Новини

 
***
Очаківська ЗОШ № 1 продовжує традицію вручення паспортів
 
   06 травня 2015 року  26 учнів Очаківської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 стали повноправними громадянами нашої незалежної країни. Адміністрація закладу продовжує традицію вручення паспортів,бо отримання паспорта— це важливий день у житті кожної людини ,це засвідчення дорослості. День отримання паспорта—хвилююча та відповідальна подія, яку прийшли розділити з молодими громадянами України представники влади,  батьки, вчителі. 
  Завідуюча Очаківського районного сектору управління державної міграційної служби України в Миколаївській області Чернова М.Д. вручила паспорт громадянина України учням 10,11-х класів, документ, без якого особа не може здійснити багато важливих та необхідних дій у житті .
Зі словами наставляння, з  найкращими побажаннями до молодих громадян України  зверталися заступник міського голови Кифоренко В.В.., начальник відділу освіти Земляна Р.В., директор школи Іщенко Т.В.,батьки . Молодь склала урочисту обіцянку носити звання громадянина України з честю і гідністю, завжди поважати і виконувати закони України та діяти так, як велить громадянський обов’язок, людська совість і заповіді наших предків.
Очаківська ЗОШ № 1 продовжує традицію вручення паспортів  Очаківська ЗОШ № 1 продовжує традицію вручення паспортів
 
***
Учні ЗОШ № 3 вшанували пам’ять  українських героїв-визволителів
 
  На нашу землю знову завітала весна, прикрасила її квітом, наповнила пахощами.  Усе ожило, пробудилося, набуло краси. Здається, що навесні ми по особливому ніжно й трепетно любимо рідну землю. Якби ж весна могла стерти біль і смуток воєнних часів із пам'яті наших героїв.
Минають роки, відлітають у вічність. Багато часу минуло, але  не стираються з пам'яті ветеранів ті трагічні дні. Все частіше і частіше, згадують вони про страшне лихо війни. Пам'ять… Вона нетлінні й вічна. Наш обов’язок – не тільки в свята, а й кожного дня пам’ятати про тих, хто здобував перемогу й загинув у цій страшній війні. Тому ,  8 травня під час святкової лінійки присвяченої Дню Перемоги над німецько-фашистськими загарбниками діти та дорослі Очаківської ЗОШ № 3 вшановують наших українських героїв-визволителів. Ніколи не згасне пам'ять  про подвиг українського солдата, про його мужність і благородність, патріотизм і жертовність. 
Хочеться нагадати такі слова: «Батьківщину любіть не за те, що вона велика, а за те, що вона своя.»
Учні ЗОШ № 3 вшанували пам’ять  українських героїв-визволителів  Учні ЗОШ № 3 вшанували пам’ять  українських героїв-визволителів
 
***
Екологічний флеш – моб
«Приєднайся до Дня довкілля – посади вишню – окрасу рідної землі»
 
   Відповідно до річного плану роботи відділу освіти закладами освіти міста Очаків проведено екологічний флеш – моб «Приєднайся до Дня довкілля – посади вишню – окрасу рідної землі» ( продовження міського екологічного проекту « Приєднайся до Дня довкілля – посади калину» - створення « зелених класів» на Очаківщині).
        До участі в реалізації міського екологічного проекту приєдналися вихованці та вихователі дошкільних навчальних закладів, учні та вчителі загальноосвітніх навчальних закладів, батьки дітей.
Всього в екологічній акції прийняли участь близько 120 учасників, кількість висаджених саджанців 55.
Екологічний флеш – моб  Екологічний флеш – моб
 
***
Розпочато акції « Чисте місто» та « Подвір’я ветерана »
 
     Відділом освіти спільно з ТОВ Червоний Хрест протягом квітня 2015 року розпочато акції « Чисте місто» та « Ветеран живе поруч» .
До акцій долучились всі учні загальноосвітніх навчальних  закладів та  представники громадської організації Червоний Хрест. Було прибрано наше  місто від сміття, упорядковані пам’ятники, приведено до ладу подвір’я  та помешкання  ветеранів Великої Вітчизняної війни.
    Акції тривають….
Розпочато акції « Чисте місто» та « Подвір’я ветерана »  Розпочато акції « Чисте місто» та « Подвір’я ветерана »
 
