Новини міста

     

 
 
 
 
 

   Увага! У виконавчому комітеті Очаківської міської ради працює «Гаряча» лінія з питань впровадження механізму децентралізації за телефоном: (05154) 2-21-11.
 
 

Інформація про надходження та використання коштів бюджету міста Очакова станом на 15.05.2017 року


Рішення Очаківської міської ради від 22.12.2016 № 26 "Про бюджет міста Очакова на 2017 рік"


Очаківське об’єднане управління Пенсійного фонду України Миколаївській області інформує
Рішення виконавчого комітету Очаківскої міської ради від 24.01.17 № 14  Про  схвалення  проекту міської Програми розвитку  малого  і  середнього підприєництва в  м.Очаків  на  2017-2018 роки та завдання і заходи щодо її виконання

Рішення Очаківської міської ради від 22 грудня 2016 року № 24 Про ненадання пільг зі сплати земельного податку на території міста Очакова у 2017 році


Розпорядження від 22.03.2017 року  № 49 "Про ініціювання добровільного об’єднання територіальних громад"


Рішення виконавчого комітету Очаківської міської ради від 16 березня 2017 року № 61 "Про організацію відкритого архітектурного конкурсу на кращий ескізний проект пам’ятного знаку з вшанування пам’яті героїв «Небесної Сотні» у місті Очаків  "

«Очаківська міська рада повідомляє про початок процедури визнання відумерлою спадщини – нерухомого майна по вул. Шевченко, 2 в м. Очаків, Миколаївської обл., що належав гр. Грабовенко М.М. в судовому порядку.»
Юрист Управління ЖКГ ОМР
О.В. Тихонова

Пролунав Останній шкільний дзвоник
 
  У травні, коли розквітають чудові запашні квіти і лунає веселий пташиний світ, до нас приходить Свято останнього шкільного дзвоника. Воно веселе й сумне водночас, бо для одних учнів цей день – початок веселих канікул, а для інших – мить прощання зі школою…
26 травня у нашому місті відшуміли в школах останні дзвоники. Востаннє за шкільні парти сіли 91 випускник. 95 учнів очаківських шкіл отримали в поточному році базову загальну середню освіту. Дехто з них продовжить навчання в школі, а дехто вже здобуватиме середню освіту в професійних училищах, технікумах та коледжах. 
   З 23 травня по 21 червня проходитиме зовнішнє незалежне оцінювання знань, результати якого дозволять абітурієнтам обрати вищі навчальні заклади та отримати атестати.
  93 учні – учасники олімпіад та творчих конкурсів, спортсмени, вокалісти й танцюристи – були нагороджені Похвальними листами. 
  Школярів, їх батьків та учителів навчальних закладів міста цього дня вітали представники місцевої влади: секретар Очаківської міської ради Валентина Кифоренко, заступники міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Олексій Васьков та Гордій Білов. 
  Посадовці побажали випускникам щасливої долі та вдалих перших кроків у самостійному житті.
  Свято Останнього дзвоника для вчорашніх школярів значима подія, адже на них чекають нові знайомства, яскраві враження, а от шкільний дзвоник в їхньому житті більше не пролунає ніколи. 
  Позаду – уроки, шкільні друзі, вчителі, підручники та безтурботна юність. Попереду – доросле життя. 
  Мелодія шкільного вальсу, привітання директора, настанови вчителів, зворушливі промови батьків і відповідні слова, не менш схвильованих, випускників, – все це нагадуватиме про незабутню й урочисту мить – вручення свідоцтв про повну загальну середню освіту очаківським випускникам 2017 року. Особливо цей день запам’ятають учні загальноосвітньої школи № 3, оскільки, у стінах їх навчального закладу сьогодні пролунав дійсно останній дзвоник. 
  Але це все ж таки свято, що знаменує початок нового життєвого етапу, перехід у незвіданий, але такий вабливий світ дорослих проблем та відносин. Тож нехай свято Останнього дзвоника назавжди залишиться світлим і радісним спогадом.
Бажаємо нашим випускникам успіхів у навчанні та праці, чистого неба, яскравого сонця та гарного настрою! 
  
  
Завідувач сектору інформаційної діяльності
 та комунікацій з громадськістю апарату 
Очаківської міської ради та її виконавчого комітету
 Я.О.Кухарська
***
Відбулась виїзна нарада щодо відновлення пасажирських перевезень судами на підводних крилах за  маршрутом Миколаїв-Очаків-Кунбурнська коса
 
  25 травня 2017 року в Очакові, на території колишнього торгового порту, відбулась виїзна нарада за участі представників Укртрансбезпеки у Миколаївській області, Миколаївської філії Адміністрації морських портів України, ТОВ СП «НІБУЛОН», Регістру судноплавства України, Очаківського МРС ГУ ДСНС, міської та районної влади. Основне питання, яке обговорювалось, – це відновлення пасажирських перевезень судами на підводних крилах за маршрутом Миколаїв-Очаків-Кунбурнська коса. 
   Нагадаємо, що ініціатором даного соціального проекту за підтримки голови Миколаївської облдержадміністрації Олексія Савченка виступило ТОВ СП «НІБУЛОН». Приблизно рік тому, компанія «НІБУЛОН» вперше заявила про початок відродження пасажирських перевезень на водному транспорті по Дніпру та Південному Бугу. Це новий етап реалізації масштабного й багатофункціонального інфраструктурного проекту, в рамках якого компанія будує флот на своєму суднобудівному заводі та перевантажувальні термінали на берегах Дніпра і Південного Бугу. Перший рейс пасажирського судна на підводних крилах за маршрутом Вознесенськ-Миколаїв-Вознесенськ відбувся 13 травня, а наступного дня урочиста подія відбулася в Херсонській області – там розпочалися регулярні пасажирські перевезення по Дніпру за маршрутом Нова Каховка-Херсон-Гола Пристань і назад.
   Восени минулого року стало відомо, що «НІБУЛОН» придбав у власність у Голландії два пасажирських судна на підводних крилах типу «ракета», а потім взяв у довгострокову оренду ще одне. Десятки прогулянкових ознайомлювальних рейсів на «нібулонівських» «ракетах» показали, що попит на комфортні швидкісні водні пасажирські перевезення величезний. Тоді ж компанія заявила, що навесні 2017 року готова розпочати регулярні пасажирські рейси в Миколаївській і Херсонській областях.
  Так, з метою можливого запуску річкового маршруту Миколаїв-Очаків-Кунбурнська коса, цього дня комісією було оглянуто гідротехнічну споруду та пасажирський причал портопункту Очаків, який нині перебуває на балансі АМПУ.
Очільником області Олексієм Савченком поставлена задача в найкоротші терміни провести обстеження гідротехнічної споруди на придатність до безпечного причалювання пасажирських суден та усунення недоліків. 
Якщо всі доручення, надані під час наради кожній із сторін, будуть виконані, то орієнтовно на початку липня поточного року зазначений маршрут буде реалізований. 
Даний соціальний проект має важливе значення для мешканців Очакова та Очаківського району, адже відновлення водного маршруту збільшить пасажиропотік до нашого міста, тим самим надасть можливість відродити туристичну інфраструктуру нашого краю. 
  
Завідувач сектору інформаційної діяльності
 та комунікацій з громадськістю апарату 
Очаківської міської ради та її виконавчого комітету
 Я.О.Кухарська
***
На Миколаївщині планують створити 4 госпітальних округи – найбільший на базі Миколаєва 
 
   На території Миколаївської області планують створити 4 госпітальних округи з охопленням населення від 109 до 664 тисяч жителів. Кожен з округів формувався з урахуванням географічного розташування населених пунктів щодо головного медичного закладу – максимум 60 кілометрів. Про це нещодавно шлося, в ході розширеного засідання президії Миколаївської обласної ради, присвяченого створенню госпітальних округів в області, повідомляє кореспондент НікВесті.
   Один з головних аргументів на користь створення госпітальних округів, який був озвучений на президії – це поліпшення якості медичних послуг за рахунок навантаження медперсоналу в центральних лікарнях. Зокрема, було сказано, що навантаження на лікарів важлива для вторинної медицини – чим більше у лікаря пацієнтів, тим краще він як фахівець.
   – На сьогоднішній день, за підрахунками управління охорони здоров'я, ми пропонуємо створити 4 госпітальних округи. Округ повинен бути мінімум 120 тисяч (населення, – приблизно), максимум до 1,5 мільйона. Тобто наша Миколаївська область може бути одним медичним округом. Виходячи з населення, було запропоновано створення 4-х госпітальних округів, – розповів виконуючий обов'язки керівника Миколаївського обласного управління охорони здоров'я Юрій Дячук.
   Згідно з розробленим обласним управлінням охорони здоров'я проектом, в області пропонується створення наступних госпітальних округів: перший – на базі Баштанки, Казанки, Березнегувате і Нового Бугу з охопленням 109 тисяч населення; другий – на базі міста Миколаєва, який буде включати Вітовський, Миколаївський, Очаківський, Березанський, Снігурівський райони і сам Миколаїв з охопленням 664 тис. населення; третій – на базі Вознесенської центральної районної лікарні, буде включати: Братське, Єланець, Веселинове, Доманівка, Нову Одесу і місто Вознесенськ з охопленням 181 тисяча населення; четвертий – на базі Первомайська, включатиме: Арбузинку, Врадіївку, Казанку, сам Первомайськ та Южноукраїнськ, охоплення – 202 тисячі населення.
   – Не всі округи мають навіть 120 тисяч населення. Незважаючи на це, ми змогли в міністерстві довести, що по-іншому розділити округи ми не можемо, – додав Юрій Дячук.
   Представлений розподіл на госпітальні округи викликало деякі зауваження серед депутатів, які були присутні на президії. Зокрема, депутат Федір Барна заявив, що нелогічно відносити Новоодеський район до госпітального округу на базі Вознесенська, оскільки більшість сіл і сама Нова Одеса знаходиться поблизу Миколаєва.
   На це Юрій Дячук зазначив, що територіальні громади області після затвердження госпітальних округів будуть мати право виходити з них і подавати заяви на вступ в інші округи. 
   – Ми йдемо зараз на етапі формування територіальних об'єднаних громад. Громада матиме повне право сказати: «Вибачте, ми виходимо з цього госпітального округу і хочемо долучитися до госпітального округу міста Миколаєва». Ми свій трансферт передамо місту. Нам ближче, нам краще, нам зручніше. Ніхто в цьому випадку перечити не буде», –  пояснив Юрій Дячук.
Крім того, в.о. керівника обласного управління охорони здоров'я підкреслив, що в разі створення госпітальних округів, громади не втратять права власності на медичні установи. 
Відзначимо, що при кожному госпітальному окрузі буде створено госпітальний рада, яка і буде опікуватися нагальними питаннями. 
  – Госпітальний рада – це майданчик для переговорів. Там повинні зібратися адекватні, розумні люди, які розуміються на медицині, економіці, – сказав Юрій Дячук.
Говорилось на засіданні про те, що процес створення округів неминучий, оскільки на даному етапі деякі медичні субвенції, які надходять з державного бюджету, можуть бути використаними лише при створенні госпітального округу. При цьому, більшість депутатів поставилися скептично до створення госпітальних округів, в першу чергу, тому що стан доріг на Миколаївщині фактично катастрофічний. Депутати побоюються, що жителі віддалених сіл просто не зможуть добиратися до центральних лікарень. Це також стосується і тих районів, які, згідно з проектом поділу, віднесли до госпітального округу на базі Миколаєва.
   Однак з цим твердженням не був згоден ні Юрій Дячук, ні присутній на президії запрошений експерт з децентралізації Юрій Ганущак.
– Те, що ми намагаємося зберегти інфраструктуру, створюючи не один округ, а чотири, це виходить з розуміння того, що навантаження буде. Тому, реально, ось це рішення, яке пропонується, буде оптимальним. Якщо не буде цього рішення, то буде один округ. Давайте, не маніпулювати цими речами. Вам сказали, сьогодні доріг немає, завтра вони є. Але якщо ми зараз не почнемо цю роботу, то не буде нічого, – сказав Юрій Ганущак.
   Після цього засідання, у містах та районах Миколаївської області були також проведені відповідні наради. Зокрема, в Очакові, на засіданні постійної депутатської комісії з питань освіти, культури, розвитку духовності, соціального захисту та охорони здоров’я, санаторно-курортного напрямку, молоді, спорту та туризму, 22 травня, розглядалося питання щодо створення госпітального округу № 5 з включенням до нього: Очаківського району, міста Очакова, Березанського та Миколаївського районів. Це обумовлено тим, що зазначені населені пункти поєднуються з містом Миколаїв через Варварівський міст. 
  В результаті, депутатською комісією було вирішено направити лист депутату Миколаївської обласної ради Хасану Гемаєву та голові Миколаївської обласної ради Вікторії Москаленко з проханням ініціювати в президії обласної ради створення саме госпітального округу № 5. 
Відзначимо, що проект госпітальних округів повинен бути затверджений Миколаївською обласною радою, після чого облдержадміністрація надасть його на розгляд Міністерства охорони здоров'я.
***
В Очакові пройшов відкритий турнір з кіокушин-карате пам’яті 
Олега Мединського
 
   21 травня 2017 року в Очакові, на території санаторію «Борисфен», пройшов відкритий турнір з кіокушин-карате, присвячений світлій пам’яті загиблого капітана 2-го рангу Військово-Морських Сил Збройних Сил України Олега Костянтиновича Мединського.  
   З жовтня 1992 року Олег Костянтинович проходив військову службу у 73-му Морському центрі спеціального призначення. За час проходження служби в частині зарекомендував себе як самовідданий, відповідальний, мужній професіонал своєї справи. Пройшов шлях від командира групи до заступника командира загону. 
   Після звільнення з лав Збройних Сил України, за скороченням штатів, у 2004 році не зашився байдужим до Збройних Сил та у 2006 році заснував військово-патріотичний спортивний клуб «Майський»». Займався спортивно-патріотичним вихованням молоді, був тренером з кіокушин-карате. 
Коли почалися бойові дії на Сході України, Олег Мединський повернувся на службу у 73-й Морський центр спеціального призначення та став на захист своєї Вітчизни. На жаль, 05 вересня 2016 року, виконуючи бойове завдання в ході антитерористичної орперації в Донецькій області, в районі населенного пункту Мар’їнка, Олег Мединський загинув.
   «Кубок Майського» був щорічним турніром, а цього року його провели в пам'ять загиблого тренера. 
Розпочалися урочистості з виконання Державного Гімну України. Далі хвилиною мовчання усі присутні вшанували пам'ять земляків, що поклали власне життя заради свободи української нації і держави в зоні проведення бойових дій.
   Від імені міського голови Сергія Бичкова, депутатського корпусу та від себе особисто до учасників змагань звернувся заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Олексій Васьков: «Сегодня меня переполняют смешанные чувства. С одной стороны, проходит турнир, посвященный памяти Олега Мединского. Для кого-то он был хорошим тренером, для кого-то другом, а для кого-то просто знакомым. Все мы его помним, и все мы скорбим. С другой стороны, сегодня праздник – праздник спорта. И я думаю, что Олег Константинович, смотря на нас с небес, радуется тому, что мы с вами продолжаем его традиции…», – заначив Олексій Віталійович. – «На проведения этого турнира, на закупку медалей, кубков и грамот, с городского бюджета было выделено 36 тыс. грн. Это та малая помощь, которую мы можем оказать. Я желаю вам всем побед. Пусть вам всегда сопутствует удача. Мирного неба над головой!».
   Добрими словами Олега Костянтиновича згадували й військовослужбовці: полковник ЗСУ Григорій Зелінський та капітан 3-го рангу ВМС ЗСУ Микола Ніконов.
   Привітали спортсменів цього дня: Перший віце-президент ГО «ФШКУ» сенсей Ігор Левицький, представники добровольчої української армії Володимир Галаган і Юрій Казаріс та головний суддя змагань – суддя міжнародної категорії Віктор Баленко.  
   Близько 70 спортсменів з різних регіонів України взяли участь у даному заході. На татамі в цей день боролися маленькі дітки, які тільки розпочали свій шлях в карате, а також спортсмени у яких вже є змагальний досвід. Незважаючи на те, що дітей було багато, турнір вийшов дуже цікавим та захоплюючим. Маленькі спортсмени, не дивлячись на свій вік і досвід, билися як справжні бійці. 
  Спортсмени з честю виступили на цьому турнірі. Не всім вдалося перемогти, проте усі учасники змагань отримали загальну підтримку глядачів, і жоден не залишився без уваги. Кожен переможець отримав свою заслужену нагороду – медаль і кубок.
  Хочеться відзначити нашого земляка – Максима Бутенка, який зайняв почесне ІІІ місце в категорії «Чоловіки» (до 70 кг). До того ж, Максим здобув перемогу у номінації «За волю до перемоги». 
   За результатами змагань, ІІІ-тє командне місце виборола команда з міста Ромни, ІІ-ге отримала команда міста Одеси, а І-ше місце посіла команда міста Ірпінь, отримавши 14 перших місць. 
  Найголовнішу нагороду – перехідний «Кубок Майського» вручили команді міста Ірпінь. До речі, за правилами, команда, яка три роки поспіль займає перше місце у змаганнях, отримує переможний кубок назавжди, який тепер і залишиться в Ірпіні. 
   Нагороджені цього дня були не лише спортсмени. За багаторічну співпрацю, щиру підтримку і сприяння у розвитку ВПСК «Майський» та неосяжний внесок, неймовірну допомогу у проведенні відкритого чемпіонату  з кіокушин-карате «Кубок Майського», присвячений Дню вшанування капітана 2-го рангу Олега Мединського, Дипломи почесної відзнаки отримали 8 мешканців міста Очаків. 
Турніри з кіокушин-карате не проводилися з початку бойових дій на Сході України. В цьому році традиція відновлена. Сподіваємось, що подібний захід проводитиметься в нашому місті кожного року!
    
