорових колективів. В гості до юних виконавців завітало поважне журі у складі директора Обласного методичного кабінету навчальних закладів культури та мистецтв – Катрич О.П., методиста Майстренко Л.О. та  завідуючого вокально – хоровим відділом Миколаївського державного вищого музичного училища – Черепухіна Ю.М. Підтримати юних виконавців мистецьких шкіл прийшли начальники міського та районного відділів культури Мироненко Т.Я. та Зелінко А.А., директори ДМШ. За умовами конкурсу передбачались виступи хорів молодших та старших класів. Молодший хор повинен виконати два твори з елементами двоголосся, а хор старших класів твори з елементами трьох голосся, один без супроводу.
  Кожен з колективів запам’ятався своєю неповторною манерою виконання. Журі відмітило наявність дуже співучих дітей, яскраву індивідуальність виконавців. Задушевно пролунали українські народні пісні у виконанні хорів Парутинської ДМШ (керівник – Мурашкіна Л.М., концертмейстер Ткаченко С.В.). Слухачі своїми оплесками відмітили театралізовану подачу кожного номеру юних виконавців з Кам’янської ДШМ (керівник Мішина Т.С., концертмейстер Мішин А.Л.). Дуже цікавий український репертуар представили хори Іванівської ДМШ (керівник Забенко Н.С., концертмейстер Ніколаєва Н.О.). Журі  сподобався виступ молодшого хору Очаківської ДМШ, який завзято і весело виконав пісеньку про жабку (керівник Жосан О.П., концертмейстер Богатікова М.М.). Старший хор заспівав віночок українських народних пісень і представив складну «Пісню про матір» В. Поповича (солістка Громова Анастасія). 
 Концерт завершився, але хоровий конкурс продовжується. Попереду виступи дуже поважних колективів з Миколаєва, Первомайська. Та юні учасники, їх батьки, керівники колективів залишились дуже задоволеними від  творчого спілкування і набуття безцінного досвіду.
 
 
 

***

Наші юні зірочки

 
  13 березня 2013 року в центральній миколаївській дитячій музичній школі № 1 ім. М. Римського – Корсакова проходив обласний конкурс академічного співу, присвячений  199 – річниці від дня народження Т.Г. Шевченка «Українські солов’ї». В ньому брали участь учні  шкіл естетичного виховання Миколаївської області. Змагання проводились в двох вікових категоріях : 11 – 13 років і 14 – 17 років. Оскільки конкурс був присвячений річниці великого українського поета, то і програмні вимоги для учасників – солістів були пов’язані з творчістю українських композиторів. Умовами конкурсу передбачався вибірковий тур конкурсу на базах шкіл. 
   В Очаківській дитячій музичній школі вже багато років працює відділ сольного академічного співу, де навчається 17 учнів. Цього року право представляти Очаківське зональне методичне об’єднання, яке складається з шести шкіл естетичного виховання, вибороли учениці – 2 класу Как Марія  і 6 класу Громова Анастасія, вихованки викладача Горбатюк Тетяни Володимирівни. Бажаючих взяти участь в вокальному конкурсі виявилось дуже багато. За словами викладача, Горбатюк Т.В., наші дівчата добре виступили на сцені і дуже сподобались глядачам.  Марійка Как представила пісню В. Михайленка «Рідний край» та джазову композицію «Моє метро» О. Єрмолова та Н. Мартишиної.  Настя Громова виступила з романтичним вальсом українських авторів Я Цегляра та О. Сафронова «Перша любов» та українською народною піснею в обробці Л. Колодуба «У гаєчку ходила».  Дівчата розповіли, що в перші хвилини дуже хвилювались, а потім хотілось співати і не полишати сцени. І ось нарешті підсумки журі, яке складалось з провідних викладачів Миколаївського державного вищого музичного училища та спеціалістів Обласного методичного кабінету. Как Марія, дебютантка обласного конкурсу, посіла ІІІ місце в своїй віковій групі, а Громова Анастасія отримала спеціальний диплом за яскраве виконання твору українського композитора. Вітаємо наших лауреатів, а також їх викладача – Горбатюк Тетяну Володимирівну з цим успіхом!
 
 
 

______________________________________________________________________________________________________________________________

Початкові спеціалізовані мистецькі навчальні заклади міста

 Дитяча музична школа

Директор школи - Рижик Володимир Харитонович

Адреса вул. Кірова, 7, м.Очаків

Телефон2-26-93

Електронна адреса - muzykalnaia00@mail.ru

 

Відділення на яких здійснюється навчання

 

п\п

Відділення

Батьківська плата

за місяць

1

Фортепіано

80 грн.

2

Гітара

80 грн.