***
Весняна толока
 
 Весняна толока  На виконання Указу Президента України від 12 січня 2015 року № 5/2015 « Про стратегію сталого розвитку « Україна - 2020», у рамках реалізації міжнародного проекту « Освіта для сталого розвитку» та з метою формування в учнів, педагогів і батьків сталих, екологічно врівноважених навичок і стилю повсякденного життя відділ освіти Очаківської міської ради інформує про проведення « Весняної толоки» ( благоустрій та озеленення території) .
   Педагогічні колективи, батьківська громадськість  та учні Очаківських ЗОШ  беруть активну участь у Весняній толоці. Загальна кількість учасників  близько 796 неповнолітніх та  185 дорослих.
    Під час заходу прибрано прилеглу територію закладів освіти, проведено культивацію квітників, висаджено багато квітів. Ліквідовано 5 стихійних сміттєзвалищ. Висаджено 25 кущів та дерев,  побілено і обкопано близько 30 деревин. Упорядковано 5 газонів. 
 Весняна толока продовжується…
 
***
Обласні змагання серед інтелектуалів
 
   Протягом лютого – березня 2015 року Миколаївською обласною державною телерадіокомпанією спільно з департаментом освіти, науки та молоді облдержадміністрації проведено онлайн – турнір «Що ? Де ? Коли ?» між 63 командами старшокласників загальноосвітніх навчальних закладів районів та міст області. 8 команд загальноосвітніх навчальних закладів вийшли до півфіналу турніру, який відбувся 25 квітня 2015 року. Проходили півфінальні та фінальна ігри «Інтелектуальне асорті» на Миколаївському обласному телебаченні, в яких прийняла участь команда Очаківської ЗОШ № 2 «Справжні патріоти» (керівник – вчитель української мови та літератури Кобець Н.С.) у складі:
1. Бородина Єлизавета  (11 кл.)
2. Войналович Анастасія   (10 кл.)
3. Торосян Елеонора   (9-А кл.)
4. Іванова Ірина  (9-Б кл.)
5. Фоміна Катерина  (9-Б кл.)
6. Іванова Марина  (8 кл.)
7. Константинова Анастасія  (8 кл.)
8. Шпильова Марія  (8 кл.)
9. Люц Ганна  (6-А кл.)
10. Лясота Владислав  (6-Б кл.)
   Учні продемонстрували  високий рівень знань, азарт, командний дух.  Результат серед інтелектуалів області – І місце в півфінальній грі та ІІ місце в фінальному етапі «Інтелектуального асорті».
  Одягнені у яскраві вишиванки, окрилені успішним виступом, учні зазначили, що отримали задоволення від гри та зйомок на телебаченні. Під час нагородження переможців грамотами та грошовими сертифікатами представники облдержадміністрації відзначили високий рівень підготовки команди Очаківської ЗОШ № 2.
 
***
Фестиваль дружин юних – пожежних
 
  08 квітня 2015 року команда Очаківської ЗОШ № 4 « Прометей » приймала участь у фестивалі дружин юних – пожежних, який відбувся на базі Парутинського Будинку культури.
Фестиваль складався із 3 – х конкурсів :
- конкурс « Домашнє западання », тема якого в 2015 році : « Про безпеку пам’ятай, цінуй життя – в біду не потрапляй»
- конкурс « Знавців правил безпеки»
- конкурс « Плакат соціальної реклами » на тему « Діти разом кажуть « НІ» небезпеці на Землі»
Учасники команди « Прометей» отримали декілька грамот : за виконавську майстерність, за І місце в конкурсі « Знавців правил безпеки» (грамотою була нагороджена Как Марія, учениця 6 – Б класу ).
Фестиваль дружин юних – пожежних  Фестиваль дружин юних – пожежних
 