  
Завідувач сектору інформаційної діяльності
 та комунікацій з громадськістю апарату 
Очаківської міської ради та її виконавчого комітету
 Я.О.Кухарська
***
Миколаївці вшанували пам’ять жертв голодоморів 
та політичних репресій
 
   Сьогодні, 21 травня, в сквері імені В.М.Чорновола за участі першого заступника голови облдержадміністрації В’ячеслава Боня миколаївці вшановували пам’ять жертв голодоморів та політичних репресій. 
   Учасники заходу поклали квіти до пам’ятника В.М.Чорноволу. Священнослужителі Кафедрального собору Касперівської Ікони Божої Матері відслужили молебень за загиблими та постраждалими у ті роки. 
   В заході також взяли участь голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко та перший заступник Миколаївського міського голови Андрій Дадівєрін.
  
Миколаївська ОДА
***
21 травня – День пам’яті жертв політичних репресій
 
   В Україні, з метою гідного вшанування гіркої долі репресованих громадян, а також привернення уваги суспільства до трагічних сторінок історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, відродження національної пам’яті, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людства, щороку, у третю неділю травня, відзначається День пам’яті жертв політичних репресій. Ця дата встановлена Указом Президента України у 2007 році. 
  21 травня, громадськість, з тяжкими хвилюваннями на серці, згадуватиме про синів і дочок нашої держави, які були вивезені та знищені у сибірських таборах, вшановуватиме пам’ять репресованих, які не повернулися.
  Згідно з даними розсекречених архівів і документів СБУ, в Україні з 1935 по 1951 рік жертвами розкуркулення стали понад 2 млн. 800 тис. людей. У 1936 році заарештували 15 717 осіб, у 1937-му - 159537, в 1938-му – 106 096, в 1939-му – 11 744. Близько 16, 5 тис. чоловік було розстріляно в 1937-му.
  Всупереч нелюдським знущанням та величезним втратам, український народ зміг вистояти і здобути омріяну поколіннями незалежність. І сьогодні ми не маємо іншого вибору, ніж захистити свою державу, свою свободу, свій демократичний вибір.  
Вічна пам'ять померлим. Молимося за душі всіх, хто загинув у ті жахливі роки.
Секретар міської ради В.В.Кифоренко
***
Дорогі очаківці! Щиро вітаю вас з Днем Європи!
 
   Україна обрала курс на європейську інтеграцію і утвердження демократичних, європейських цінностей. І ми всі прагнемо побудувати країну з європейськими стандартами, демократичну європейську Україну. За це поклали своє життя хлопці на Майдані, і зараз ми платимо високу ціну, відбиваючи агресію Російської федерації.
   Прагнення до європейських цінностей і рівня життя визначило європейський вибір нашої країни. 17 травня в Страсбурзі було урочисто підписано рішення ЄС про запровадження безвізового режиму для громадян України. Законодавчий акт Європейського Союзу, яким запроваджується безвізовий режим, був підписаний Президентом Європейського Парламенту Антоніо Таяні та міністром внутрішніх справ і національної безпеки головуючої у Раді ЄС Мальти Кармело Абелою. Нові правила щодо візової лібералізації – це початок нової ери.
Сподіваємось, що 17 травня 2017 року увійде в історію багатовікової війни України за свою Незалежність як День моральної перемоги та День гордості. 
  Шановні мешканці міста Очаків! День Європи – це свято, яке в черговий раз нагадує нам, що Європа починається не за кордоном України – вона починається у серці кожного українця. 
З повагою, секретар міської ради В.В.Кифоренко
***
 Карину Драгомірову відправлено на лікування до Німеччини
 
   Карина Драгомірова, миколаївська дівчинка, для лікування якої збирали гроші «усім світом» 15 травня вилетіла з Києва  до Німеччини у клініку «Хеліос». Після обстеження, якщо дозволять результати, на 22-23 травня заплановано проведення  хірургічної операції. Потім Карина пройде курс реабілітації.
В аеропорту «Бориспіль» Карину та її батьків проводжали голова Миколаївської обласної державної адміністрації Олексій Савченко та представник Міністерства охорони здоров’я України.
«Саме в цьому році державою було виділено 203 мільйони гривень для лікування хворих за кордоном,  - сказав Олексій Савченко.  - Я дякую Президенту, Прем’єр-міністру, Міністру охорони здоров’я Уляні Супрун. Дякую волонтерам Миколаєва, Максиму Бревді, підприємцям, депутатам, всім, хто долучився до збору коштів. Це – виняткова подія. Для мене це надзвичайна подія. Тому що, я неодноразово допомагав і допомагаю людям, але вперше в житті це зробили за державною програмою і за державні кошти», - підкреслив голова ОДА.
Також Олексій Савченко зазначив, що кошти, зібрані миколаївцями, підуть на курс реабілітації для Карини Драгомірової: 
«Я хочу сказати, що саме громада Миколаєва і Миколаївської області доводить, що вона дійсно громада. Тому що, це не поодинокий випадок, коли громада зібрала гроші і намагається допомогти людині. Люди постійно гуртуються, об’єднуються і допомагають. І я радію тому, що сьогодні ми маємо дійсно величезний актив Миколаївської області, який здатний допомогти. І ми, сьогодні, всі прийшли до результату, який маємо», - підкреслив голова ОДА.
Олексій Савченко сподівається, що коли Карина вже буде повертатися з лікування, то зустрічати її прийдуть представники громадськості та активісти. Всі, хто брав участь у зборі коштів для дівчинки та переймався її долею.
Нагадаємо, що 15 грудня 2016 року за сприяння голови облдержадміністрації Карину Драгомірову у супроводі бригади реанімаційно-консультативного центру Миколаївської обласної дитячої лікарні із застосуванням апарату штучної вентиляції легень літаком транспортували до реанімаційного відділення НДСЛ «ОХМАТДИТ» м. Києва з метою подальшого лікування.
10 березня 2017 року, за результатами розгляду комісією Міністерства охорони здоров'я України з питань направлення хворих на лікування за кордон, Карину взято на облік для першочергового направлення на лікування за межами України.
З державного бюджету на лікування Карини за кордоном виділено 187 тисяч євро (лікування та переліт).
Громадою Миколаївщини було зібрано близько 25 тисяч євро.
  
Миколаївська ОДА
***

Увага! Набір студентів!

Консультації щодо можливості вступу за адресою: м.Очаків вул.Гетьманська (Володарського) 25а.
Телефон для довідок: +380679611406

***

Запрошуємо мешканців міста долучитись до обговорення 

питання збирання та зберігання небезпечних відходів на території міста Очаків
 
   12 травня 2017 року за участі міського голови Сергія Бичкова, секретаря Очаківської міської ради Валентини Кифоренко, депутата Очаківської міської ради Алли Могилевської, депутата Очаківської міської ради, державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища Чорного моря Сергія Кузнеця, представників управління з питань житлово-комунального господарства, архітектури, містобудування, економіки, інвестицій, регулювання земельних відносин Очаківської міської ради та громадських організацій відбулось позачергове засідання громадської ради при виконавчому комітеті Очаківської міської ради. 
  Головне питання порядку денного стосувалось збирання та зберігання небезпечних відходів на території міста Очаків. Голова громадської ради Віталій Мись повідомив, що на ім’я міського голови Сергія Бичкова надійшла «Заява про наміри» та «Заява про екологічні наслідки діяльності». Згідно з чинним законодавством, міський голова надав дозвіл на опублікування відповідної інформації в міській газеті «Очаків» (№ 19 від 05.05.2017). «Відповідно до заяви про наміри, ТОВ «БІГАС» має на меті здійснювати на території орендованих існуючих складських приміщень, розташованих у промисловій зоні м. Очакова, господарську діяльність по збиранню та зберіганню небезпечних відходів», – наголосив Віталій Віталійович. «Відповідно до пункту 11 Переліку видів діяльності та об’єктів, що становлять підвищену екологічну небезпеку, затвердженого постановою КМУ від 28.03.2013 № 808 зазначена діяльність – поводження з небезпечними відходами (збирання, зберігання) відноситься до видів діяльності та об’єктів, що становлять підвищену екологічну небезпеку. 
  Віталій Віталійович також проінформував, що згідно зі статтею 33 Закону України «Про відходи» від 05.03.1998 № 187/98-ВР зберігання та  видалення  відходів  здійснюються  в  місцях, визначених органами місцевого самоврядування з врахуванням вимог земельного та природоохоронного законодавства, за наявності дозволу на здійснення операцій у сфері поводження з відходами, в якому визначені  види  та  кількість відходів, загальні технічні вимоги,  заходи  безпеки,  відомості  щодо утворення, призначення, методів  оброблення  відходів відповідно до встановлених умов їх зберігання. Крім того, відповідно до 33 статті, забороняється несанкціоноване скидання і розміщення відходів, у тому числі побутових, у підземних горизонтах, на території міст та  інших  населених  пунктів, на територіях природно-заповідного фонду, на землях природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення, в межах водоохоронних зон та зон санітарної охорони водних об'єктів, в інших  місцях, що може створювати  небезпеку для навколишнього природного середовища та здоров'я людини. Захоронення  відходів у надрах допускається у виняткових випадках за результатами  спеціальних  досліджень з дотриманням стандартів, норм і правил, передбачених законодавством України.
   Присутній на засіданні ради державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища Чорного моря Сергій Кузнець зауважив, що в Очакові дійсно існує проблема з відходами. ТОВ «БІГАС» на сьогоднішній день не має ліцензії. До того ж, за словами Сергія Васильовича, площа, на якій ТОВ «БІГАС» планує розміщувати відходи, замала і збирати та зберігати небезпечні відходи у межах міста не бажано. До того ж, не відомо куди вивозитимуться господарсько-побутові стоки. 
   З роз’ясненнями Державних будівельних норм України, містобудування, планування та забудови міських і сільських поселень (ДНБ 360-92) виступила начальник відділу архітектури, містобудування Людмила Богун, акцентуючи увагу присутніх на тому, що відповідно до пункту 10.17 у трикілометровій зоні узбережжя Азовського і Чорного морів забороняється будівництво промислових підприємств та інших об'єктів, не пов'язаних з розвитком і обслуговуванням курортів, крім морських портів та інших об'єктів морського транспорту, об'єктів рибної промисловості і організацій, які виконують берегоукріплювальні та протизсувні роботи. Згідно з пунктом 4.18 складські комплекси, не пов'язані з безпосереднім обслуговуванням населення, слід розміщувати за межами міст, наближаючи їх до вузлів зовнішнього транспорту. А відстань від урізу води до складу В-1 (вул. Ольвійська, 18/1), де планується розміщувати небезпечні відходи, складає всього 550 метрів. 
   В ході засідання надали слово й депутату Очаківської міської ради Аллі Могилевській, яка наголосила на тому, що громадськість проти розміщення на території міста небезпечних відходів, а також вимагає від міської влади та депутатського корпусу не допустити цього. Вона повідомила, що громадськістю підготовлене відповідне звернення на ім’я міського голови та вже зібрано 227 підписів проти розміщення на території міста небезпечних відходів. У даному зверненні йдеться про те, що дані відходи являються небезпечними (відходи розчинів кислот, відпрацьований електроліт, відпрацьовані батареї свинцевих акумуляторів, відходи, які містять як складову ртуть, сполуки ртуті, відходи упаковок і контейнерів з-під пестицидів та агрохімікатів, відходи виробництва фарб, лаків, оліфи, азбесту й багато іншого).
  Міський голова Сергій Бичков зазначив, що по суті ТОВ «БІГАС» робить добру справу, аби акумулятори, фільтри, люмінесцентні лампи та інше не були розкидані, наприклад, у кручах. Проте, не зрозуміло, чому ТОВ «БІГАС» вирішило розміщувати відходи саме в Очакові, в економічно не вигідному місці. 
   Очільник міста виступив з пропозицією провести громадські обговорення серед населення з даного питання. Ініціативу підтримали члени громадської ради та своїм рішенням рекомендували міському голові винести на громадське обговорення питання щодо збирання та зберігання небезпечних відходів на території міста Очаків.
   Зауваження та пропозиції подавати до 05 червня 2017 року до відділу економіки та інвестицій управління з питань житлово-комунального господарства, архітектури, містобудування, економіки, інвестицій та регулювання земельних відносин Очаківської міської ради за адресою: м. Очаків, вул. Соборна, 7а, тел.: 3-00-56.
  
Завідувач сектору інформаційної діяльності
 та комунікацій з громадськістю апарату 
Очаківської міської ради та її виконавчого комітету
 Я.О.Кухарська
***

Помогите остановить незаконную трансплантацию органов! Подпишите петицию!

 

   Сегодня большинство согласится, что развивать трансплантологию, то есть систему добровольного пожертвования органов необходимо. А как быть, если ради пересадки сердца, печени или роговицы глаза орган берут у живого человека без его согласия?
 Нет, это не сценарий фильма ужасов. Это — реальность современного Китая.
   Как только появляется «заказчик», жертву привозят из концлагеря на операционный стол. Органы вырезают обычно без анестезии или с минимальным её количеством. Это нужно, чтобы орган дольше сохранился.
   Статистика правозащитников шокирует: за последние 18 лет в Китае таким образом могли убить около ПОЛУТОРА МИЛЛИОНОВ человек. В основном это узники совести – практикующие Фалуньгун, тибетцы, уйгуры и последователи домашних христианских церквей.
   Недавно на сайте Белого дома появилась петиция с призывом к президенту США помочь остановить эти преступления. Её подписали уже десятки тысяч человек. Но, чтобы на неё обратили внимание, нужно собрать 100 тысяч подписей.
 Ваша подпись может спасти чью-то жизнь!
Подписать петицию может любой человек старше 13 лет, независимо от национальности или гражданства:
 Петиция в Белый дом была создана в начале апреля, накануне встречи президента США Дональда Трампа с генеральным секретарём ЦК КПК Си Цзиньпином.
 Фалуньгун (или Фалунь Дафа) - это древняя китайская система самосовершенствования души и тела. Она включает пять комплексов медитативных упражнений для укрепления здоровья. При этом основной упор делается на повышение нравственности по принципам честности, доброты, терпимости.
 Сегодня в Китае правящая компартия незаконно преследует десятки миллионов человек, которые занимаются Фалунь Дафа. Гонения начались 20 июля 1999 года. Перед этим нарастала волна нападок и притеснений. Инициировал репрессии бывший лидер коммунистического режима Цзян Цзэминь. По мнению аналитиков, он завидовал широкой популярности Фалуньгун и боялся потерять контроль над народом.
 В 2006 году стало известно, что у приверженцев Фалуньгун, томящихся в китайских тюрьмах и трудовых лагерях, насильственно извлекают органы для пересадки богатым китайцам и иностранцам. В преступлениях задействованы чиновники, которые — в сговоре с хирургами, тюремными начальниками и военными.
 В независимом отчёте правозащитников говорится, что за последние 17 лет до 1,5 млн приверженцев Фалуньгун могли стать жертвами насильственного извлечения жизненно важных органов. Тела жертв кремируют, а также, по некоторым данным, используют в качестве экспонатов в скандальных выставках тел.
 Европарламент и Конгресс США осудили насильственное изъятие органов у практикующих Фалуньгун в нескольких резолюциях. А Израиль и Испания ввели для своих граждан юридические ограничения и криминальную ответственность за неподобающую пересадку органов в КНР.
***
Пам’ятка-інструкція для осіб, які бажають виїхати з України за правилами безвізового режиму
 
  1.Безвізовий режим поширюється лише на власників біометричних паспортів.
  2. Передбачає короткотермінове перебування в 34 європейських країнах до 90 днів протягом 180 днів.
При перетині кордону слід мати при собі документи, які підтверджують:
- мету поїздки;
- наявність місця проживання/бронювання готелю;
- наявність достатніх фінансових засобів (не менше 50 євро на добу);
- зворотній квиток;
- поліс мед страхування.
3. На тривалий час перебування в ЄС необхідно оформити візу;
4. Безвізовий режим не означає права на оформлення дозволів на проживання, працевлаштування або навчання в ЄС.
5. Порушення терміну перебування в ЄС тягне за собою подальшу заборону в’їзду.
Більш детальну інформацію можна отримати тут http://openeurope.in.ua/
***
 