3

Академічний сольний спів

80 грн.

4

Баян

50 грн.

5

Акордеон

50 грн.

6

Бандура

50 грн.

_____________________________________________________________________________________________________________________________

Дитяча художня школа

 

Директор школиГончаров Володимир Миколайович

Адресавул. Шкрептієнка, 13, м.Очаків

Телефон3-06-31

Електронна адресаhudojnjashkola@rambler.ru

 

 

п\п

Напрямок

Батьківська плата

1

Станкове мистецтво (малюнок, живопис, композиція, скульптура)

50 грн.

 

Відповідно до рішення виконавчого комітету Очаківської міської ради  від 27.06.2012 року №109  “Про затвердження батьківської плати за навчання дітей у музичній та художній школах м. Очаків на 2012-2013 навчальний рік” встановлені пільги по батьківській платі за навчання дітей у дитячій музичній та дитячій художній школах м.Очаків.

Звільнені  від сплати за навчання на 100% діти таких категорій:

- діти з багатодітних сімей,

- діти з малозабезпечених сімей,

- діти-інваліди,

- діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування.

Звільнені  від сплати за навчання на 50% діти таких категорій:

- друга дитина, яка навчається в ПСМНЗ

______________________________________________________________________________________________________________________________

Юбилейный выпускной вечер в детской музыкальной школе

   Очаковская детская музыкальная школа была основана в 1962 году. В этом году ей исполняется 50 лет. Отшумели торжества, связанные с юбилеем школы, а 28 мая 2012 года все праздновали юбилейный 45 выпуск. За всё время существования музыкальную школу закончили 1105 учеников по разным специальностям.  Для многих выпускников музыка стала профессией. В разные годы Очаковскую музыкальную школу закончили и многие наши преподаватели. 
   В этом юбилейном, 2011 – 2012 учебном году, Очаковскую детскую музыкальную школу закончило 10 человек: 8 учеников по классу фортепиано, один – по классу бандуры и  один по классу сольного академического пения. Выпускники - пианисты: Курило Татьяна, Шкодина Александра, Кифоренко Анна, Токмина Ксения, Дрыга Катерина, Нестерова Валерия, Куницкая Анна, Шапошникова Виктория, бандуристка -  Мурленко Иванна, вокалистка - Скрипка Алла. 
    Позади сложные выпускные экзамены. Их у наших выпускников было  три: украинская и зарубежная музыкальная литературы, теория музыки, сольфеджио и музыкальный инструмент. Ребята достойно выдержали государственные экзамены: самый высокий балл у Шапошниковой Вики, отличные оценки в свидетельстве Куницкой Ани и Мурленко Иванны.  Эти девочки запомнятся своими музыкальными способностями, необычайной старательностью и трудолюбием. Но и в свидетельстве многих других выпускников стоят только хорошие и отличные оценки. 
    Ребята, оканчивающие музыкальную школу в этом году, принимали активное участие в концертах и различных конкурсах. А также становились их победителями. Неоднократными победителями школьных конкурсов юных пианистов становились Дрыга Катерина, Шапошникова Вика, Куницкая Аня. Мурленко Иванна достойно представляла нашу школу на областных конкурсах юных пианистов, участвовала в областной олимпиаде по музыкально – теоретическим предметам, где заняла 2 место, принимала участие в конкурсе народных ансамблей, дуэте бандуристок. Как участники больших коллективов принимали участие в областных фестивалях «Джерело юних талантів», конкурсе – фестивале, посвященному 110 – летнему юбилею НГВМУ: Курило Таня, Мурленко Иванна – ансамбль бандуристов, Шапошникова Вика, Куницкая Аня, Дрыга Катерина, Токмина Ксения, Скрипка Алла, Шкодина Александра   –  школьный хор. 
    В этом году выпускники распределились одинаково – по 2 у каждого педагога - пианиста: Робулец С.А., Логуновой И.К., Домбровской В.А., Колесниченко Л.Ю. По одному выпускнику у Горбатюк Т.В., Евтушенко Л.К. Все эти годы ребята посещали занятия по теории, сольфеджио, зарубежной и украинской музыкальной литературе. Их преподавателями были Кравченко О.Н. и Логунова И.К. Ребята очень полюбили преподавателей хорового класса – Жосан О.П., Чорную А.А.. и их постоянных концертмейстеров – Кузьмину О.П. и Богатикову М.М. и, конечно, хозяином и душой нашей школы есть и будет наш любимый директор – Рыжик В.Х.
   После торжественного вручения свидетельств об окончании музыкальной школы состоялся праздничный концерт выпускников. 
 
Кравченко О.Н., заместитель директора 
Детской  музикальной школи г.Очаков