***
Відзначення Міжнародного дня спорту
 
  З 04 по 07 квітня 2015 року в ЗНЗ та ДНЗ м. Очаків пройшли заходи з нагоди святкування Міждународного дня спорту:
- міні-футбол серед учнів загальноосвітніх закладів міста;
радіолінійка «Нехай нас об’єднає спорт» ЗОШ №1, ЗОШ № 2;
день відкритих дверей ЗОШ № 2 спортивне свято „Спорт - здоров’я, спорт - це сила, що дають всім дітям крила”;
спортивні змагання з баскетболу ЗОШ № 4;
спортивні змагання «Юний стрілок» ЗОШ № 1;
- відкриті уроки 5-8 класи «Спорт у моєму житті»;
- конкурс малюнка «О спорт! Ти – мир!» і спортивні вікторини;
- спортивні змагання для учнів початкових класів «Веселі старти» -
ЗОШ №4;
 - спортивно - пізнавальна  гра «Від старту до фінішу»- ЗОШ № 3;                              
- в середніх групах ДНЗ № 1 - Дні здоров’я «З фізкультурою дружимо, тож будемо дужими» (06.04.2015 р.);
- в старших групах № 1-3 07 квітня проведено спортивне свято «Весняні старти»; 
- конкурс малюнків  «Твоє здоров’я в твоїх руках»;
Охоплено 824 учня та 130 вихованців ДНЗ. 
Відзначення Міжнародного дня спорту  Відзначення Міжнародного дня спорту
 
***
Зональний етап ХХХІХ Всеукраїнського зльоту шкільних загонів юних інспекторів руху
 
  06 квітня 2015 року на базі Березанської загальноосвітньої школи відбувся зональний етап ХХХІХ Всеукраїнського зльоту шкільних загонів юних інспекторів руху. В якому прийняла участь команда загальноосвітньої школи № 3 « Помічники ДАЇ».
Змагання загонів ЮІР проводились в 4 номінаціях :
- теоретичні знання Правил дорожнього руху;
- юний регулювальник;
- вело естафета;
- та конкурсу – виступу « Агітбригади».
Учасники зльоту , команда « Помічники ДАЇ» посіла ІІІ місце серед команд, які приймали участь у другому етапі зльоту загонів юних інспекторів дорожнього руху.
Зональний етап ХХХІХ Всеукраїнського зльоту шкільних загонів юних інспекторів руху  Зональний етап ХХХІХ Всеукраїнського зльоту шкільних загонів юних інспекторів руху
 
***
  19 березня 2015 року на базі Очаківської ЗОШ № 4 проведений  міський семінар для заступників директорів з виховної роботи  та практичних психологів « Організація роботи з попередження насильства серед дітей у школі».
Для учасників заходу в практичній частині був представлений  виховний захід « Вчись у дружбі жити » (для учнів 2- 4 класів) та  класна година « Стосується кожного» ( учні 6 класу, класний керівник – Мартинчук Н.М.).
   Практичні психологи, заступники директорів з виховної роботи ознайомилися з презентацією роботи в напрямку профілактики такого негативного явища , як насильство в дитячому середовищі ( виступ  методиста з виховної роботи ММК відділу освіти Лясоти М.В.).
В рамках співпраці зі структурними підрозділами та громадськими організаціями  перед учасниками семінару  виступили представник громадської організації ТОВ Червоний Хрест та начальник ССД  Очаківської міської ради Книш А.П.
міський семінар  міський семінар
 
 
***
Семінар вчителів хімії
 
   «Хто цікавиться предметом, у того відкриті очі і розум» – цю педагогічну істину можна закласти в основу пізнання, в основу навчання, в основу активних та інтерактивних технологій навчання. Сьогодні складно не погодитися з тим, що учні не завжди проявляють інтерес до хімії. Магічне слово „хімія”, у якому сховано так багато таємного, чарівного, надприродного, що бентежить розум має зовсім інший зміст для них. Одна з причин втрати інтересу до предмета – це невідповідність низки прийомів навчання для нинішніх школярів.
Саме тому для міського семінару вчителів хімії, що відбувся нещодавно на базі Очаківської ЗОШ № 1, обрано тему «Дослідна діяльність на уроках хімії як засіб формування життєвих компетентностей учнів». 
  В ході роботи семінару вчителі хімії обговорили питання «Особистісно орієнтоване навчання хімії» (методист ММК відділу освіти Головня Л.А.), «Особливості реалізації проектно-дослідницької діяльності учнів на уроках хімії» (вчитель хімії ЗОШ № 3 Булах О.В.) та обмінялися досвідом своєї роботи.
  Родзинкою семінару стало проведення уроків  вчителем хімії ЗОШ № 1, вчителем вищої категорії, вчителем-методистом Артеменко Галиною Петрівною.
  Урок в 11 класі «Метали у військовій справі» поглибив знання учнів про різноманітність металів та показав їх значення. Розвиток пізнавального інтересу відбувався через реалізацію міжпредметних зв’язків курсів хімії, фізики, історії, літератури. Але, найголовніше, цей урок був націлений на виховання в молоді почуття патріотизму, відданості та любові до своєї Батьківщини, поважне ставлення до ветеранів війни та тилу.
Урок в 10 класі мав «мирну» тему «Рідке золото природи» і був присвячений властивостям меду. Метою даного уроку було підвищити творчу активність і розширити кругозір учнів, сприяти розвитку їх наукового світогляду, розглянути різні сорти меду та їх склад, ознайомити з вимогами, що висуваються до органолептичних характеристик меду, навчити проводити прості дослідження на виявлення фальсифікованого продукту, виховувати свідоме ставлення до власного здоров’я та здорового харчування.
  Учасники семінару впевнилися, що інтерактивне навчання розвиває комунікативні уміння та навички, сприяє встановленню емоційних контактів між учасниками навчального процесу, забезпечує виховне завдання, бо вчить працювати в команді, дослухатись до думки кожного.
Семінар вчителів хімії  Семінар вчителів хімії
 