Про біометричний паспорт та безвіз
 
  У четвер, 11 травня, Рада Європейського Союзу ухвалила рішення щодо лібералізації візового режиму для України. Тепер залишається кілька формальностей: це рішення повинні підписати Президент Європарламенту і посол головуючої в Євросоюзі країни - Мальти.
  Церемонія підписання документа відбудеться в Страсбурзі 17 травня. Її відвідає і Президент Петро Порошенко. Після підписання відповідного документа його опублікують в Офіційному журналі ЄС, і через 20 днів, орієнтовно, 11 червня, українці все ж зможуть подорожувати країнами Євросоюзу без віз. 
  Петро Порошенко та Прем'єр-міністр Володимир Гройсман назвали рішення Ради ЄС про надання Україні безвізового режиму історичним. А в Запоріжжі відсвяткували цю подію підняттям прапора ЄС на 90-метрову висоту на Хортицькому кургані.
  Зміни для українців після того, як вступить в силу безвіз, прокоментував в ефірі радіостанції «Голос столиці» керівник туристичної компанії «Світлофор» Юрій Дем'яненко.
   «Если с 11 июня безвиз вступает в силу, то имея на руках биометрический паспорт, можно будет попытаться поехать в Европу без проставления визы уже на следующий день?»
  – Да, все верно. То есть, если турист, либо просто гражданин Украины, будет иметь на руках биометрический паспорт, при небольшом количестве документов, которые ранее также подавали в посольство, можно будет спокойно пересечь еврозону.
  «Какие документы нужны? И раньше мы их подавали в посольство, а теперь их же с собой нужно иметь в любой поездке?»
– Не совсем так. Действует так называемый шенгенский пограничный кодекс, где четко прописаны требования и документы, которые нужно будет предоставлять на границе. Существует много мифов по поводу справок с работы и банка, которые нужно будет опять же брать с собой при пересечении пограничной зоны. Это не так, главные документы, которые нужны будут на прохождении, это, конечно, билеты, если вы путешествуете на самолете, либо если путешествуете на машине, то грин-карта. Также нужна страховка и подтверждение бронирования отеля, либо подтверждение места, где вы будете проживать.
«А если у родственников, друзей или в кемпинге?»
   – Тогда приглашение. Если родственников, друзей – это будет приглашение письменное. Будущий безвизовый режим хорош для кемпинга тем, что он довольно гибкий и лояльный. То есть вы на месте уже сможете объяснить и доказать свою цель визита не только бронью отеля, как было ранее, либо официальным приглашением, а предоставить контакты того же кемпинга, где вы будете останавливаться, не предоставляя какое-то официальное подтверждение о пребывании.
  «Что касается подтверждения своих финансовых возможностей, есть ли четкие правила, сколько денег необходимо на день пребывания?»
  – Да, есть. Это 50 евро в сутки. Но справок с места работы, справок из банка на границе предоставлять не нужно будет. Действительно, этот миф сформировался и даже грузины, которые в конце марта получили безвизовый режим, они настолько этот миф раскрутили, что даже на сайте МИД и в метро на объявлениях четко указан перечень тех документов, среди которых справка с места работы и банка. То есть этого всего не нужно. Но если у вас чистый паспорт, у пограничников могут возникнуть вопросы. Конечно, можно подстраховаться этими документами, но это дополнительно, носит чисто рекомендательный характер.
«Нужно ли показать наличку или достаточно будет карточки?»
  – Мы живем в 21 веке. Если будет такая необходимость, сотрудники смогут проверить эту карточку просто на месте и все. То есть либо наличка, либо банковская карта. Травел-чеками никто уже не пользуется.
«Как подготовить детей к поездке в страны шенгена?»
  – Для получения биометрического паспорта ребенка в ОВИР необязательно проводить. То есть до 12 лет достаточно предоставить пакет документов стандартный и фотографию. Оформляется биометрический паспорт и ребенок путешествует с родителями. Если будет путешествовать с одним из родителей, тогда как и ранее предоставляем нотариальное разрешение на выезд ребенка от родителя за границу. То есть в принципе как бы правила остались те же.
  «Что будет, если пробыть в зоне шенгена больше разрешенного срока?»
– При первом обращении в какие-то органы, если будете замечены в полиции или больнице, вас просто депортируют. Пока что я каких-то официальных штрафов не видел, но если опять же опираться на опыт грузинов, это депортация на пять лет и штраф три тысячи евро.
«А если нет таких денег?»
  – Я думаю, этот вопрос будет решаться уже с посольством. Таких нарушителей будут передавать непосредственно в консульские органы и уже непосредственно с Украиной решать эти вопросы. Главное, не нарушать, не работать, не учиться, а использовать эти 90 дней в полугодии чисто в целях, которые четко прописаны.
«А если работаешь неофициально? Или во время турпоездок проводишь какие-то бизнес-переговоры? Это не является нарушением?»
  – Нет, это не является нарушением, то есть в этом случае бизнес-турист даже не предоставляет обратный билет. Это четко прописано в этом шенгенском кодексе, так как бизнес-поездка может затянуться или измениться, поэтому это тоже все можно доказать на границе и соответственно мы просто предоставляем приглашение от компании, которая вас принимает на бизнес-встречу и билеты только в одну сторону, туда.
«А если все-таки есть желание оформить себе разрешение на обучение, на работу в странах ЕС?»
  – Получаем визу, и также по старинке мы можем оформить, если у вас почему-то нет биометрического паспорта, или вы не захотели его оформлять, без проблем старый паспорт действует. По закону Украины мы имеем право иметь два паспорта, поэтому идем, подаемся и собираем пакет документов. Это выгодно тем людям, которые освобождаются от уплаты консульского сбора: пенсионеры, студенты и дети. То есть они не платят эти 35 евро. Поэтому если они не хотят какие-то дополнительные затраты при оформлении нового биометрического паспорта, они могут собрать пакет документов и пойти бесплатно получить ту же визу по старинке и полететь.
  «Дает ли мультишенгенская виза преимущества по сравнению с безвизом на биометрии?»
  – Вы можете путешествовать, заезжать, въезжать неограниченное количество раз, но в принципе те же самые условия. То есть в 90 дней вы должны вложиться. Я вчера видел визовый календарь, куда вы можете заносить каждую свою поездку и четко отслеживать, чтобы не превысить эти 90 дней в каждом полугодии.
«Если ребенку в сентябре исполнится 14 лет, надо получить биометрический паспорт уже сейчас или после дня рождения?»
  – Биометрический паспорт можно получить хоть с рождения ребенка. То есть вы уже сейчас можете спокойно заняться этим оформлением, либо по месту прописки, либо в трех центрах, если это Киев, где это можно все сделать.
  «А есть уже четкое понимание, куда ожидается самый большой наплыв туристов и насколько вообще на сегодняшний день потенциальные туристы-украинцы готовятся к этому безвизу?»
  – Сейчас, действительно, первое время, как было с грузинами, также общались с молдаванами, с грузинами, с коллегами из туристической сферы. Первое время, конечно, туристы будут присматриваться, пытаться просчитывать отдельно перелет, отдельно отель, тот же booking.com и так далее. То есть это бронирование, ну и соответственно сравнивая с турфирмами. Но как правило, мы предоставляем пакет и в любом случае это большие блоки в отелях, на самолетах, конечно это получится дешевле. Поэтому конечно, процент посещения визовых стран в этом году, я надеюсь, возрастет.
  «Можно ли какое-то время иметь на руках паспорт старого образца, пока не будет сделан биометрический?»
– По закону нашей страны вы имеете право оформить и иметь на руках два загранпаспорта, поэтому старый паспорт вы оставляете для себя, и также можете им спокойно пользоваться, а для пересечения именно еврозоны вы оформляете новый биометрический паспорт. Который, в принципе, можно оформить от пяти до 20 рабочих дней. Сейчас есть много центров, фирм и посредников, поэтому с этим проблем не будет.
«Предусматривает ли биометрический паспорт обязательные отпечатки пальцев?»
  – Да, действительно, он предусматривает обязательно сдачу отпечатков пальцев. То есть это в принципе паспорт старого образца, просто с вмонтированным чипом, в который заложен отпечаток вашего пальца. И все. И соответственно на границе при прохождении паспортного контроля, считывается этот паспорт и дополнительно вы еще прикладываете пальчик и сдаете отпечаток пальца на сканере.
«Многие зарабатывали как раз на том, что делали визы для желающих поехать в страны шенгена. Целые фирмы создавались для этого, целые визовые центры. Что с ними будет теперь?»
  – Скорее всего наши коллеги будут перепрофилироваться уже непосредственно в какие-то другие специальности. Мы на самом деле можем вздохнуть с облегчением с этим режимом безвизовым, с принятием, так как огромное количество времени тратилось на волокиту, на бюрократию, с собранием пакета документов. Иногда просто туристы были не подготовлены предоставить полный пакет документов, приходилось впопыхах это все оформлять. Поэтому сейчас, на самом деле, я надеюсь все будет намного проще: оформили тур, забронировали, оплатили и отправили довольных туристов отдыхать с биометрическим паспортом на отдых в Европу.
  «Президент обещает, что вслед за безвизом в страну массово зайдут лоукосты. Есть ли такие ожидания у туроператоров?»
– Да, действительно, уже заявлен был лоукостер Ryanair, который начнет со Львова и с Киева в октябре.
«Там не очень низкие цены».
– Да, к сожалению, если мы сравним с теми же европейскими ценами, что предоставляет Ryanair в Европе, то конечно да. Получается довольно дороговато. Но будем надеяться. Все понимают, конечно, фактор монополизма нашего главного туристического авиаперевозчика.
«Как проще будет все-таки путешествовать в страны шенгена? Обращаться в туркомпании или самостоятельно?»
– Саморекламу делать не будем. На самом деле, нужно сравнивать. Как я говорил, зачастую туроператоры предоставляют пакеты. То есть, это выкупленные блоки на авиа, плюс блок в отеле, где они выкупают эти места оптом. Конечно, цена, к примеру, на ту же Грецию или Испанию, может летом падать до 250?300 евро на неделю на человека с авиа, с двухразовым питанием, с отелем.
«Это если заранее брать или в последний момент?»
  – В принципе, по горячим часто такое бывало, когда мы отправляли людей, у которых были шенгенские визы, мультивизы. Сейчас, думаю, немного политика цены будет пересмотрена, так как многие туристы будут ожидать этих горячих предложений и будут пытаться брать в европейские страны ближе к дате вылета. Поэтому в принципе, думаю, цены будут более лояльны, чем собирать этот пакет уже непосредственно туристу на месте.
  Раніше експерт-міжнародник Віктор Шлінчак в ефірі «ГС» заявив, що Україна ніяк не може вплинути на Єврокомісію, тому безвізовий режим в кращому випадку варто очікувати до кінця весни.
  Також політичний експерт Яніна Соколовська в ефірі «Голосу столиці» звернула увагу, що Європейський Союз став для українців синонімом мрії та хорошого життя.
За матеріалами Інтернет
***
64 громадські організації подали заяви на участь в установчих зборах для формування складу громадської ради при облдержадміністрації
 
   10 травня ініціативна група з підготовки установчих зборів для формування складу громадської ради при Миколаївській облдержадміністрації завершила прийом від інститутів громадянського суспільства заяв на делегування своїх представників для участі в установчих зборах.
64 громадські організації подали заяви на участь своїх представників в установчих зборах.
  Наразі ініціативна група перевіряє подані документи на предмет їх відповідності вимогам Постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 року № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики».
Установчі збори для формування нового складу громадської ради при облдержадміністрації планується провести 9 червня 2017 року, попередньо – о 16:00 годині в сесійній залі обласної ради.
   Нагадаємо, 20 квітня під час зустрічі керівництва області, правоохоронних органів, структурних підрозділів з представниками громадських організацій Миколаївщини голова Миколаївської облдержадміністрації Олексій Савченко запропонував створити громадську раду при ОДА.
24 квітня при облдержадміністрації утворено ініціативну групу з підготовки установчих зборів для формування складу громадської ради при облдержадміністрації у складі 13 осіб.
   До складу ініціативної групи з підготовки установчих зборів для формування складу громадської ради при Миколаївській облдержадміністрації увійшли представники громадських організацій: Асоціація солдатських матерів та волонтерів «Волонтер 79», Асоціація учасників та інвалідів АТО, Асоціація милосердя та волонтерства, БФ Центральної ради сотень Майдану України в Миколаївській області, Медичний контроль та захист прав та інші.
Миколаївська ОДА
***

Звернення Президента України у зв’язку з рішенням Ради ЄС про схвалення законодавчої пропозиції щодо запровадження безвізового режиму для громадян України

 
Дорогі українці!
 
  Щойно Рада міністрів Євросоюзу схвалила остаточне рішення про надання нам, громадянам України, права на безвізові подорожі.
 17 травня у Страсбурзі в приміщенні Європарламенту, як ми домовилися з нашими європейськими друзями, урочисто підпишуть відповідний законодавчий акт. Це, напевно, буде один із найважливіших моїх візитів за три роки служіння на посаді глави української держави.
Рішення опублікують в Офіційному журналі Союзу – і за двадцять днів по тому воно набуде чинності. Приблизно 11 червня 34 європейських країни увімкнуть зелене світло власникам українських біометричних паспортів – для безвізових короткострокових поїздок.
  Зникнуть черги в посольства та візові центри. Залишиться в минулому виснажлива тяганина із збору паперів. Люди заощадять гроші, які витрачали на консульські збори та послуги посередників.
  Але «безвіз» – це набагато більше, ніж спрощений спосіб виїзду за кордон. Це – гігантський крок до Європи, до утвердження свободи людини і незалежності нашої держави. Ми пориваємо з пострадянським минулим і дедалі більшою мірою стаємо частиною єдиного європейського цивілізаційного простору.
  «Безвіз» –  це свідчення стратегічної правильності нашого європейського вибору, безповоротності курсу на інтеграцію до Європи. Це – і визнання позитивних зрушень на шляху реформ: план візової лібералізації містив майже півтораста пунктів, які забезпечили реальні зміни в багатьох сферах життя.
  Чи були ті завдання простими? Звичайно що ні. Багато хто протидіяв, як ззовні, так і зсередини. Але довгий і складний шлях ми пройшли разом.
Ми це зробили!
  Політики, які приймали відповідальні рішення, як у випадку з електронним декларуванням. Громадянське суспільство, яке підтримувало рух до Європи. Наші друзі в Євросоюзі, які протидіяли численним спробам російського лобі заблокувати наш «безвіз». І головне, українські солдати, які на сході захищають і Україну, і весь континент. І вам, дорогі бойові побратими, низький за це уклін.
  Я безмежно вдячний всім, завдяки кому зміг виконати одну із основних передвиборчих обіцянок.
  Вітаю вас, дорогі співвітчизники, з цим історичним рішенням Ради Євросоюзу. Це – неначе повернення додому після довгої та виснажливої  подорожі… Повернення до нашого спільного європейського дому.
Цінуйте свій український паспорт. І любіть Україну!
***
В Очакові відбулась урочиста церемонія підняття 
Прапора Європейського Союзу
 
   Починаючи з 2003 року, у третю суботу травня, згідно з Указом Президента, в Україні відзначається День Європи. 
  – «…Наша Революція Гідності – була революцією за Європу. Наша боротьба проти російської агресії – є боротьбою за Європу. Тому День Європи – це є наше українське, історичне свято», – зазначив в минулому році Президент України Петро Порошенко у своєму зверненні до українського народу з нагоди святкування Дня Європи. 
   Офіційно план дій Україна-ЄС було схвалено 21 лютого 2005 року. План став визначальним засобом у процесі наближення України до Європейського Союзу.
  09 березня поточного року комітет Європарламенту з громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ проголосував за проект законодавчої резолюції про внесення України до переліку країн, яким надається безвізовий режим. За дане рішення проголосували 39 членів комітету, 1 утримався і 4 проголосували проти. 
  Раніше Рада ЄС, Європарламент та Єврокомісія провели успішний тріалог щодо надання безвізового режиму для України, досягнувши попередньої угоди щодо візової лібералізації для українців.
Остаточно Рада ЄС затвердить візову лібералізацію Євросоюзу з Україною на засіданні 11 травня 2017 року. Таким чином, безвізовий режим набуде чинності в червні 2017 року. 
  І саме з цієї нагоди та з нагоди відзначення Дня Європи в Україні, цього дня на території Очаківської загальноосвітньої школи № 1 відбулось урочисте підняття Прапора Європейського Союзу. Право підняти   Прапор надали учням школи Дмитру Березюку та Михайлу Громовому. 
Заходи з нагоди Дня Європи в Україні в цьому році проводитимуться з 11 травня по 09 червня.
  
Завідувач сектору інформаційної діяльності
 та комунікацій з громадськістю апарату 
Очаківської міської ради та її виконавчого комітету
 Я.О.Кухарська
***
Над Очаковом замайорів Прапор Європейського Союзу
 
   З нагоди очікуваного ухвалення рішення Ради Міністрів ЄС щодо скасування візових вимог для громадян України та з нагоди відзначення Дня Європи, 11 травня 2017 року, над Очаковом  замайорів Прапор Європейського Союзу.
  
***
Із року в рік часопис віддаляє своїх нащадків далі від війни, та травень знову і знову нагадає, як із життя ішли його сини!
 
   09 травня 2017 року біля Меморіалу загиблим землякам відбулись урочистості з нагоди святкування 72-ї річниці Великої Перемоги.  
Святковий захід розпочався з пісні «День Перемоги» у виконанні вокальний гурту під керівництвом Віктора Зволинського та танцювальної композиції народного ансамблю танцю «Золотий колос» під керівництвом заслуженого працівника культури України Світлани Козлової.
   З величним святом присутніх привітали: міський голова Сергій Бичков, голова Очаківської ради ветеранів війни та праці Сергій Мись, командир військової частини А 1594, капітан І рангу Едуард Шевченко.
   Право покласти пам’ятну гірлянду до меморіалу загиблим очаківцям-землякам в роки Другої світової війни було надано військовослужбовцям Очаківського гарнізону. Військові в/ч А 1594 поклали квіти до меморіальної дошки загиблим очаківцям-землякам на Сході України.
Світлу пам’ять про тих, хто віддав своє життя за Україну в роки Другої світової війни та в бурхливому сьогоденні загинув за свою рідну землю, увійшовши в безсмертя, всі присутні вшанували хвилиною мовчання та салютом зі стрілецької зброї.
  Привітало ветеранів і молоде покоління нашого міста - учні ЗОШ № 1, а музичне привітання подарував вокальний гурт Очаківської дитячої музичної школи «Зоряни» разом з керівником Анастасією Чорною.
  Ведучі мітингу запросили всіх присутніх увічнити пам’ять загиблих покладенням квітів до могил загиблих синів України, а потім – скуштувати традиційної солдатської каші з польової кухні. 
  Народний хор «Ветеран» зі своєю концертною програмою зібрав на майданчику біля зірки чимало любителів українських мелодій та пісень воєнних років.
  Продовжилось святкування на міському стадіоні. На честь Дня Великої Перемоги та відкриття товариського матчу право підняти Державний Прапор України надали найкращим гравцям футбольної команди ДЮСШ - Владиславу Соротяку та Володимиру Подопригорі.
  З привітальними словами до присутніх звернулись почесні гості спортивного заходу: міський голова Сергій Бичков, депутат Миколаївської обласної ради Хасан Гемаєв та командир військової частини Едуард Шевченко.
  Святкового настрою глядачам та спортсменам задали яскраві виступи Вітктора Зволинського, народного ансамблю танцю «Золотий колос» під керівництвом Світлани Козлової та колективу естрадного танцю «Нова Галактика» під керівництвом Віри Глушкової.
  В перерві між таймами товариського футбольного матчу між командами ФК «Очаків» та ФК «Куцуруб» були представлені показові виступи учнів Очаківської ДЮСШ: юних футболістів - гравців дитячої футбольної команди під керівництвом Василя Саскевича та вихованців відділення боротьби дзюдо під керівництвом тренерів Олександра Шерстюка та Дениса Казачишина.
  Велика концертна програма завершувала святковий день. Своїм талантом прикрасили сцену місцеві артисти-вокалісти: В.Зволинський, А.Чорна, О.Паученко, В.Рославський, О.Старовойтов, Д.Цимбалюк, М.Как; вокальний ансамбль «Соколи» та дитячий вокальний ансамбль «Зоряни» під керівництвом Анастасії Чорної. 
  Бурхливими оплесками зустрічали глядачі і танцювальні колективи - народний ансамбль танцю «Золотий колос» під керівництвом заслуженого працівника культури України Світлани Козлової, зразковий ансамбль народного танцю «Радість» під керівництвом заслуженого працівника культури України Тетяни Поночевної, ансамбль естрадного танцю «Нова Галактика» під керівництвом Віри Глушкової. 
Завершив святкову концертну програму виступ гостей – ансамблю ГУНП в Миколаївської області «Південний патруль». 
Відзначення Дня перемоги закінчилось святковим салютом, який прогримів у небі ввечері, після закінчення концертної програми.
  
  
Редакція міської газети «Очаків»
***
Основні показники роботи Очаківського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Миколаївської області
станом на 1 квітня 2017 року (по місту Очакові та Очаківському району)

Назва показників

Всього за І квартал 2017 року

Чисельність пенсіонерів         

8569

- з них тимчасово переміщених осіб

114

Кількість призначених нових пенсій

43

Кількість перерахунків

148

Середній розмір пенсії, грн.

1619,45

Потреба на виплату пенсій, тис. грн.

58850,81

 

 

Кількість застрахованих осіб

5674

Кількість боржників

10

в т.ч. економічно – активних

0

Заборгованість платників до бюджету Пенсійного фонду, тис. грн.  

865,22

в т.ч. по економічно –активним боржникам

0,0

 

 

Надходження власних коштів (без врахування ЄСВ), тис. грн.    

27,5

Виконання плану власних надходжень (без врахування ЄСВ), %

126,8

Надходження від сплати ЄСВ, тис. грн.

15804,3

Виконання плану надходжень від сплати ЄСВ, %

115,9

Надходження за додатковими ставками, тис. грн.

172,5

Виконання плану надходжень від сплати ЄСВ, %

499,9

 

 

Надано відповіді з бази даних реестру застрахованих осіб, од.

234

 

Зареєстровано осіб на Веб –порталі електронних послуг Пенсійного фонду

328

 

 

***
   Відділ «Очаківське бюро правової допомоги» Першого миколаївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги повідомляє, що відповідно до Постанови КМУ від 17.03.2017 №152 "Про забезпечення доступності лікарських засобів” № 152 та  Постанови КМУ від 10.03.2017 № 181 "Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань", з 1 квітня 2017 року стартувала урядова програма «Доступні ліки». Громадяни зможуть отримати ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми безкоштовно або з незначною доплатою.
   Механізм відшкодування вартості ліків (реімбурсації) поширюється на серцево-судинні захворювання, діабет ІІ типу та бронхіальну астму. Пріоритетність надано лікуванню цих хвороб, оскільки саме вони найбільше впливають на показники смертності населення або суттєво знижують якість життя пацієнта та ефективно лікуються на амбулаторному рівні.
   Отже, громадяни можуть отримати безкоштовно або з незначною доплатою такі лікарські засоби: 
Серцево-судинні захворювання: 
Аміодарон (Amiodarone)
Амлодипін (Amlodipine)
Атенолол (Atenolol)
Верапаміл (Verapamil)
Гідрохлортіазид (Hydrochlorothiazide)
Спіронолактон (Spironolactone)
Фуросемід (Furosemide)
Дигоксин (Digoxin)
Еналаприл (Enalapril)
Ізосорбіду динітрат (Isosorbide dinitrate)
Карведілол (Carvedilol)
Клопідогрель (Clopidogrel)
Метопролол (Metoprolol)
Нітрогліцерин (Glyceryl trinitrate)
Симвастатин (Simvastatin)
Бісопролол (Bisoprolol)
Бронхіальна астма:
Беклометазон (Beclometasone)
Будесонід (Budesonide)
Сальбутамол (Salbutamol)
Діабет ІІ типу: 
Метформін (Metformin)
Гліклазид (Gliclazide)
  Щоб отримати безкоштовні ліки необхідно звернутися до лікаря та отримати правильно виписаний рецепт. Звернутися до аптеки, яка приймає участь в урядовій програмі «Доступні ліки». Надати рецепт та отримати ліки безкоштовно або з частковою доплатою. Вартість ліків повністю або частково оплачує держава.
  Управління охорони здоров'я Миколаївської облдержадміністрації на своєму офіційному сайті розмістило інформацію про аптеки, які беруть участь у даній програмі, серед них по місту Очаків та Очаківському районі: 
Фізічна особа-підприємець Ковтун Ганна Миколаївна м. Очаків, вул.Єнгельса,18-А (05154)30555
Фізічна особа-підприємець Ковтун Сергій Андрійович Аптечний пункт №1 Аптеки№1 м.Очаків, вул.Першотравнева,1 (05154)30555
Фізична особа – підприємець Полторак Алла Йосипівна м.Очаків, вул.Першотравнева, 1, 9 16 19
ПКВО Фармація ЦРА №11, м.Очаків, вул.Торгова (Луначарського), 23-а (0512) 21 41 62
ПКВО Фармація ЦРА №11, м.Очаків, вул.Торгова (Луначарського), 23-а (0512) 21 41 62
ФОП Димітрова Очаківський р-н, вул. Героя України Іванова,7-А (0512) 21 41 62
   За додатковою інформацією звертайтесь до відділу «Очаківське бюро правової допомоги», яке знаходиться за адресою: м. Очаків, вул. Торгова, 44 (колишня Луначарського), за телефоном: (05154) 2-52-37, або електронною адресою: e-mail:Ochakiv@legalaid.mk.ua
***
Вітали колишніх фронтовиків
 
  Щороку, напередодні відзначення Дня Перемоги керівництво міста разом з працівниками управління соціального захисту населення Очаківської міської ради та учнями навчальних закладів міста відвідують ветеранів війни, учасників бойових дій. І цей рік не став виключенням. 
  08 травня 2017 року до колишніх фронтовиків завітав міський голова Сергій Бичков разом з депутатом Миколаївської обласної ради Хасаном Гемаєвим, начальником управління соціального захисту населення Любов Савчук та учнями дев’ятого класу ЗОШ № 1. 
  - «С наступающим праздником, Днем Победы! Спасибо за Ваш подвиг, за то, что подарили нам жизнь. Мы помним и гордимся тем, что Вы сегодня рядом с нами. Крепкого Вам здоровья на долгие годы», - вітав ветеранів Сергій Миколайович.
  Подякувавши за великий внесок у справу визволення нашої Батьківщини, за стійкість і мужність, за те, що пройшовши крізь спалахи вогняних років, є людьми, гідними прикладу, сивочолим учасникам бойових дій гості вручили вітальні листівки, подарунки та квіти.
 
  
Завідувач сектору інформаційної діяльності
 та комунікацій з громадськістю апарату 
Очаківської міської ради та її виконавчого комітету
 Я.О.Кухарська
***
В День пам’яті і примирення очаківці вшанували пам'ять загиблих 
 
   З 2015 року 8 травня в Україні відзначається День пам'яті та примирення, встановлений Указом Президента України. Відповідно до Указу, метою відзначення є гідне вшанування подвигу Українського народу, його визначного внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, висловлення поваги усім борцям проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих воїнів, жертв війни, посилення турботи про ветеранів війни, жертв нацистських переслідувань, а також утвердження спадкоємності традицій воїнів-переможців нацизму та нинішніх захисників Вітчизни.
   Саме цього дня, в Очакові, аби віддати данину глибокої шани світлій пам’яті захисникам рідної землі всіх поколінь, на Алеї Слави зібрались представники міської влади, трудові колективи організацій та установ міста. Хвилиною мовчання і покладанням квітів присутні вшанували пам'ять тих, хто віддав своє життя, відійшовши у вічність.
  
  
Завідувач сектору інформаційної діяльності
 та комунікацій з громадськістю апарату 
Очаківської міської ради та її виконавчого комітету
 Я.О.Кухарська
***
Родини загиблих героїв АТО отримали документи на земельні ділянки
 
   06 травня, напередодні Дня пам’яті та примирення, а також 72-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, за ініціативи Миколаївської обласної державної адміністрації та волонтерів, громадської організації «Українська асоціація учасників та інвалідів АТО» в Очакові відбулась зустріч з сім’ями загиблих учасників антитерористичної операції. 
   В даному заході взяли участь: заступник голови облдержадміністрації Віталій Кіндратів, голова громадської організації інвалідів АТО Олександр Терещенко, його заступник – Олег Кравець, представники департаменту соціального захисту населення ОДА, волонтери, депутат обласної ради Хасан Гемаєв, голова Очаківської райдержадміністрації Сергій Самоуков, секретар Очаківської міської ради Валентина Кифоренко та голова Очаківської районної ради Георгій Олійник.
   Заступник голови Миколаївської облдержадміністрації Віталій Кіндратів вручив членам сімей загиблих учасників АТО накази про надання дозволу на розроблення землеустрою.
   – «Безмежно дякуємо за героїзм ваших рідних Героїв. Облдержадміністрація зі свого боку буде підтримувати ваші родини. Сьогодні ми вручаємо сертифікати на землю – по 2 гектари на кожну сім’ю. А оформлення цих ділянок буде для вас безкоштовним. Крім цього, в області діють й інші відповідні програми підтримки воїнів АТО та їх сімей. Ми завжди відкриті і готові прийти вам на допомогу», – звернувся до присутніх Віталій Кіндратів. 
   Представники асоціації інвалідів – Олександр Терещенко та Олег Кравець – теж звернулися зі словами підтримки до родин загиблих в АТО воїнів. Вони самі були в гарячих точках на Сході країні, отримали важкі поранення, і хоч стали інвалідами, але не втратили сили духу жити далі й робити важливу справу – допомагати своїм побратимам та їх сім’ям. 
   Виступаючи перед батьками, дружинами та дітьми загиблих воїнів АТО, Олександр Терещенко сказав, що хвилиною мовчання він зустрічає кожен ранок,  і  бути підтримкою сім’ям загиблих побратимів та хлопцям, скаліченим війною, стало сенсом його життя.  
Окрім сертифікатів на землю, родичі загиблих також отримали відзнаки для своїх полеглих воїнів від громадської організації учасників та інвалідів АТО – медалі «Герой Миколаївщини».
   В ході зустрічі, депутат обласної ради Хасан Гемаєв також висловив свою скорботу з приводу трагічних подій, які випали на долю України, віддав шану всім загиблим захисникам Вітчизни та вручив кожній сім’ї загиблого воїна матеріальну допомогу. Хасан Зубайович побажав, щоб якнайшвидше запанував мир в нашій країні.    
   На сьогодні в області родинам загиблих військовослужбовців роздано більше, ніж 120 гектарів землі. Накази про дозвіл на виділення земельної ділянки площею 2 га для особистого сільського господарства наразі отримала 61 сім’я загиблих учасників АТО. Зазначимо, що за ініціативою голови облдержадміністрації Олексія Савченка, протягом року земельні ділянки отримають всі сім’ї миколаївських загиблих. На сьогодні в Миколаївській області проживає 142 родини загиблих учасників АТО.
  
  
Я.О.Кухарська, за матеріалами 
Миколаївської ОДА та Очаківської РДА
***
Філія ПАТ «Миколаївобленерго» Очаківського району інформує населення!
 
   Останнім часом значно збільшився рівень травмування сторонніх осіб, у тому числі й дітей на обладнанні енергопостачальних організацій України.
   Проаналізувавши ситуацію у Державі щодо причин загибелі (травмування) населення на електричному обладнані, отримаємо наступне:
- найбільше смертей (травмувань) відбувається через спроби населення самостійно відновити електропостачання власних осель або здійснити крадіжку електричного обладнання (дроти повітряних ліній електропередачі, прилади та обладнання підстанцій, металоконструкції), особливо під час аварійних відключень в період проходження негативних погодних явищ (дощі, грози, пориви вітру і так далі);
- на другому місці випадки пов'язані із спробами проникнення або наближення людини до об'єктів електроенергетики (території трансформаторних підстанцій, будівлі закритих трансформаторних підстанцій, інші електричні розподільні установки) через необізнаність населення, щодо небезпеки яку воно створює для людини, а також дитячі ігри поблизу діючих електроустановок, відпочинок та рибна ловля на водоймах в охоронних зонах повітряних ліній електропередачі;
- окрім цього, серед основних причин травмування зі смертельними наслідками є - неправильна організація виконання робіт в охоронних зонах підстанцій, кабельних ліній та повітряних ліній електропередачі.
Щоб запобігти ураженню електричним струмом слід знати і виконувати елементарні вимоги електробезпеки:
не наближатися ближче, ніж на 8 м до обірваних дротів повітряних ліній електропередачі;
не намагатися проникати за огородження і всередину діючих електроустановок (трансформаторних підстанцій, щитових, електрощитів);
звертати увагу на попереджувальні знаки безпеки;
не намагатись самотужки, або із залученням сторонніх осіб вирішувати проблеми відсутності електроенергії, у разі відсутності електропостачання телефонуйте до Кол-центру ПАТ «Миколаївобленерго» за багатоканальним номером телефону: 0-800-504-001 (всі дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів - безкоштовні);
при виявлені відкритих дверей трансформаторних підстанцій, хвірток огороджень трансформаторних підстанцій, обірваних дротів повітряних ліній електропередачі та інших нестандартних ситуацій не зволікайте, телефонуйте до Кол-центру ПАТ «Миколаївобленерго»;
пояснюйте дітям, яку небезпеку становить електричний струм, якщо не дотримуватися елементарних правил електробезпеки.
Також можна зауважити, що порушуючи елементарні норми й правила безпеки, порушник потенційно наражає на небезпеку не тільки себе, а й оточуючих, а його дії підпадають під дію Адміністративного та Кримінального кодексу України.
  ПАМ'ЯТАЙТЕ! ЖИТТЯ І ЗДОРОВ'Я ВАШЕ ТА ВАШИХ ДІТЕЙ, ЛЮДЕЙ ЯКІ ВАС ОТОЧУЮТЬ У ВАШИХ РУКАХ І НЕХТУВАННЯ ВИМОГАМИ ЕЛЕКТРОБЕЗПЕКИ МОЖЕ ОБІЙТИСЯ ВЕЛИКОЮ ЦІНОЮ.
***
Управління Держпродспоживслужби в Очаківському районі
ІНФОРМУЄ
власників закладів громадського харчування, торгівлі продуктами харчування, власникам агропродовольчих ринків розміщених у зонах відпочинку, про необхідність:
-реєстрації потужностей відповідно вимог статті 25 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»;
-отримання експлуатаційних дозволів відповідно до вимог статті 23 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», а також про заборону функціонування агропродовольчого ринку за відсутності лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи;
-дотримання загальних гігієнічних вимог щодо поводження з харчовими продуктами встановлених Законом України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»;
-наявності документів, які засвідчують обіг та безпечність і якість харчових продуктів.
 
***
Шановні очаківці! 
Прийміть щирі вітання зі світлим Днем – Воскресінням Христовим!
 
   Бичков С.М.Великодні дні зазвичай спонукають усіх віруючих по-новому побачити себе в світі, оцінити чистоту своїх помислів та вчинків, а ще – бути добрішими, милосерднішими один до одного. Великодні дні дають можливість зрозуміти, що будь-яка добра справа, зроблена однією людиною на користь іншої, на благо суспільства, є гідною в очах Господніх, і з часом обов’язково воздасться  їй сторицею.
В цей важкий для нашої країни час ми, як ніколи, маємо бути єдині думкою, зразкові у своїх вчинках, розсудливі у складних ситуаціях, щирі у своїх переконаннях та поблажливі до ближніх. Пасхальні дні – це час віддати шану всім тим, кого немає серед живих, хто, залишивши нам свою любов і життєвий досвід, поринув у вічність. Згадаймо їх добрим словом. 
   Від щирого серця бажаю всім міцного здоров’я, добробуту, миру, радості та спокою в сімейних оселях. Нехай прості та вічні цінності спонукають нас на світлі помисли, безкорисливу допомогу ближньому і ділом, і словом, надихають на гідні справи в ім’я розквіту нашої рідної Батьківщини!
З повагою, міський голова
С.М.Бичков
 
  ***
Дорогі жителі Миколаївщини, браття та сестри у Христі!
 
   Савченко О.Ю.Цей день  є  особливим  для  християн.  Христос воскрес – і ми радіємо!   Той,   що  добровільно  страждав,  прийняв  хресні  муки,
принісши  себе  за  гріхи світу, переміг  смерть,  воскрес  із  мертвих  і  дарував  людству  не тільки  надію спасіння, а  й віру  у майбутнє вічне життя  разом з Богом.
   У Великдень ми разом  молимо воскреслого Господа, щоб Він дарував нашій країні мир і процвітання, а всім нам – душевного спокою і благословення.
   Вірю, що звернувшись до Господа єдиним серцем, єдиною душею,  та єдиними устами, ми отримаємо наснагу витримати усі випробування з гідністю. 
Господь на боці правди. Тому, здолавши смерть, переміг зло. 
 
Переможе і Україна!
 