***
Репетиція інтелектуального онлайн – турніру
« Що ? Де ? Коли? »
 
  08 квітня 2015 року на базі читальної зали міської бібліотеки відбулась репетиція інтелектуального онлайн – турніру « Що ? Де ? Коли? », в якій приймала участь команда Очаківської ЗОШ № 2 « Справжні патріоти».
Діти вибороли місце в півфіналі турніру, який відбудеться 25 квітня в обласній телепередачі « Інтелект - асорті» в м. Миколаїв.
 
Що? де? коли?   Що? де? коли?
 
***
До 70-річчя Перемоги. «Відлуння воєнних років»
 
   2015 рік – рік 70-ліття з дня перемоги у Великій Вітчизняній війні. Згадувати імена воїнів-героїв, які віддали своє життя за наше світле майбутнє – обов’язок нащадків.
   На жаль, вже залишилось зовсім мало ветеранів, які можуть розказати про свої бойові подвиги, проте ми можемо зустрітися з ними на сторінках книжок, перечитуючи листи, які збереглися в сімейних архівах.
   17 березня 2015 року в Очаківській ЗОШ № 2 пройшов відкритий виховний захід, присвячений видатній даті, – прес-конференція «Відлуння воєнних років», на якій були детально розглянуті питання, пов’язані з історією та літературою часів війни не лише України, а й Очаківщини. Свою дослідницьку роботу учні представили трьома групами – істориками, літературознавцями та фотокореспондентами. Історики допомогли присутнім яскраво уявити Очаків у роки війни, використовуючи в своїх доповідях документальними фотографіями, листами. Але найбільше вразив всіх перегляд фрагменту документального фільму «Очаків, 1944 рік». Не залишилися байдужими всі й до слів Л. Костенко, П. Тичини, М. Рильського, які лунали під час виразного читання поезій учнями-літературознавцями. Слід відзначити, що рядки віршів дуже близько і влучно перегукуються з сьогоденням, на що не один раз звертали увагу присутніх учасники конференції. Яскравою була презентація учнів-фотокореспондентів, які представили своє бачення образу героя-захисника часів Великої Вітчизняної війни в паралелі із сучасністю. За допомогою фотографій вони продемонстрували такі якості наших захисників, як відважність, любов до Батьківщини, своєї родини, вірність у дружбі, доброта і милосердя. 
  Керівники конференції - вчителі Кобець Н.С. , Вишинська О.С. відзначили масштабність опрацюваної та підготовленої учнями інформації. Глядачі були вражені ґрунтовністю підготовки учнів 8-9класів та їхньою активністю. Приємною несподіванкою, яка розчулила всіх присутніх на заході, стала  фінальна пісня «Заспіваймо пісню за Україну» О. Пономарьова, яку учні всі разом заспівали, чим показали свою небайдужість до долі своєї країни.
   Цей захід став свідченням того, що молодь не байдужа до свого героїчного минулого, що учні пам’ятають, якою ціною дістається  свобода. А найголовніше, вони розуміють і дотримуються вічних і мудрих слів: «Той, хто не знає свого минулого, не матиме майбутнього».
 