Христос Воскрес! Воістину Воскрес!
Голова обласної державної адміністрації
Олексій Савченко
***
В місті Очакові та Очаківському районі відбувся день обласної ради
 
   12 квітня 2017 року в місті Очакові та Очаківському районі відбувся день обласної ради. З робочим візитом до нашого краю завітали депутати Миколаївської обласної ради на чолі з головою ради Вікторією Москаленко. До того ж, на виїзді працювали й заступники голови Миколаївської обласної ради Іван Кухта та Андрій Кротов.
   Цього дня в малій залі виконавчого комітету Очаківської міської ради за участі керівників управлінь, відділів, служб, організацій, установ міста та району головою обласної ради була проведена нарада з питань добровільного об’єднання територіальних громад.
   В ході засідання, перед присутніми виступили й представники бюджетної комісії та агропромислового розвитку обласної ради, відомі всім мешканцям Очакова та Очаківського району депутати обласної ради Петро Паламарюк та Хасан Гемаєв, заступник Очаківського міського голови Олексій Васьков, голова Очаківської райдержадміністрації Сергій Самоуков, голова Чорноморської ОТГ Андрій Дмитренко та інші. Багато виступів були спонтанними, тому містили відповіді та пропозиції. Проте усі спікери були конструктивними з мотивацією співпрацювати по вирішенню питань, які вже стали невідкладними, і яким децентралізація включила «зелене світло».  Майже у кожному виступі акцент був зроблений на створенні однієї єдиної об’єднаної територіальної громади з адміністративним центром у місті Очаків.
    Голова постійної комісії з питань аграрної політики, земельних відносин та соціального розвитку села Юрій Кормишкін нагадав усім присутнім, що обласною радою затверджені рекомендації щодо прийняття місцевою владою 1 % податку на землю, що сприятиме успішному наповненню місцевих бюджетів. Багато хто в області вже виконав цю рекомендацію та успішно наповнює бюджет. Проте не всі. Юрій Анатолійович звернувся до керівництва району та сільських рад з проханням виконати дані рекомендації облради й встановити податок на землю не менше 1%. В допомогу цьому, з 1 березня працюватиме сільгоспінспекція. На важливість такого рішення було вказано й представниками бюджетної комісії. Було зазначено, що з 56 млн., виділених на ремонт доріг на всю область, на Очаківщину направлено 5 млн. (майже 10 %), і якщо не буде співфінансування – кошти використані не будуть. 
   Депутати обласної ради, виступаючи перед присутніми, наголошували на необхідності встановлення відповідальності й налагодження постійного контролю за ходом ремонту доріг, заслуховуванні на кожній сесії про проведені роботи і проблемні питання, на оперативній ліквідації усіх перепон тощо.
    На засіданні також піднімалися ряд інших питань, але теж фінансового характеру. Зокрема: питання вчасного і справедливого розподілу коштів по мікропроектам, фінансування дитячої спортивної школи, реєстрації підприємства, яке проводить діяльність на території Чорноморської ОТГ і не сплачує податок. 
   Передувала спільному засіданню поїздка по населеним пунктам Очаківського району та об’єктам міста Очакова, під час якої особлива увага зверталась на проблемні об’єкти. Серед них – дороги занедбаного стану (сполучення Очаків-Миколаїв) та об’єкти іншої власності на території міста, які не використовуються і тільки шкодять туристичному іміджу Очаківщини. Зокрема, говорилося про зруйнований військовий шпиталь та вкрай занедбану територію непрацюючих курортних закладів. Ці два давно наболілих питання – дороги і розруха – активно заважають тому, щоб Очаківщина нормально розвивалася як курортний регіон. «Децентралізація іде, вона безповоротня, і всі об’єкти на територіях громад, які не можуть бути приведеними власниками у належний стан, повинні бути передані в комунальну власність», – зазначила, під час поїздки, Вікторія Москаленко.
  
Завідувач сектору інформаційної діяльності
 та комунікацій з громадськістю апарату 
Очаківської міської ради та її виконавчого комітету
 Я.О.Кухарська
***
11 квітня - Міжнародний день визволення в’язнів фашистських таборів
 
   11 квітня світова громадськість згадує події, які відбувалися в 1945 році. Друга світова війна наближалася до свого фінального завершення, але не всім судилося дожити до цієї події. Вороже командування прийняло нелюдське рішення, від якого навіть зараз стигне в жилах кров - тотальне знищення в'язнів концентраційних таборів… 
   Минуло вже більше сімдесяти років з того часу, як від неминучої смерті були врятовані в'язні Бухенвальду, але цей табір смерті для чоловіків і зараз залишається символом нацистського правління.
   Тоді від неминучої смерті було врятовано майже сто тисяч полонених, а згодом визвольна хвиля покотилася далі…були звільнені концтабори Заксенхаузен, Дахау, Равенсбрюк та інші. Для людей, які пройшли всі жахи війни, найголовнішою цінністю є мир. Війна опалила їхні серця, сивиною побілила голови, але душа жила святою любов'ю. З кожним роком Друга світова війна на крок, на перегорнуту сторінку віддаляється від нас. Та забути звитягу батьків, дідів, прадідів неможливо. Блакитне небо - їхній дарунок нащадкам, промені сонця в очах – теж від них. На жаль, усе менше серед нас ветеранів, які вижили після тортур фашистських концтаборів, та пам'ять про них живе у наших серцях і душах. З року в рік, погожого весняного дня, 11 квітня, Україна разом з усім світом вклоняється людям, які пройшли тяжкий шлях через фашистські табори, віддає данину скорботної пам’яті жертвам нацизму, які загинули в концтаборах.
  Сторінки минулого не треба забувати ніколи. Важкий шлях пройшло «покоління війни» - голод, тяжка виснажлива праця та багато інших випробувань. Ті, що залишилися в живих, сьогодні згадують минуле з болем. Скупі сльози навертаються на очі вцілілих сьогоднішніх ветеранів.
За матеріалами Інтернет 
***

Між селищем Гостомель та містом Очаків 

підписано Угоду про співробітництво
 
   В листопаді 2016 року, на засіданні чергової сесії Очаківської міської ради, місцеві народні обранці прийняли рішення про укладання договору про побратимські відносини з Гостомельською селищною радою. На їх переконання, ця угода дасть можливість двом радам налагодити не лише дружні, а й фінансово вигідні стосунки між громадами. 
   05 квітня 2017 року міський голова Сергій Бичков перебував у Гостомелі, де зустрівся з селищним головою Юрієм Прилипком. В ході зустрічі було підписано Угоду між селищем Гостомель та містом Очаків про економічне, науково-технічне і культурне співробітництво
   Співпраця ґрунтуватиметься на взаємовідносинах у сфері науки й техніки, освіти та охорони здоров'я, культури і мистецтв, розвитку туризму і спорту, місцевого самоврядування, а також екології та раціонального використання природних ресурсів. У даному документі мова йде про те, що сторони, прагнучи розвивати двосторонні зв’язки, надають вагомого значення обміну досвідом на основі принципів рівноправності та взаємної вигоди. 
   Нагадаємо, що селищні органи місцевого самоврядування спільно з керівництвом великих промислових підприємств Гостомеля мають бажання систематично оздоровлювати в нашому місті підростаюче покоління гостомельців. Вони навіть готові інвестувати чималі кошти у розвиток курортної та туристичної інфраструктури Очакова, аби і жителям нашого міста, і його гостям було тут комфортніше жити й відпочивати. А ми ж в свою чергу, зможемо забезпечити безкоштовне оздоровлення у пансіонатах нашого міста дітей з Гостомеля.    
   Після офіційної зустрічі, Сергій Бичков мав можливість оглянути селище, ознайомитись зі змінами, котрі відбуваються та навіть побувати на урочистому нагородженні учасників конкурсу «Гостомель моєї мрії», яке проходило цього дня в культурно-оздоровчому комплексі. Скориставшись нагодою, Сергій Миколайович привітав усіх  переможців і лауреатів з нагородами, запросивши їх на відпочинок до Очакова. До того ж, міський голова зауважив, що подібний конкурс він запровадить у нашому місті.
   Сподіваємось, що співпраця між селищем Гостомель та містом Очаків стане плідною та довгорічною!
  
Завідувач сектору інформаційної діяльності
 та комунікацій з громадськістю апарату 
Очаківської міської ради та її виконавчого комітету
 Я.О.Кухарська
***

Увага! Оголошується конкурс на кращі ескізні проекти!

   Виконавчий комітет Очаківської міської ради оголошує відкритий архітектурний конкурс на кращі ескізні проекти:
    1) пам’ятний знак з вшанування пам’яті героям «Небесної сотні» (рішення виконавчого комітету Очаківської міської ради від 16.03.2017 № 61 «Про організацію відкритого архітектурного конкурсу на кращий ескізний проект пам’ятного знаку з вшанування пам’яті героїв «Небесної сотні» у місті Очаків»).
   2) об’ємно-просторова композиція в’їзду в місто Очаків (рішення  виконавчого комітету Очаківської міської ради від 16.03.2017 № 62 «Про організацію відкритого архітектурного конкурсу на кращий ескізний  проект об’ємно-просторової композиції в’їзду в місто Очаків»).
З умовами Конкурсу зацікавлені громадяни можуть ознайомитись на офіційному веб-сайті Очаківської міської ради, в розділі «Новини міста».
   Реєстрація учасників конкурсу буде проходити з 03.04.2017 до 21.04.2017 за адресою:  м. Очаків, вул. Нікольська, 7, відділ культури, молоді, спорту, туризму та релігій Очаківської міської ради. Контактний телефон: (05154)3-04-73.
***
В Очакові пройшли навчально-тренувальні заняття 
з оздоровчого бігу
 
   З метою популяризації фізичної культури і спорту, олімпійського руху та пропаганди здорового способу життя, 01 квітня 2017 року, на центральній площі міста, за участю працівників міських підприємств, організацій, установ та учнівської молоді, відбулись навчально-тренувальні заняття з оздоровчого бігу для підготовки до змагань «Миколаївський напівмарафон». 
    Привітав учасників забігу та особисто взяв у ньому участь, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Олексій Васьков. 
    Тренування розпочалися з загальної розминки та продовжилися оздоровчим бігом на 300, 500 та 1000 метрів. Далі відбувся забіг (на результат) серед учнів загальноосвітніх закладів міста. В результаті змагань, звичайно, визначилися і переможці. Валерій Кощєєв (1998 р.н.) виборов 1-ше місце в категорії «хлопці», 2-ге місце посів Всеволод Долгов (2000 р.н.), а 3-тє місце отримав Ігор Осафов (2002 р.н.). Любов Ракова (2001 р.н.) та Марія Боброва (2008 р.н.) зайняли відповідно 1-ше та 2-ге місце в категорії «дівчата». 
    З рук учасника Чемпіонату світу серед юніорів в бігу на 100 метрів в польському місті Бидгощ Олександра Соколова (НСДЮСШОР з легкої атлетики, тренер І. Гриник) переможці отримали медалі та грамоти. 
    Крім того, під час нагородження, жительці села Благодатного Очаківського району Надії Павловій було вручено грошову винагороду. Дівчина привезла на Батьківщину почесну бронзову медаль, представивши Миколаївську область на чемпіонаті України з кросу, який проходив 24-25 березня у м. Цюрупинськ.   
    За спритність, швидкість та прагнення до занять спортом цього дня був також нагороджений і найменший учасник тренувальних занять Артем Несміян, якому на сьогодні виповнилось 1 рік і 2 місяці.
   У навчально-тренувальних заняттях взяли участь близько 200 мешканців міста. 
   Сподіваємось, що проведення спортивних заходів стане доброю традицією в нашому Очакові.
  А поки що, запрошуємо усіх бажаючих приєднатись до змагань «Миколаївський напівмарафон», який відбудеться в Миколаєві 22 квітня 2017 року. Участь у ньому можуть взяти усі від 7 і до 77 років на дистанції 300 м., кілометр, 5 км, 10 км та на найбільшу дистанцію 21 кілометр 97 метрів. 
  
  
Завідувач сектору інформаційної діяльності
 та комунікацій з громадськістю апарату 
Очаківської міської ради та її виконавчого комітету
 Я.О.Кухарська
***

Вклонімося великим тим рокам

 

Багато на нашій землі обелісків,

Вкарбовані в них золоті імена...

Вклонися, людино, їм низько-низько,

Це - пам'ять, яку залишила війна. 

                                                                                                                                                               

    31 березня 1944 року назавжди увійшло в історію нашого краю як день, коли пролунав останній постріл на Очаківщині в роки Другої Світової війни. 73 роки відділяє нас від того дня, коли перлина Південного Причорномор’я України була визволена від німецько-фашистських загарбників. Але й досі гуде дзвін і не дає спокою людській пам’яті… Бо хіба можна забути найдорожчу тобі людину – батька чи брата, хіба не промайне спогад про друга чи далекого родича, всіх тих, хто не повернувся з війни?

   31 березня 2017 року, біля Меморіалу загиблих земляків, відбувся урочистий мітинг, присвячений 73-й річниці визволення Миколаївської області та міста Очакова від німецько-фашистських загарбників.
– «В цей день ми згадуємо тих, хто звільняв наш край від ворога. Багато  років минуло від тих незабутніх часів окупації, але про ті події повинні пам'ятати і ми, і наші діти, і наші внуки. 
   Сьогодні в Очакові залишилось лише дев’ять ветеранів війни і кожному з них ми вклоняємось до землі за їх героїчний подвиг. 
На жаль, сьогодні на нашій Батьківщині знову гинуть люди через бойові події, які відбуваються на сході держави. І наші хлопці, що на передовій, борються за мир та майбутнє України. 
   Сердечно дякую всім ветеранам і захисникам держави», – сказав, під час урочистостей, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Гордій Білов.
   Від районної влади з вітальним словом виступив голова Очаківської райдержадміністрації Сергій Самоуков. Привітав зі святом та зробив історичний екскурс в роки жорстоких боїв за визволення рідної землі голова громадської організації «Очаківська районна організація ветеранів України Миколаївської області» Віталій Мись.
   Хвилиною мовчання усі присутні вшанували світлу пам'ять тих, хто віддав своє життя за свободу нашої держави та рідного краю. Залпи почесної варти розірвали тишу, а на пам'ятних плитах, в знак пошани, лягли живі квіти від вдячних очаківців… 
  Пам'ять про велику війну і Велику Перемогу живе в нас генетично, бо прийшла нам у спадок, як колір очей і риси обличчя переходять від батьків дітям та онукам. Пам'ять згуртовує нас в одну велику родину – де біль одного передається кожному. Хай же ця пам'ять ніколи не покине наші серця та думи. Слава героям! Вічна пам'ять загиблим.
  
  
Завідувач сектору інформаційної діяльності
 та комунікацій з громадськістю апарату 
Очаківської міської ради та її виконавчого комітету
 Я.О.Кухарська
***
Шановні ветерани! Дорогі земляки!
Прийміть щирі вітання з нагоди відзначення 73-ї річниці визволення Очакова й Миколаївської області від фашистських загарбників!
 
  73 роки тому Очаків було героїчно звільнено від німецько-фашистських загарбників. Величний подвиг захисників і визволителів сьогодні залишається зразком вірного служіння своєму народові.
   Шановні ветерани! Важко знайти слова, якими можна було б передати всю вдячність за ваш безсмертний подвиг у тій жорстокій війні. Ви витримали важке випробування, звільнили наш край та Україну від фашистських окупантів. Низький вам уклін!
  Вічна пам'ять тим, кого вже немає серед вас, але вони завжди житимуть в пам’яті і серцях кожного очаківця.
  Наше покоління з честю успадкувало ваш приклад сили духу, патріотизму і боротьби за мир на рідній землі. Вже довгі три роки наші солдати ціною власних життів відстоюють територіальну цілісність та незалежність України. Подвиг старших поколінь додає їм сил та наснаги у нинішній боротьбі за свободу Батьківщини. Народ, який пам’ятає та шанує доблесть своїх пращурів – непереможний. 
  З нагоди відзначення 73-ї річниці визволення Очакова й Миколаївської області від фашистських загарбників бажаю всім міцного здоров'я, щастя, довголіття та найголовніше – мирного неба над головою!
З повагою, міський голова
С.М.Бичков
***

Вітаємо з нагородами!

     Відповідно до розпорядження Очаківського міського голови від 28 березня 2017 року № 51, з нагоди Дня визволення Очаківщини від фашистських загарбників і 30-річчя утворення громадської організації «Очаківська районна організація ветеранів України Миколаївської області» за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток ветеранського руху Очаківщини, високу громадську свідомість, патріотичне виховання молоді, сприяння у вирішення проблем людей похилого віку, Почесною грамотою Очаківської міської ради нагороджені активісти громадської організації: Валентина Ризванівна Корягіна, Тамара Симонівна Лисенко, Григорій Іванович Сергієнко. Крім того, Почесною грамотою Очаківської міської ради за активну життєву та громадську позицію та з нагоди Дня визволення Очаківщини від фашистських загарбників і 30-річчя утворення громадської організації «Очаківська районна організація ветеранів України Миколаївської області» нагороджений учасник бойових дій у ІІ Світовій війні Андрій Іванович Скринник. 
 