Відлуння воєнних років   Відлуння воєнних років
 
***
  За ініціативи департаменту освіти, науки та молоді Миколаївської облдержадміністрації  5 березня 2015 року в читальній залі Очаківської міської бібліотеки  пройшов І відбірковий етап міського інтелектуального он-лайн - турніру «Що? Де? Коли?» серед команд учнів старших класів загальноосвітніх шкіл м. Очаків на тему українського народознавства. Ведучою турніру  була керівник клубу інтелектуальних ігор, ведуча обласної телепрограми «Інтелект-асорті», викладач університету «Україна» Макаронова Тетяна Олександрівна, координатором виступала Лясота М.В., методист з виховної роботи відділу освіти Очаківської міської ради. Інтелектуальну шкільну еліту представляли дві команди: «Розумники» - старшокласники Очаківської ЗОШ № 4 та «Справжні патріоти» - учні Очаківської ЗОШ № 2.  Команди проявили волю до перемоги та продемонстрували гарні знання з теми. Результати розумових змагань були вражаючими.  На 30 заданих питань «Розумники» дали 21 правильну відповідь, а «Справжні патріоти» - 23. Перемога була на стороні юних інтелектуалів школи № 2. Вболівали за учасників - вчитель української мови  ЗОШ № 2 Кобець Н.С, вчителі  ЗОШ № 4  Хворостіна В.О., Мартинчук Н.М. та бібліотекарі міської бібліотеки. Для сприяння підвищенню інтелектуального рівня команд оформлено книжкову виставку «Все моє, все зветься Україна».
  Зібрані століттями безліч українських переказів, легенд, повір'їв, народних звичаїв можна порівняти з ниточками чарівного клубка - того самого, який вказує нам сьогодні шлях з невідомої стежини у світ української  міфології. А учасники турніру змогли вдало знайти вірний шлях і розмотати той чарівний клубочок запитань.
 
Що? Де? Коли?   Що? Де? Коли?  
 
***
Очаківські читці отримали нагороди в області 
 
  14 березня 2015 року переможці  І (міського) етапу обласного конкурсу читців «Сторінками поезії. Кобзареві струни» - Козловський Богдан, учень 8 класу ЗОШ №1  та Свиридова Катерина, учениця 8 класу ЗОШ №3, представляли  м.Очаків на обласному рівні. 
У Миколаївському обласному краєзнавчому музеї поборотися за звання кращого читця української поезії зібралося більше як 30 конкурсантів з різних куточків Миколаївської області.
  За підсумками конкурсу  учні нашого міста були відзначені призовими місцями за відмінне виконання заявленої конкурсної  програми у своїй віковій категорії. Свиридова Катерина отримала  почесне 3 місце за проникливе читання творів Т.Г. Шевченка «Думка» та О.Олеся «Лебідь».  Дипломом за 2 місце нагороджений Козловський Богдан. Він декламував уривок з твору Т.Г. Шевченка «Тарасова ніч» під власний акомпанемент бандури  та прочитав свій авторський вірш «Двісті років проминуло».  
  Щиро вітаємо Катерину та Богдана з перемогою.  Бажаємо творчого натхнення, нових здобутків, здоров’я, щастя і добра! Нехай поетичне слово надасть сили і натхнення для підкорення вершин літературного Олімпу!
 
           Сторінками поезіїСторінками поезії
 
 
***
27 лютого 2015 року в Очаківській загальноосвітній школі №2 розпочалась чергова благодійна  акція «Очаків підтримує своїх героїв!».
 Кожен з нас  задає собі питання: «Що особисто я можу зробити для підтримки бойового духу наших земляків, які, ризикуючи своїм життям і здоров’ям, захищають нас?»
 Необхідно усвідомлювати і розуміти, що в наших силах зробити  крапельку доброї справи, а разом – це вже буде океан наших добрих вчинків, сердечних слів та  душевного тепла.
Учні разом зі своїми вчителями написали героям – землякам листи підтримки, які утворили  велику  листівку  довжиною у 18 метрів.  Учні писали про свої дитячі мрії («Коли закінчиться війна,  здійсниться моя мрія»), про те, чому вони вчаться у наших воїнів («Уроки мужності наших солдат»). Діти також зобразили наших захисників в образі  суперменів і поділилися  своїм прагненням: «Що я можу зробити, щоб настав мир і як його зберегти?».
Кожен сантиметр цього гігантського  листа дихає  любов’ю  і  гордістю  за  наших героїв.    
 На заході була присутня начальник відділу освіти та депутат Очаківської міської ради Земляна Р.В., яка подякувала учням, батькам і всьому колективу закладу не лише за постійну підтримку волонтерського руху, а й організацію різноманітних благодійних заходів. Рита Віталіївна висловила надію, що не тільки інші навчальні заклади , а і всі очаківці  приєднаються до участі у розпочатій  в нашій школі акції.
Ми звертаємось до всіх жителів нашого міста: «Давайте всі разом зігріємо наших земляків теплом свого серця, підтримаємо добрим словом і надамо допомогу!». Не важливо, що це буде:  гривня або в’язані теплі шкарпетки,  головне, щоб наші воїни відчували : «Очаків  підтримує  своїх  героїв!».
   Чекаємо бажаючих допомогти нашим  героям  – землякам  за  адресою  м. Очаків, вул. Шевченка, 4 ( Очаківська ЗОШ  №2).
 