***

Президент підписав Указ про заходи із вшанування пам'яті жертв Великого терору 1937-1938 років у зв’язку із 80-ми роковинами трагедії

 
   Президент України Петро Порошенко підписав Указ № 75/2017 «Про заходи у зв'язку з 80-ми роковинами Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938 років». Головною метою документу є гідне вшанування пам'яті жертв Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938 років, донесення до українського суспільства та світової спільноти об'єктивної інформації про злочини, вчинені у XX столітті комуністичним тоталітарним режимом на території України, а також сприяння утвердженню в суспільстві ідеалів гуманізму.
    Відповідно до Указу, Кабінету Міністрів України у місячний строк доручено утворити Організаційний комітет із підготовки і проведення заходів у зв’язку з 80-ми роковинами масових політичних репресій 1937-1938 років, розробити і затвердити у тримісячний строк відповідний план заходів на 2017-2018 роки та забезпечити його виконання.
   Указом визначено низку завдань центральним та місцевим органам виконавчої влади щодо проведення меморіальних заходів, широкої інформаційної кампанії, подальших наукових досліджень та продовження пошукової роботи у зазначеній темі, а також розвитку Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили».
   Президент також доручив закордонним дипломатичним установам України провести заходи у зв’язку з 80-ми роковинами Великого терору та надати сприяння у вшануванні жертв цієї трагедії українській громадськості за кордоном, провести відповідну інформаційну роботу за межами України.
За матеріалами офіційного 
веб-сайту Миколаївської ОДА
***

2017 рік – Рік Японії в Україні

 
  З метою активізації двостороннього співробітництва, зміцнення зв'язків між Україною та Японією, а також на виконання домовленостей, досягнутих за результатами офіційного візиту Президента України до Японії, Указом Президента України від 11 січня 2017 року № 1 оголошено 2017 рік – Роком Японії в Україні. 
   Відповідно до Указу, Кабінету Міністрів України було доручено утворити Організаційний комітет з підготовки та проведення Року Японії в Україні, розробити на основі пропозицій Організаційного комітету та затвердити відповідний план заходів з проведення Року Японії в Україні, передбачивши, зокрема: проведення офіційної церемонії відкриття Року Японії в Україні, яка, до речі, відбулась 26 січня 2017 року у Дипломатичній академії. 
   Церемонія  відкриття Року Японії в Україні проводилась одночасно зі святкуванням 25-ї річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною та Японією. Це був спільний захід Міністерства закордонних справ України та Посольства Японії в Україні.
  З японської сторони у церемонії взяв участь та виступив із промовою Повноважний Посол Японії в Україні Шігекі Сумі. З української сторони були присутні Міністр закордонних справ Павло Клімкін та Міністр культури Євген Нищук, які також виголосили промови. Посол Сумі у своєму виступі сказав, що серед багатьох країн, які відзначають 25-ту річницю встановлення дипломатичних відносин з Україною, для Японії великою честю є святкування «Року Японії в Україні». Він висловив сподівання, що це стане хорошою можливістю ще більше розвинути співпрацю та поглибити взаєморозуміння між двома країнами через розширення дружніх відносини до рівня простих людей. У свою чергу, Міністр закордонних справ Павло Клімкін зазначив, що протягом цих 25 років Японія була щирим другом України і зараз між країнами дуже добрі двосторонні відносини. До того ж, Міністр зазначив, що японська культура, наприклад ікебана, є дуже популярною в Україні.                     
  Крім проведення офіційної церемонії відкриття Року Японії в Україні, до плану, згідно з документом, необхідно було включити ще ряд відповідних заходів. Так, 25 січня 2017 року, на засіданні Кабінету Міністрів України було схвалено план організації виконання Указу Президента України від 11.01.2017 № 1 «Про оголошення 2017 року Роком Японії в Україні», що включив в себе: організацію та проведення в містах України днів японської культури, мистецтва та кіно, спільних виставок фотохудожників з України та Японії; запрошення відомих японських підприємців та вчених для проведення майстер-класів; проведення тематичних конференцій, презентацій щодо розвитку інвестиційного співробітництва між Україною та Японією; проведення за участю Національного інституту стратегічних досліджень міжнародних наукових конференцій, з метою обговорення актуальних проблем сучасності; проведення у загальноосвітніх та вищих навчальних закладах тематичних заходів; сприяння розвитку взаємного обміну учнями, студентами між навчальними закладами України та Японії; започаткування діяльності літніх таборів для вивчення японської мови та культури; проведення спортивних змагань, зокрема зі східних бойових мистецтв; організацію висадження сакур у містах України тощо.
   На виконання протоколу засідання Кабінету Міністрів України від 25 січня 2017 року № 6 в Миколаївській області було також затверджено відповідний план заходів з виконання Указу Президента України від 11.01.2017 № 1 «Про оголошення 2017 року Роком Японії в Україні», яким передбачено проведення в навчальних закладах області бесід, усних журналів, конференцій, «круглих столів», оформлення виставок та експозицій, інших просвітницьких заходів, присвячених Року Японії в Україні та інше. 
Я.Кухарська, з використанням 
матеріалів Інтернерт-видань 
***

Наведемо чистоту та порядок у місті!

    З метою необхідності проведення заходів з благоустрою, озеленення території міста Очаків, забезпечення збереження та примноження зелених насаджень, поліпшення естетичного та санітарного стану прибудинкових територій, об’єктів масового перебування та відпочинку населення, залучення громадськості, насамперед молоді, контингенту військових частин до вирішення цих питань, розпорядженням міського голови Сергія Бичкова від 02 березня 2017 року № 46 в місті було оголошено весняну акцію з благоустрою.
    Трудові колективи підприємств, організацій, установ міста, жителі об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, товариств власників квартир, приватних будинків вже активно взялись за приведення у належний естетичний стан прилеглих територій.
  Працівники виконавчого комітету Очаківської міської ради, управління з питань житлово-комунального господарства, архітектури, містобудування, економіки, інвестицій та регулювання земельних відносин, управління у справах дітей, відділу освіти, управління соціального захисту населення, відділу культури, молоді, спорту, туризму та релігій й центру надання адміністративних послуг Очаківської міської ради також розпочали роботу із забезпечення чистоти і порядку в місті, вийшовши, 23 березня 2017 року, прибирати закріплені території. 
Завідувач сектору інформаційної діяльності
 та комунікацій з громадськістю апарату 
Очаківської міської ради та її виконавчого комітету
 Я.О.Кухарська
***
ЦІНИ ОБУРЮЮТЬ, ТАРИФИ ВРАЖАЮТЬ: 
ШУКАТИ ВИННИХ ЛЕГШЕ ПОРУЧ
 
   Ціни і тарифи в Україні підвищуються з кожним днем, а рівень життя переважної більшості людей стає все нижчим. 
   Реагуючи на подорожчання продуктів харчування, ліків, товарів першої необхідності, пересічні українці намагаються зменшити їх споживання. Проаналізувавши платівки за газ і опалення, обирають меншу температуру в помешканні. Побачивши нові рахунки за світло, слідкують за тим, чи не горить зайва лампочка у кімнаті. Дізнавшись про підвищення вартості пального, прагнуть менше користуватись власним транспортом.
   На жаль, подібних заходів економії не можуть собі дозволити місцеві підприємства, які також надають комунальні послуги населенню. Проте, так само як і люди, місцеві комунальники напряму залежать від тих тарифів, що формуються на державному рівні, - на електроенергію, на газопостачання, на пальне. Залежать вони у своїй діяльності і від подорожчання запчастин на автотранспортні засоби, якими володіють і змушені щоденно використовувати у своїй діяльності. До загальних витрат підприємств місцевої комунальної галузі додаються і витрати на оплату праці робітників, яка цього року збільшилась вдвічі.
   Всі ці витрати є складовими фінансово-економічної діяльності підприємств, як і в Очакові (як і по всій Україні) надають людям послуги з водопостачання та водовідведення, вивозять й утилізують сміття,  прибирають вулиці, забезпечують освітлення вулиць, доглядають за дорогами та тротуарами. 
   Доходи ж цих підприємств (просимо не плутати з прибутками) загалом складаються з оплати абонентами і користувачами отриманих послуг і спожитих товарів. В цьому випадку під визначення товару підпадає, наприклад, реалізована водоканалом вода. Вона, як і в магазині тут також має свою ціну. Щоправда, в магазині чи в кіоску ми з вами спочатку платимо, а потім споживаємо. А от товар водоканалу, який для людини є не менш цінним і важливим для щоденного життя, ми спочатку споживаємо, а вже потім оплачуємо за встановленими тарифами. 
   Саме тарифи на воду (а відповідно - й стоки), нещодавно підвищені рішенням виконкому Очаківської міської ради, яке, до слова, вступить в дію з першого квітня поточного року, викликали жваве обговорення серед городян. Окремі активісти заявили про свої наміри навіть бойкотувати наступну сесію міської ради з вимогами відмінити рішення виконкому і повернути в дію старі тарифи.
Цікаво, що переважна частина активістів належить саме до тих політичних сил, які сьогодні прийнято називати «провладними партіями» і які саме й несуть відповідальність за підвищення тарифів на державному рівні. Залишається загадкою, чому п’ятиразове (за два роки) підвищення тарифів на електроенергію і стрімке зростання тарифів на газ вони не бойкотували і відповідних мітингів, а ні під стінами НКРЕ, а ні під Кабміном не влаштовували?
   Проте, і міська влада, і місцеві комунальні підприємства, вже не перший рік, залишаючись заручниками ситуації і відвертого знущання над народом України, готові, як завжди, до спілкування з людьми. Саме місцевим чиновникам і комунальникам доводиться приймати на себе хвилю людського гніву, адже дістатись до Києва набагато складніше, ніж прийти і випустити пару під стінами мерії або у залі засідань міської ради. До того ж, керівники держави, зокрема і Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, не раз офіційно заявляли, що категорично проти підвищення тарифів на комунальні послуги на місцях. Для цього, на їх переконання, немає жодних підстав! І це в той час, коли підстави на підвищення електроенергії, газу та пального, від яких напряму залежить робота місцевих комунальних підприємств, щоразу знаходяться безапеляційно... 
Якщо ж високопоставлені державні мужі обмежуються у «спілкуванні» зі своїм народом офіціальними виступами по телебаченню, то місцеві посадовці готові кожному пояснити, з чого складаються прийняті тарифи на воду чи на вивезення сміття, скільки часу вони не переглядалися, чому підвищені і що буде з містом, якщо тарифи залишатимуться на рівні «минулого життя». 
  Як зауважує міський голова Сергій Бичков, місцеві тарифи, на відміну від тих, що розробляються в Києві, дуже прозорі, їх легко перевірити.  А ті, хто не довіряє місцевим економістам, можуть замовити незалежну експертизу за власний рахунок. 
  Замість того, щоб підбурювати населення і пікетувати міську владу, варто було б знайти час і особисто завітати на засідання виконавчого комітету міської ради, як це, наприклад, зробили представники депутатського корпусу від партії «Нова держава». Вони також незадоволені підвищенням тарифів. Та, замість того, щоб розповсюджувати чутки, Алла Могилевська і Анжела Назарова особисто висловили свою думку на засіданні виконкому і поставили ряд запитань, щоб знати з перших вуст, чим мотивоване підвищення тарифів.
  Без підвищення вартості свого товару та послуг місцевим комунальникам сьогодні просто не вижити. Не перший рік працює у режимі жорсткої економії місцеве водопостачальне підприємство. При цьому, міська влада всіляко підтримує водоканал, аби жителі міста отримували його послуги. Водопостачання та водовідведення належать до категорії стратегічно важливих послуг, від яких залежить не лише комфорт громадян, а й їх здоров’я і життя. 
  Тривалий час «Очаківводоканал» отримує з міського бюджету допомогу як компенсацію різниці між тарифами і фактичними витратами підприємства на надання послуг. Донедавна таку допомогу надавала держава. Та вже у 2016 році підтримка держави була припинена і чимало водоканалів країни залишились зі своїми проблемами сам на сам. 
В Очакові водоканал підтримували, як могли. У 2016 році підприємство отримало майже 1,8 млн. грн. Проте, ці кошти могли б бути залучені не для погашення витрат підприємства на електроенергію, що зросла на 240%; не на пальне, що підвищилось також у два рази; не на вартісні запчастини і мастильні матеріали, а для реалізації важливих програм по заміні застарілих систем водопостачання та водовідведення. 
Підприємство не лише чекає допомоги згори, а й постійно впроваджує заходи з економії та модернізації технологічного процесу. Це дозволило зменшити кількість працюючих майже на 40%, що в свою чергу принесло економію витрат на заробітну плату, яка цього року також підвищилась вдвічі.
   Сьогодні і міська влада, і колектив підприємства працюють над оновленням старих мереж. Це, можна сказати, першочергове завдання, яке дозволить поступово збільшувати час подачі води абонентам. Для цього, а також для модернізації технологічного процесу, що дозволить зменшити витрати на електроенергію, потрібні чималі бюджетні кошти. 
  У разі ж, якщо тарифи на водопостачання та водовідведення залишаться на старому рівні, про програми модернізації за рахунок міського бюджету всім нам доведеться забути на невідомий час, залишаючись і надалі «при своїх інтересах».
  Тим же, хто відверто називає міського голову злодієм, а місцевих депутатів - ворогами народу, рекомендуємо пошукати «справжніх героїв» народної думки серед своїх однодумців.
Н.Заборова, член виконкому, яка також 
голосувала за підвищення місцевих тарифів
***

Настав час позбутися від нагромадженого за зиму сміття  і  безладу, а також підготуватися до нового сезону

   З метою покращення умов для регулярних занять оздоровчою фізичною культурою і масовим спортом різних соціальних та вікових груп населення за місцем проживання та у місцях масового відпочинку населення з 1 до 30 квітня цього року у рамках Всеукраїнського місячника "Спорт для всіх – спільна турбота” у м. Очакові проводитиметься міський місячник "Спорт для всіх – спільна турбота”.
   Виконавчий комітет Очаківської міської ради звертається до усіх мешканців міста з проханням прийняти якнайактивнішу участь в проведенні даного заходу та організації суботників з упорядкування спортивних та дитячих майданчиків на прилеглій до ваших будинків та організацій території.
   Метою проведення заходу є облаштування та збереження у належному стані спортивних споруд та майданчиків для загальної фізичної підготовки та ігрових видів спорту на передодні весняно-літнього періоду та покращення умов для регулярних занять оздоровчою фізичною культурою і масовим спортом різних вікових груп населення за місцем проживання та в місцях масового відпочинку.
   На останок хотілося б зазначити, що місячник не обмежується тільки квітнем місяцем, тому давайте будемо щоденно слідкувати за порядком та чистотою у нашому спільному домі – Очакові.
Зробимо свій дім кращим разом!
***
В Очакові знову пройшла акція по
зафарбовуванню написів, що рекламують продаж наркотиків
 
   Минулого року члени молодіжного муніципалітету при виконавчому комітеті Очаківської міської ради та учні загальноосвітніх шкіл міста провели акцію «Зафарбуй написи». Мета цієї акції полягала у знищенні зовнішньої реклами, спрямованої на поширення і пропаганду наркотичних засобів на вулицях міста Очакова, висловлення протесту з приводу продажу наркотиків, а також залучення молоді до активної протидії поширення наркотичних речовин.  
    Подібний захід місцевими активістами проводився в Очакові вперше, сподіваючись на те, що на стінах будівель, парканах і т.д. більше не з'являться написи такого роду. Проте не так сталося, як гадалося…
   22 березня 2017 року очаківці, у супроводі працівників Очаківського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Миколаївській області, знову вийшли на вулиці міста з фарбою та пензлями аби знищити графіті, що пропагують продаж синтетичних наркотиків.
Всього цього дня було ліквідовано близько 25 рекламних оголошень.  
   Сподіваємось, що такі спроби протидіяти поширенню наркотиків серед молоді не пройдуть марно і активістам все ж таки вдасться впоратись з цією проблемою. 
  
Завідувач сектору інформаційної діяльності
 та комунікацій з громадськістю апарату 
Очаківської міської ради та її виконавчого комітету
 Я.О.Кухарська
***

На Миколаївщині проведено дводенні навчальні збори

 з територіальної оборони
 
   18-19 березня 2017 року на Ольшанському полігоні військової частини Національної гвардії України пройшли дводенні навчання підрозділів територіальної оборони. 
   Захід проводився за ініціативи голови Миколаївської обласної державної адміністрації Олексія Савченка: «Ті знання, які ви отримали сьогодні, дають можливість вижити в тій дуже непростій, складній ситуації, яка буває на фронті. Ці знання – золоті, - сказав у своєму зверненні до учасників зборів голова ОДА. – Дякую вам всім за сміливість і витримку. Сьогодні я переконався: батальйон «Миколаївщина» - існує. Ми разом це зробили!», - наголосив Олексій Савченко. 
   До військових навчань було залучено понад 700 резервістів зі складу організаційного ядра загонів оборони, створених у кожному районі області. Загін територіальної оборони міста Очакова, який очолює міський голова Сергій Бичков, представили 28 чоловіків. Разом з міським головою участь в інструкторсько-тактичних заняттях взяли і його заступники: Олексій Васьков та Гордій Білов, а також депутати міської ради Микола Черниш та Євген Кадочніков. 
   Як розповів член Очаківської делегації, капітан ІІ рангу Сергій Чорний, урочиста частина зборів, за задумом організаторів, була зненацька перервана «нападом ворога», в якості якого діяли підрозділи 79 окремої десантно-штурмової бригади високо мобільних десантних військ. Професійні воїни перевірили готовність підрозділів територіальної оборони атаками із застосуванням імітаційних засобів. За словами Сергія Чорного, очаківські загони одними з перших зреагували, зорієнтувались на місцевості і вийшли з під обстрілу своєчасно та правильно, діяли впевнено. 
   Упродовж навчання, інструктори-десантники та представники патріотично налаштованих громадських організацій Миколаївщини, провели для представників загонів самооборони заняття з вогневої, медичної, психологічної, інженерної, тактичної підготовки, організації зв’язку, рукопашного бою та відбиття атак диверсійних груп. Фахівці пояснили учасникам зборів, як правильно облаштовувати та забезпечувати діяльність блокпостів. 
В ході занять, кожен учасник виконав навчальну вправу стрільби з автомата Калашнікова та пістолета Макарова. До того ж, чоловіки спробували свої сили у метанні бойових ножів та учбових гранат. 
   Значну увагу приділили організатори й питанням влаштування, визначення та знешкодження мінно-вибухових пристроїв. 
   Незважаючи на несприятливі погодні умови та напружені заняття, організатори не давали учасникам зборів розслабитись навіть вночі, постійно влаштовуючи різні диверсії. В охороні табору брали участь і представники Очаківського загону самооборони під головуванням міського голови Сергія Бичкова, який, за словами Сергія Чорного, виявивши особливу пильність, затримав диверсантів, які намагались вночі викрасти Державний прапор. 
  Загалом, заняття були організовані на понад двадцяти навчальних місцях.
   Під час збору, з військовозобов’язаними також проводилася активна агітаційна робота щодо подальшого проходження військової служби за контрактом.
  
  
Завідувач сектору інформаційної діяльності
 та комунікацій з громадськістю апарату 
Очаківської міської ради та її виконавчого комітету
 Я.О.Кухарська
***
Це нашої історії рядки: Україна в революційну добу 1917-1921 років
 
   Під такою назвою, 17 березня 2017 року, в читальній залі міської бібліотеки відділу культури, молоді, спорту, туризму та релігій Очаківської міської ради була розгорнута тематична виставка книг та організована патріотична година для учнів 5 класу загальноосвітньої школи № 3. 
    Хоч дана тема для школярів нібито й не зовсім цікава та зрозуміла, проте професійне донесення інформації з демонстрацією книг про події 1917-1921 років, змогли все-таки зацікавити юних слухачів. 
   Діти дізналися про час запеклої та безжальної боротьби, у якій зійшлися численні претенденти на владу в Україні, зброєю вирішуючи, хто і яка форма правління мають право на утвердження.
   В ході уроку, завідувач бібліотеки Ганна Біла зачитала школярам уривок з історичного документального роману Олександра Вєтрова «На скрижалях долі», присвячений 100-річчю подій Української революції 1917-1921 років та 25-річчю Незалежності України.
 Події того періоду були революцією не лише соціально-економічною, а й національною. В той час процес національного будівництва зробив значний крок уперед. Було проголошено Українську Народну Республіку. Проте, Україна втратила шанс стати незалежною демократичною державою вже на початку XX століття. 
   Торкнулася Ганна Вікторівна і теми незалежності України. Вона представила дітям нові книги: Брати Капранови «Мальована історія незалежності України» та видання про військовослужбовців, які загинули під час протистояння російської агресії в Криму та на Сході країни - «Миттєвості війни», детально ознайомивши учнів з героями-земляками.
   Діти зрозуміли, наскільки переплітаються у часі між собою теми національно-визвольної боротьби українського народу та протистояння за єдність і незалежність нашої держави. 
   Чимало подій, тих історичних часів 1917-1921 років в Україні, донині залишаються маловідомими широкому загалу, і тому потребують дослідження, глибокого вивчення та пропаганди.
  