  
 
***
  27 лютого в Очаківській загальноосвітній школі № 3 Очаківської міської ради відбулося  спортивне свято «Тато, мама,  я – спортивна сім’я ». Учасниками заходу стали учні 3 класу та їх батьки – це сім’я Фоміних, сім’я Жукових, сім’я Вельбовець, сім’я Силенко, вчитель Колодиста О.В. та вчитель фізкультури Суворов О.І..
  Свято проведено з метою формування уявлення про те, що тільки здоровий спосіб життя зробить людину сильною, здоровою, бадьорою, завжди життєрадісною та розширенням поля позитивної взаємодії дітей, батьків та педагогів. Під час заходу виховувалось почуття дружби, колективізму, взаємодопомоги та любові до спорту.
  Спортивне свято розпочалось презентацією команд , протягом заходу проводилися такі конкурси: «Міст до змагань», «Футболісти», «Садіння та збір картоплі», естафета для мам, «Наша дружна сім’я », «Спортивна вікторина», «Сімейна естафета», «Велике прання», «Перейди болото», «Дружні водохльоби», «Сліпий футболіст».
  Активними вболівальниками стали учні початкових класів, батьки та адміністрація закладу. 
І-місце в змаганнях посіла сім’я Фоміних, ІІ-місце – сім’я Вельбовець, ІІІ- місце розділили між командами сім’ї Жукових та Силенко. 
 
  
 
 
***
У всіх закладах освіти міста Очаків пройшли заходи з вшанування  учасників Революції гідності  та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні:
 
1.Проведені тематичні лінійки  «Герої не вмирають», « Ці дні змінили нас» ( ЗОШ міста). Під час загальношкільних лінійок хвилиною мовчання вшановано пам’ять героїв Небесної Сотні.
2. Реквієм присвячений героям «Небесної сотні» - 5 кл. ЗОШ № 3.
3. Класна година «Річниця майдану :спогади та сподівання» -7 кл. ЗОШ № 3
4. Класна година  «Сьогодні річниця розстрілів на Євромайдані»-8 кл. ЗОШ № 3.
5. Виховні години «Герої не вмирають. Річниця пам’яті» - 9кл ЗОШ № 3,7- 11 кл. ЗОШ № 1, класна година «Ми нація єдина, твої ми діти, Україно!»  ЗОШ №  3.
6. На уроках історії України в 5-11 класах проведено інформаційні хвилинки  про події на Майдані в 2013-2014 роках , ЗОШ № 1.
7.Організована виставка матеріалів «Події на Майдані або Революція Гідності» в шкільній  бібліотеці ЗОШ № 1.
8.Проведено інформаційні години про вшанування подвигу учасників Революції гідності для учнів 8-11 класів ЗОШ № № 2, 4.
9.Пізнавальні хвилинки для 1- 4 кл. « Прошу вшанувати пам'ять загиблих хвилиною мовчання», ЗОШ № 2.
 
  
 
***
 
  24 лютого 2015 року учні 10 класу Очаківської ЗОШ № 2 Ковальчук Сергій та Чулкова Марина прийняли активну участь в обласному зборі лідерів та кураторів органів учнівського самоврядування загальноосвітніх закладів, вони виступили з презентацією роботи волонтерського сектору Молодіжного муніципалітету. До нашої Акції « Здоров’я воїна – в твоїх руках !» вирішили приєднатись всі обласні активи !
Потім для учасників збору був проведений тренінг за темою: « Подолання комунікативних бар’єрів ».
  Дорослі та діти відвідали народний музей історії Миколаївської міліції та мали можливість задати питання представнику УМВС України на правову тематику.
 