Я.О.Кухарська, Г.В.Біла
***

Звернення Президента до Українського народу з нагоди відзначення 100-річчя 

подій Української революції 1917 – 1921 років
 
Шановні пані та панове! Дорогі співвітчизники!
 
   Надпотужний політичний землетрус, яким для Європи та Азії виявилася Перша світова війна, тоді розвалив кілька імперій. Ще на початку ХХ століття вони видавалися непорушними основами континентального порядку, та за якихось двадцять років ті колоси на глиняних ногах впали, а на руїнах постала ціла низка нових незалежних держав. На авансцені історії повноголосо заявили про себе народи, над правом на самостійне існування яких в провідних європейських столицях навіть не замислювалися.
   Незабаром Чехія та Польща, Фінляндія та Естонія, Литва та Латвія, інші близькі нам країни відзначатимуть століття відновлення чи проголошення незалежності. Ми дуже щиро поділяємо радість дружніх нам народів, тим більше, що у нашому власному календарі такої дати поки що нема. Ми втратили цілих 75 років, щоб знову стати на той шлях, якого так і не здолали на початку ХХ століття.
Сьогодні ми не стільки святкуємо, скільки аналізуємо помилки наших далеких попередників. Аналізуємо для того, щоб зараз уникнути подібного самим. Вивчити, засвоїти і не повторити  - от що зараз головне. Медики дуже наполегливо радять холодний душ як дієвий профілактичний засіб. А для політиків вельми корисним є холодний душ історії.
   Одразу хотів би зазначити, що цілком поділяю думку Івана Лисяка-Рудницького, який говорив: «Було би помилкою, - писав він, - говорити про поразку української революції. Вона не досягла своєї остаточної мети, але внутрішньо переродила суспільство України…». На фундаменті Української національної революції 1917-1920 років розвивалося «все дальше українське життя».
Українська ідея, якою до того протягом десятиліть цікавилося лише вузьке коло національної інтелігенції, масово оволоділа селянами і пустила корені в середовищі робітництва.
   Протягом першого року Революції навіть тогочасна українська еліта перебувала в полоні автономістських ілюзій про міфічну федеративну та демократичну Росію. Універсал Центральної Ради про незалежність був лише четвертим, а, я абсолютно переконаний, мав би бути першим. Проте після Революції питання про незалежність настільки міцно укорінилося в свідомості українців, що його не змогли витравити цілих сімдесят років диктатури. І, думаю, що це вже тоді був незворотній процес.
    І навіть більшовики мусили рахуватися з розмахом і силою українського національного руху. Замість сукупності малоросійських республік та губерній з’явилася Україна, -  хай ще і не відокремлена, але вже виокремлена. І з юридично оформленим правом відділитися. Звичайно, в конституції Радянського Союзу ту норму твердо вважали мертвою, але ми, українці, її оживили, щойно склалися належні для того обставини.
І Центральна Рада, і Українська Народна Республіка, і Гетьманат, і Директорія проторували той шлях, яким Україна нині йде у майбутнє. І за це ми маємо бути вдячні визначним фігурам того часу, як-то: Михайло Грушевський, Володимир Винниченко, Павло Скоропадський, Симон Петлюра, Євген Коновалець, Дмитро Донцов, Євген Петрушевич та інші. І вдячні мільйонам українців, які усвідомили свої національні та громадянські права. І найбільше - тим, хто за незалежність боролися зі зброєю в руках, хто були справжніми солдатами революції, - солдатами не в переносному, а в прямому сенсі слова.
Шановне товариство!
   Минулої осені, виступаючи перед київськими студентами з нагоди стоп'ятдесятиріччя Михайла Грушевського, я наводив доречну думку Василя Ключевського: «Історія не вчителька, а наглядачка: вона нічому не навчає, а тільки карає за незнання уроків». Як бачимо, інколи навіть російські історики бувають праві.
  Що ж у нас тоді пішло не так і чому ми втратили незалежність, на відміну від наших найближчих сусідів?
  Перша причина – хибні ідеологічні установки: орієнтація на федерацію з Росією та дурман соціалістичної та комуністичної доктрин. Вони замість того, щоб консолідувати націю, розпалювали класову та соціальну ненависть між різними верствами українського суспільства і робили його вразливим перед зовнішнім ворогом. Здається, один лише Скоропадський наполягав на тому, що Україна не повинна стати полем для соціалістичних експериментів.
По-друге, недалекоглядний, короткозорий пацифізм завадив вчасно створити справжнє українське військо, тверезо оцінити загрозу з боку Росії для належної України і твердо підготуватися до зовнішньої агресії що з боку білих, що зі сторони червоних. «Свою владу, - писав сумновідомий Муравйов, - ми несемо з далекої Півночі на вістрях своїх багнетів і там, де її встановлюємо, підтримуємо її силою цих багнетів». Російська інтервенція, російські війська та російська зброя – ось що зіграло вирішальну роль у придушенні революції. І російська пропаганда – так само, бо найсолодшими обіцянками українців улещували саме більшовики. Нічого не нагадує?
  По-третє, через брак міжнародної підтримки Україна в роки вирішальної сутички з росіянами залишилася сам-на-сам з агресором.
Але головне, що не дало тоді постати українській незалежній державі –  брак внутрішньої єдності, політичні чвари, анархія, отаманщина.
«Наші тодішні лідери, - писав у своїх «Спогадах командарма» Михайло Омелянович-Павленко, командувач армії УНР - партійні гасла ставили вище державних, персональні моменти вище загальних».
   Московсько-петроградські орди, немов сарана, хмара за хмарою сунули в Україну. А деякі провідники українського руху тим часом вважали, що головне – підняти повстання проти Гетьмана. Його організатори не цуралися перемовлятися з ленінським Раднаркомом, пропонуючи за допомогу в заколоті легалізувати в Україні більшовицьку партію.
Калейдоскопічні зміни урядів, перманентні змови і постійні заколоти не залишали жодних шансів на успіх нашої справи. Міжпартійна боротьба та міжособистісні інтриги не припинялися навіть тоді, коли українська влада розповсюджувалася не далі залізничної станції, до якої відступив паровоз з членами уряду.
  Самовільне зняття цілої армії з фронту вже не виглядало як екстраординарна подія. Військовий підрозділ міг відмовитися виконувати накази вищого командування, бо командиру не подобався якийсь міністр, або так вирішила солдатська рада. Хтось переходив на бік червоних, хтось перебігав до білих. Хтось просто засновував собі власну армію, і значна частина території України опинилася врешті-решт під владою різноманітних «батьків» та «отаманів» з розгулом беззаконня та диктатом грубої сили.
  Таку українську історію, говорячи словами Винниченка, дійсно не можна читати без брому.
  Та традиція не минулася безслідно, і в сьогоднішній Україні багато хто демократію плутає з махновщиною. Ми втратимо державність, якщо всі і кожний не усвідомлять, що монополію на застосування сили має тільки держава; що всі акції протесту повинні носити винятково мирний характер; що пристрасть до зброї належить демонструвати лише на фронті, а залізничні колії слід підривати на території ворога, а не в тилу власних військ.
Попереджаю тих, хто виходить за рамки названих принципів, закону та здорового глузду, що я протидіятиму всім тим, хто намагатиметься насаджувати в Україні на догоду Росії безлад та анархію. Протидіятиму і переконанням, і словом, і силою правоохоронних органів.
Я ще раз закликаю всі партії, як представлені у Верховній Раді, так і позапарламентські,  у жорсткій внутрішньополітичній боротьбі, властивій будь-якій демократії, зважувати на ті надзвичайно складні зовнішні обставини, в яких ми будуємо європейську Україну.
   Хочете боротися проти Президента – прошу дуже. Ви на те й опозиція. Але Україну - не розхитуйте і не підпалюйте!
За чотири роки Української національної революції минулого століття влада в Києві змінилася як мінімум 14 разів. Кому від того стало легше? Скажіть, кому від цього стало легше. Кому, крім Кремля, який отримав тотальний контроль над Україною на цілих сімдесят років. Тому Москва хоче, щоб і зараз влада в Україні мінялася б з такою ж регулярністю.
   Росія завжди користалася в своїх інтересах перевагами демократичних систем в сусідніх державах, щоб поглинути їх: починаючи з часів Новгорода та Речі Посполитої, завершуючи Центральною Європою після Другої світової. І зараз розхитування ситуації в нашій державі зсередини є одним із способів гібридної війни Кремля проти України.
   Оскільки, відповідно до Конституції, рішення про дострокові парламентські вибори і про розпуск парламенту приймає Президент України, хочу ще раз наголосити: дострокових парламентських виборів, у яких насамперед зацікавлена Росія, я не підтримую. А отже їх не буде.
Як Президент, я пройшов свій екватор, парламент до нього наближається. Не так вже й багато часу до планових виборів. У нас є два роки для того, щоб на основі досягнутою макрофінансової та макроекономічної стабілізації пришвидшити та утримати економічне зростання. Зробити вже перші результати реформ відчутними для якомога ширшого кола українських громадян.
   Опозиція пропонує, я би навіть сказав, нав’язує владі формат війни на взаємне знищення. Я ніколи не пристану на таку пропозицію. Всередині країни для мене всі політичні сили, -  незалежно від того, при владі вони чи в опозиції, - є партнерами в розбудові незалежної, європейської, демократичної держави.
  Сьогодні, як і сто років тому, Україна захищає свою незалежність від російського агресора. У цій війні слід пам’ятати до чого приводить розбрат і не допустити тих трагічних прорахунків, які призвели до поразки Української революції 1917-1921 років, а головним з них були внутрішні незгоди в умовах зовнішньої агресії.
  Пам’ятаймо як «Отче наш»: тільки коли ми єдині – ми непереможні. Пам'ятаємо мудрість древніх: Мужність - творить перемогу, єдність - творить непереможених.
  Пам'ятаємо і українську пісню-молитву «В єдності сила народу. Боже, нам єдність подай».
Слава Україні!
***
Що таке українська революція?
(до 100-річчя Української революції 1917-1921 років)
 
   Українська революція 1917–1921 років розпочалася в умовах революційних потрясінь, які охопили Російську імперію у березні 1917-го. Ключовим її рушієм був український народ і його політична еліта, що еволюціонувала від ідей політичної автономії та федерації до усвідомлення власної державної незалежності.
  Революція була явищем загальноукраїнським. У всіх регіонах розвивався національний рух, створювалися та діяли українські органи влади, політичні партії та громадські інституції, відроджувалася культура.
   Цікаво, що термін «Українська революція» був уведений в обіг самими учасниками подій. Це визначення є в працях Михайла Грушевського, Володимира Винниченка, Симона Петлюри, Дмитра Дорошенка та інших діячів доби. Радянська історіографія старанно викорінювала цю дефініцію та поширювала свої поняття – «Велика Жовтнева соціалістична революція» та «Громадянська війна». Усе, що не вписувалося в рамки «генеральної лінії партії», подавалося як «контрреволюційне» та «буржуазне». Проте, тим часом українські історики в діаспорі досліджували   Українську революцію 1917–1921 років. Їх роботу продовжили вітчизняні науковці в незалежній Україні.
Етапи революції 1917–1921 років 
березень 1917 – квітень 1918. Утворення та діяльність Української Центральної Ради, проголошення її Універсалів;
29 квітня – 14 грудня 1918. Правління гетьмана Павла Скоропадського;
грудень 1918 – листопад 1921.  Встановлення влади Директорії УНР, розгортання та придушення масштабного повстанського руху. 
Доба Української Центральної Ради (березень 1917 – квітень 1918)
  Перший етап Української революції розпочався відразу після перемоги російської Лютневої революції у Петрограді. В цей час у Києві було створено національний представницький орган – Українську Центральну Раду (УЦР). Після Всеукраїнського національного конгресу вона з київської організації перетворилася на загальноукраїнську.
  У І Універсалі УЦР заявила про політичну мету – здобуття української автономії у складі демократичної федеративної Російської республіки. Автономна Україна мала включати території, де українці становлять більшість населення.
ІІ Універсалом Центральної Ради утворено виконавчий орган влади – Генеральний Секретаріат. 
  У багатьох містах колишньої імперії відбувалося українське національне піднесення. Українці, що входили до частини Російської імператорської армії та Російського імператорського флоту, збиралися на мітинги, «українізувалися» та визнавали УЦР.
Після захоплення в Петрограді влади більшовиками, надії на демократичний устрій Росії поступово розвіялися. 
  ІІІ Універсалом УЦР проголосила Українську Народну Республіку (УНР). Майже відразу вона зазнала більшовицької агресії з боку Росії. У розпалі бойових дій УЦР проголосила незалежність УНР (ІV Універсал). Незважаючи на героїзм під Крутами та в інших нерівних боях, українські війська відступили. УНР уклала перший в новітній історії України міжнародний договір у Бресті. Дипломатичне визнання та військова допомога Центральних держав зміцнили УНР і дали змогу відвоювати окуповані більшовиками території.
Доба Гетьманату (квітень–грудень 1918)
  Здобувши владу, гетьман Павло Скоропадський скористався нетривалим мирним періодом для зміцнення основ української державності. В період Гетьманату була розбудована дієва регіональна адміністрація. Вона контролювала найбільшу за весь час Української революції територію, а також вела перемовини про входження до складу Української Держави Криму та Кубані. Українська Держава була визнана 30 країнами. 
   За гетьмана в Україні було відкрито Кам’янець-Подільський університет, засновано Академію наук, закладено основи Української автокефальної православної церкви, здійснено інші важливі починання. Амбітна військова реформа не була завершена через несприятливу зовнішню та внутрішньополітичну ситуацію. Здобутками державотворення періоду Гетьманату скористалася відновлена УНР.
Доба Директорії (грудень 1918–листопад 1921)
  Директорія відновила республіканський лад і демократичне правління в Україні. Акт Злуки Української Народної Республіки із Західно-Українською Народною Республікою (ЗУНР) засвідчив волю українського народу до Соборності. Скликаний Директорією Трудовий конгрес забезпечив широку представницьку основу української влади. У Паризькій мирній конференції, де вирішувалася доля учасників Першої світової війни, взяла участь українська делегація.
  Увесь цей період УНР вела важкі бої за незалежність і територіальну цілісність. Разом із Галицькою армією, Армія УНР демонструвала героїзм і не капітулювала навіть тоді, коли під українським прапором залишалися кілька невеликих повітів. Контрнаступи березня 1919-го, Офензива на Київ–Одесу, Перший Зимовий похід засвідчили волю українців до боротьби. Укладання Варшавської угоди заклало фундамент тривалого українсько-польського альянсу і надало примарний шанс на перемогу навесні 1920 року. Проте навіть кинуті союзником напризволяще українські вояки не полишали спроб закріпитися на рідних землях. До листопада 1921 року тривав масовий повстанський рух.
Західно-Українська Народна Республіка (листопад 1918–липень 1919) 
  Розпад Австро-Угорської монархії, прозваної «клаптиковою імперією», відкрив шлях до незалежності її народів. Галичина – східна частина австрійського коронного краю – від початку стала ареною суперництва українського та польського національно-визвольних рухів. Права на неї заявили одночасно Українська національна рада та Польська ліквідаційна комісія. Українці Закарпаття та Північної Буковини тяжіли до своїх братів-галичан, але їхні землі також були об’єктом зазіхання сусідніх народів і держав.
   Змагання за першість у Львові виграли українці, які швидко і рішуче встановили контроль над краєм. Ці події увійшли в історію як Листопадовий чин. Тимчасовий основний закон про державну самостійність українських земель колишньої Австро-Угорської монархії запроваджував назву нової держави – Західно-Українська Народна Республіка. Однак закріпити успіх галичани не змогли. Після місяця затятих боїв українці були змушені залишити свою столицю. Утворився протяжний українсько-польський фронт. Спочатку бої носили позиційний характер. Це надало змогу ЗУНР облаштувати державні справи: провести реформи, сформувати дієвий уряд, адміністрацію, військо.
   Допомога Києва, на яку розраховували державні мужі ЗУНР, підписуючи Акт Злуки 22 січня 1919 року, не допомогла виграти війну з Польщею. Зміцнілі польські війська за підтримки переможної Антанти окупували майже всю Східну Галичину. Відчайдушний контрнаступ – Чортківська офензива – лише ненадовго виправив ситуацію. Врешті уряд і армія ЗУНР були змушені перетнути Збруч і об’єднатися із силами Директорії на Поділлі.
   У 1921 році, після кількох воєн радянської Росії з УНР, майже вся територія України опинилася під контролем окупанта. Ризький мир, підписаний у березні того ж року між радянськими урядами Росії й України та Польщею, фактично поховав самостійницькі плани урядів УНР і ЗУНР. Раніше, 1918-го Румунія окупувала Буковину, 1919-го до Чехословаччини відійшло Закарпаття. Долю Східної Галичини було вирішено 1923 pоку на Паризькій конференції – її приєднано до Польщі.
   Попри те, що до середини 1920-х років усі землі сучасної України опинилися під владою чотирьох держав, питання єдності української нації вже ніколи не ставилося під сумнів. Саме під час Української революції було проголошено незалежність України, продемонстровано можливість цивілізованого демократичного збирання територій в єдину суверенну державу. Це був вагомий і багато в чому трагічний досвід державницько-правової розбудови України.
   Українській політичній еліті не вдалося повною мірою втілити в життя ідею відродження державності. Це обумовлено не лише зовнішніми геополітичними чинниками, небажанням держав – переможниць у Світовій війні бачити Україну самостійною, а й проблемами внутрішнього характеру. Йдеться про недостатню консолідацію суспільних верств, гострі ідейні протиріччя політичної еліти, недооцінку значення збройних сил у захисті державного суверенітету, кволість мобілізаційних зусиль урядів, прорахунки у виборі стратегічних союзників.
За матеріалами УІНП
***