 
***
 
20 лютого 2015 року в Очаківській ЗОШ №4 проведено свято «Масляна», під час якого учні 5-11 класів разом з класними керівниками та батьками підготували кондитерські вироби та вироби декоративно-ужиткового мистецтва, які були реалізовані на ярмарку. Кошти, отримані за ці вироби, будуть направлені на допомогу пораненим учасникам із зони АТО, які є мешканцями м. Очаків.
 
  
 
  
 
 
***
18-19 лютого на базі Очаківської ЗОШ № 2 ім.П.П.Шмідта пройшли спортивні змагання з волейболу серед загальноосвітніх шкіл міста. Всі команди, що приймали участь, були добре підготовлені та показали свою вправність та майстерність.
В результаті активної боротьби місця серед хлопців:
І місце – ЗОШ № 2
ІІ місце – ЗОШ № 4
ІІІ місце – ЗОШ № 1
серед дівчат: 
І місце – ЗОШ № 1
ІІ місце – ЗОШ № 2
ІІІ місце – ЗОШ № 4
 
   
 
***
Акція
 
   «Здоров'я героїв в наших руках!» – під такою назвою в ЗОШ №2 пройшла чергова благодійна акція, організаторами і ініціаторами якої були самі учні школи. Головною метою цього заходу було не тільки зібрати кошти на лікування пораненим в зоні АТО героям – землякам ВасяновичуЄвгену та Баранцеву Роману, а ще й висловити їм слова підтримки та подяки. Всі учні школи писали свої побажанням воїнам на саморобних кольорових листівках у вигляді долонь і прикріплювали на стіну побажань, яка в кінці дня нагадувала  яскраву, сонячну   веселку дитячої поваги  і шани всім тим, хто сьогодні  боронить рідну землю ціною свого життя та здоров'я. 
    Всі , хто виявив благодійність отримали від волонтерів нашої школи значок «Дарю добро!». Ці   значки   ми розмістили на символічному дереві добра, яке символізує і виражає нашу  громадянську позицію : «Гордість в серці – допомога в долоні!». 
 
 
 
 
Сектор волонтерської роботи
 учнівської ради ЗОШ № 2

Відділ освіти Очаківської міської ради від імені вчителів висловлює глибоку занепокоєність психологічним станом наших дітей, які часто роблять вчинки, які ми, дорослі, пояснити не можемо

 Сьогодні Україна увійшла до групи країн із високим рівнем суїцидальної  активності ( більше 20 самогубств на 100 тис.населення). Особливою проблемою є підліткове самогубство. Надзвичайно високий рівень самогубств відзначається серед підлітків та молоді, що навчається. І це є вже загально - суспільною проблемою нашої держави.

   Лише 5 % суїцидальних спроб у підлітковому віці припадає на психози, а все інше-так звані «підліткові кризи». Тільки зовні наші діти справляють враження вже дорослих та самостійних , але вони ще дуже вразливі і болісно реагують на любі негаразди. Які причини суїцидальної поведінки?
     Перш за все це недостатність уваги і турботи у сім’ї , самотність, відчуженість, переживання, образи.
   Причинами такої поведінки може бути і страх покарання, почуття провини, шкільні проблеми. Дуже часто діти такою поведінкою хочуть привернути увагу, визвати співчуття. А ми, батьки, вчителі, у  вирії життєвих проблем, негараздів, фінансових труднощів часто не помічаємо змін у поведінці дітей та  їх переживань . Тому , перш за все, необхідно покращити спілкування, взаємостосунки у сім’ї, підвищити самооцінку, самоповагу дитини. Завжди підкреслюйте все добре і успішне, що властиве вашій дитині, не чинить тиск в тих чи інших питаннях, особливо щодо надмірних вимог в навчанні. Постійно демонструйте свою любов , частіше обнімайте своїх дітей, щоб вони дійсно відчувати що їх люблять. Слід завжди підтримувати усі починання своєї дитини, станьте їй другом, якому можна довіряти. Звертайте увагу на надмірний інтерес дітей до питань смерті, загробного життя, словесні натяки на смерть, раптовий, без видимих причин наступ спокою, смиренного стану після стресу.
   Давайте завжди пам’ятати про те, що тільки ми відповідальні за наших дітей. І не головне, щоб вони були одягнені та ситі, а головне-любов, розуміння та батьківська підтримка!