14 березня в Україні вперше відзначається 

День українського добровольця
 
   З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, підвищенню суспільної уваги і турботи про учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості, відповідно до Постанови Верховної Ради України від 17.01.2017 № 1822-VIII в Україні встановлений День українського добровольця, який відзначатиметься щорічно 14 березня.      
    Рівно три роки тому, 14 березня 2014 року, понад п’ять сотень бійців самооборони Майдану прибули на полігон в Нові Петрівці Київської області. Так розпочалась підготовка першого добровольчого батальйону в Україні до боротьби за суверенітет та територіальну цілісність нашої держави. 
   13 квітня 2014 року було прийнято рішення про початок антитерористичної операції на Сході України. Бійці добровольчих батальйонів взяли активну участь в першому етапі її проведення і не допустили просування противника вглиб материкової України.
За матеріалами Інтернет 
***

Назва вулиці Шмідта залишиться незмінною

 

   07 березня 2017 року в малій залі виконавчого комітету Очаківської міської ради відбулись громадські слухання щодо розгляду питання про зміну назви вулиці Шмідта на вулицю Мединського Олега. 
    У жовтні 2016 року до виконавчого комітету Очаківської міської ради на ім’я міського голови надійшло звернення від мешканця міста Очаків Євгенія Григоровича Кадочнікова щодо перейменування будь-якої вулиці або найменування нової вулиці в місті Очаків іменем Мединського Олега, який захищав незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України у зоні проведення бойових дій та загинув при виконанні завдань за призначенням.
   Відповідно до Закону України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій» питання про присвоєння вулиці імені фізичної особи може бути порушено міським головою шляхом підготовки ним відповідного подання. Таким чином, враховуючи вищезазначене, міським головою було розпочато процедуру перейменування вулиці Шмідта та запропоновано назвати її на честь капітана 2 рангу Військово-Морських Сил Збройних Сил України, заступника командира загону спеціальних операцій по роботі з особовим складом 73-го Морського центру спеціального призначення – водолазного спеціаліста Мединського Олега, який  загинув 05 вересня 2016 року, при виконанні бойового завдання за призначенням, у зоні проведення антитерористичної операції.
   Процедура присвоєння вулиці імені фізичної особи передбачає громадські обговорення, проведення яких було оголошено 20 січня 2017 року в міській газеті «Очаків» (№ 3) та на офіційному веб-сайті Очаківської міської ради. Громадянам запропонували висловити власну думку з цього приводу, офіційно звернувшись до виконавчого комітету Очаківської міської ради протягом 30 днів з моменту опублікування відповідного інформаційного повідомлення, тобто – до  20 лютого 2017 року.  
  В зазначений термін до органів влади надійшло 48 усних пропозицій щодо зміни назви вулиці Шмідта на вулицю Мединського Олега та 13 письмових звернень (в тому числі збір підписів мешканців міста Очакова (1590 підписів)). Як повідомив, під час громадських слухань, заступник міського голови Гордій Білов, всього до виконавчого комітету Очаківської міської ради щодо зміни назви вулиці Шмідта на вулицю Мединського Олега надійшли пропозиції від 1639 мешканців міста. З них: «за» – 5, «проти» – 1634. 
   Жителями Очакова, які були «проти» зміни назви вулиці Шмідта на вулицю Мединського Олега, було запропоновано: обрати для перейменування іншу, нейтральну за змістом, вулицю (наприклад, вул. Будівельників, 8-го березня, Гетьманська тощо); увічнити пам'ять Мединського Олега, присвоївши його ім’я Очаківській дитячій юнацько-спортивній школі; встановити Меморіальну дошку на будинку, в якому він проживав; присвоїти ім’я Мединського Олега військовій частині; створити та облаштувати пішохідні алеї у парковій зоні на його честь; облаштувати парк відпочинку зі встановленням пам’ятника або стели на честь Мединського Олега.
   Виступаючи перед присутніми, Гордій Олександрович також наголосив на тому, що участь в обговоренні питання про зміну назви вулиці Шмідта на вулицю Мединського Олега взяли й мешканці Очаківського району, щоправда, їх голоси не були враховані.
  Після оголошення результатів громадського обговорення, очаківці мали змогу публічно висловити власну думку з даного питання.  
  Залишити назву вулиці Шмідта незмінною та розглянути питання щодо присвоєння Очаківській дитячій юнацько-спортивній школі імені Мединського Олега – став кінцевим результатом проведення громадських слухань.
Завідувач сектору інформаційної діяльності
 та комунікацій з громадськістю апарату 
Очаківської міської ради та її виконавчого комітету
 Я.О.Кухарська
***

В Очакові відзначили 8 Березня

   Напередодні весняного свята чарівності, ніжності та грації у великій залі міськвиконкому відбувся святковий концерт, підготовлений відділом культури, молоді, спорту, туризму та релігій Очаківської міської ради. 
   З розквітом природи, з торжеством жіночності та Міжнародним жіночим днем найкращу половину людства зі сцени привітали ведучі програми Марина Давидова та Олександр Клепас. З щирими привітаннями та побажаннями міцного здоров’я, благополуччя, радості в житті та здійснення усіх мрій до присутніх звернуся заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Гордій Білов.  
   Гарного настрою та незабутніх вражень глядачам цього дня дарували вокалісти: Вікторія Тринько, Віктор Зволинський, Сергій Чайкін та народний хор «Ветеран». 
   Свої музичні подарунки презентували жінкам і учні музичної школи: вокальний ансамбль «Зоряни» під керівництвом Анастасії Чорної, Марія Как, Дмитро Соловйов, Олександр Горбачов, Костянтин Босий та викладачі школи – академічне тріо у складі Тамари Котової, Вікторії Гудкової та Ольги Швець. 
   Теплими аплодисментами та щирими посмішками зустрічали глядачі й зразковий ансамбль народного танцю «Радість» (керівник заслужений працівник культури України Тетяна Поночевна), народний ансамбль танцю «Золотий колос» (керівник заслужений працівник культури України Світлана Козлова) та колектив естрадного танцю «Нова галактика» (керівник Віра Глушкова). 
Своїми чудовими виступами, майстерністю й емоційністю виконання виступаючим вдалося зачарувати усіх присутніх у залі.
  
  
Завідувач сектору інформаційної діяльності
 та комунікацій з громадськістю апарату 
Очаківської міської ради та її виконавчого комітету
 Я.О.Кухарська
***
Голова ОДА Олексій Савченко відвідав Очаків
 
   03 березня 2017 року голова Миколаївської обласної державної адміністрації Олексій Савченко відвідав Очаків. В ході візиту голова ОДА провів зустрічі з адміністративно-господарським активом міста та району, а також представниками бізнесу.
   «Розпочинаю поїздки по всім районам Миколаївщини, – зазначив Олексій Юрійович. – Хочу почути конкретні питання від громади. І почути від керівників, як вони вирішують нагальні проблеми людей». 
   В робочій виїзній нараді взяв також участь і народний депутат України Борис Козир.
   На зустріч з посадовцями були запрошені керівники управлінь, відділів, служб, виконавчих органів ради, організацій та установ міста. Задати наболілі питання та поспілкуватись з очільником області представники міської влади запросили й депутатів Очаківської міської ради, представників громадських та політичних організацій.
  Звертаючись до присутніх у залі, Олексій Савченко неодноразово наголошував на тому, що влада та громадськість, вирішуючи спільні проблеми, повинні бути поза політикою. 
«Коли робиться загальна справа, то влада та громадськість не має права переходити на особистості, треба бути поза політикою, – сказав голова ОДА. – Кожна людина своєю поведінкою, своїми діями та результатом може довести, що здатна працювати по інакшому. Сьогодні наш шлях вірний – ми будуємо Українську Соборну самостійну державу. Ми об’єднуємося разом, щоб перемогти. Щоб хлопці, які загинули на Сході країни, віддали своє життя за кожного з нас недаремно».
  Виступаючи перед присутніми, Олексій Савченко акцентував увагу на наповненні місцевих бюджетів, основним джерелом наповнення яких має бути земля. Очільник області наголосив на необхідності жорсткого контролю зі сплати оренди за сільськогосподарські землі. На його думку, саме ці надходження до бюджету мають йти на ремонт доріг, освітлення вулиць та інше. 
  Після закінчення промови голови облдержадміністрації, учасники зустрічі мали можливість висловити власні побажання щодо покращення життя та поставити ряд запитань.
  Першою до Олексія Савченка звернулась голова ГО «Захист дітей війни» Ганна Зима, висловивши йому вдячність за допомогу у вирішенні питання виплати коштів працівникам ургентації на дому Очаківської центральної районної лікарні. Скориставшись нагодою, Ганна Антонівна також звернулась і до депутата ВРУ Бориса Козиря з побажанням частіше проводити зустрічі з громадою міста та звітувати перед виборцями про проведену роботу народного обранця. 
   Очікуючи підтримки та розуміння, до Олексія Юрійовича звернулась і керівник народного вокального гурту «Козаченьки» Наталя Мурленко. Вона повідомила, що через нестачу коштів в Очаківській райдержадміністрації її колектив, а це 15 осіб, опинилися на грані розпаду. 
На жаль, так ситуація склалася і з народним ансамблем танцю «Золотий колос», і з вокальним естрадним гуртом «Очаків». Проте доля цих двох творчих колективів, з метою їх збереження, вже вирішена міською владою. А от доля вокального гурту «Козаченьки» поки що залишається не вирішеною.
   На зустрічі були також присутні військовослужбовці Очаківського гарнізону, які на чолі з командирами Віталієм Харченком та Едуардом Шевченком особисто подякували Олексію Савченку та його команді за постійну підтримку та допомогу військовим. Слова подяки прозвучали і від воїна 73-го Морського центру спеціального призначення, батька двох дітей, Олександра Пономарьова, якому завдяки особистої турботи Олексія Юрійовича нещодавно була придбана квартира. 
   Візит очільника області до Очакова однією зустріччю не обмежився. Голова ОДА цього дня провів нараду і з підприємцями міста. 
   Спілкуючись з представниками бізнесу, посадовець говорив про створення нових робочих місць. За його словами, саме підприємцям належить розвивати місцеві громади у тісній співпраці з владою, створюючи нові робочі місця. При цьому Олексій Савченко зауважив, що як мінімум 10% з них підприємці повинні надавати учасникам АТО.
  В ході наради голова ОДА надав також декілька порад щодо ведення бізнесу та розширення сфери діяльності.
  
Завідувач сектору інформаційної діяльності
 та комунікацій з громадськістю апарату 
Очаківської міської ради та її виконавчого комітету
 Я.О.Кухарська
***
Дороги, що сполучають Очаків з обласним центром, обіцяють відремонтувати
 
    На минулому тижні Очаківський міський голова Сергій Бичков взяв участь у розширеній нараді, яку голова обласної державної адміністрації Олексій Савченко провів на болючу для всієї Миколаївщини тему - стану і ремонту автодоріг області. Поряд з міськими головами та головами районних державних адміністрацій на нараду також були запрошені керівники Служби автодоріг в Миколаївській області, Укртрансбезпеки та патрульної поліції. Посадовці говорили про першочергові заходи щодо ремонту доріг та про організацію роботи на території області вагових комплексів.
     Голова ОДА Олексій Савченко закликав представників місцевої влади не зволікати з початком ремонтних робіт на дорогах місцевого значення, використовуючи для цього всі можливості - і фінансові, і ресурсні. Керівник області порадив залучати до цього промислові та сільськогосподарські підприємства, які розташовані на території районів. 
При цьому голова ОДА зауважив, що можна нескінченно ремонтувати дороги, якщо не будуть вжиті заходи для їх збереження. Йдеться про встановлення на території області вагових комплексів, щоб контролювати весь потік автомобілів, як на в’їзді в Миколаївську область, так і на в’їзді в Миколаїв. Таких на сьогодні потрібно мінімум п’ять. Кожен коштує до мільйона гривень.
    Олексій Савченко запропонував головам райдержадміністрацій та мерам міст не чекати фінансування з міністерства інфраструктури і знайти кошти на придбання вагових комплексів. При цьому керівник області повідомив, що на ремонт доріг державного значення для Миколаївщини виділено з держбюджету мільярд двісті тисяч гривень. 
    Служба автодоріг у Миколаївській області надала до розгляду головам райдержадміністрацій пропозиції щодо проведення дорожніх робіт коштом місцевих бюджетів, враховуючи обмеженість обсягів фінансування для розвитку та утримання мережі автомобільних доріг загального користування області із загального фонду Державного бюджету України у 2017 році.
    За результатами наради стало відомо, що пріоритетними для служби автодоріг області на 2017 рік є автодороги: Н-11 Дніпропетровськ-Миколаїв (через Кривий Ріг), Н-14 Олександрівка-Кіровоград-Миколаїв, Т-15-08 Калинівка-Снігурівка-Березнегувате та курортні маршрути - М-14 Одеса-Мелітополь-Новоазовськ (на Таганрог), Т-15-07 Миколаїв-Парутине-Очаків, Т-15-13 Нечаяне-Очаків, Т-15-15 Федорівка-Рибаківка-база відпочинку «Лугове».
    Зважаючи на те, що в умовах щорічного обмеження фінансування проїзний стан доріг загального користування на Миколаївщині останні роки підтримувався лише комплексом робіт з експлуатаційного утримання, капітального ремонту в області потребують сотні кілометрів асфальтового покриття. Тож, Очакову пощастило бути містом зі стратегічно важливим напрямком розвитку - туристично-курортним. Саме це і обумовило потрапляння наших трас до автодоріг, які в області ремонтуватимуться, за словами голови ОДА, першочергово.
 
За матеріалами КП «Редакція міської газети «Очаків»»
***

03 березня 2017 року в Україні день жалоби за загиблими шахтарями

 «Шахта «Степова» - Указ Президента
 
   Президент Петро Порошенко підписав Указ № 52/2017 «Про оголошення в Україні дня жалоби» у зв'язку із трагічною загибеллю шахтарів внаслідок аварії, що сталася 2 березня 2017 року на відокремленому підрозділі «Шахта «Степова» державного підприємства «Львіввугілля».
Відповідним Указом, з метою вшанування пам'яті загиблих, 03 березня 2017 року оголошено днем жалоби в Україні.
   Згідно з документом, у цей день о 12:00 годині хвилиною мовчання буде вшановуватись пам'ять загиблих на всій території України.
   На будинках і спорудах органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій буде приспущений Державний Прапор України.
  Також в цей день скасовуються всі розважально-концертні заходи, задля чого мають бути внесені  відповідні зміни до програм теле- та радіопередач.
***

ОГОЛОШЕННЯ

   3 березня 2017 року з 10.00 до 12.00 у приміщенні відділу «Очаківського бюро правової допомоги» Першого миколаївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги» відбудеться спільний виїзний прийом за участі: начальника Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області Возняка Романа Івановича, директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Миколаївській області Чистого Валентина Олександровича та директора Першого миколаївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Матвієнка Олега Михайловича.
   Безоплатні юридичні консультації будуть проходити за адресою: м. Очаків, вул. Торгова, 44 (Луначарского 44), ІІ поверх.
   За довідками телефонуйте за номером: (05154) 2-52-37
***

ОЧАКІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ ВІДДІЛ З ПИТАНЬ ПРОБАЦІЇ 

Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних 

покарань та пробації Міністерства юстиції
 
Контактні дані: вул. Торгова, 44, м. Очаків, 57500, тел.: (05154) 2-41-91
Графік роботи: понеділок–четвер: 08:00–17:00; п’ятниця: 08:00–16:00; обідня перерва: 12:00–12:48; вихідний: субота, неділя
ПРОБАЦІЯ – ЦЕ:
1) забезпечення безпеки суспільства (громади) шляхом запобігання вчиненню правопорушень
2) надання суду інформації, що характеризує обвинувачену особу для прийняття справедливого рішення (складення досудової доповіді)
3) організація виконання покарань, не пов'язаних з позбавленням волі
4) пробаційний нагляд: контроль за особою, яка вчинила правопорушення, а також допомога, спрямована на підтримку такої особи в суспільстві (консультації, мотивування до змін, сприяння у вирішенні проблемних питань)
5) допомога особі, яка готується  до звільнення з місць позбавлення волі, в адаптації до життя в суспільстві
ДО КОГО ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ ПРОБАЦІЯ?
1) особа, щодо якої складається досудова доповідь, яка перебуває у кримінальному процесі
2) особа, засуджена до кримінального покарання, що не пов’язане з позбавленням волі, як от: заборона обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадські та виправні роботи
3) особа, якій покарання у виді позбавлення волі замінено на покарання у виді громадських або виправних робіт
4) особа, звільнена з випробувальним терміном від відбування покарання у виді позбавлення (обмеження) волі
5) звільнена від відбування покарання вагітна жінка та жінка, яка має дитину віком до трьох років особа, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі
6) особа, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі
ПЕРЕВАГИ ПРОБАЦІЇ:
ДЛЯ ОСОБИ, яка вчинила правопорушення:
1) можливість змінитись без перебування у місцях позбавлення волі (ізоляції від суспільства), підтримка на шляху до змін
2) збереження сімейних стосунків та зв’язків у громаді
3) збереження роботи та житла
4) позитивний соціальний ефект: особа не втрачає соціальні зв’язки та шанс створити сім’ю
ДЛЯ СУСПІЛЬСТВА (ГРОМАДИ):
1) убезпечення громади від вчинення повторних злочинів
2) справедливе здійснення правосуддя: баланс між карою за вчинене правопорушення, відшкодуванням завданої шкоди та інтересами членів суспільства
ДЛЯ ДЕРЖАВИ:
1) зниження злочинності
2) зниження кількості ув’язнених в місцях позбавлення волі осіб
3) позитивний економічний ефект: утримання правопорушника у місцях позбавлення волі набагато дорожче для держави, ніж перебування на пробації; а також залишаючись у суспільстві особа не втрачає роботу та сплачує внески у держбюджет
4) дотримання міжнародних стандартів                                                                                                     
ВИДИ ПРОБАЦІЇ (передбачено Законом України "Про пробацію"):
Досудова пробація – забезпечення суду інформацією, що характеризує особу, яка обвинувачується у вчиненні правопорушення, з метою врахування обставин її життя для прийняття судом справедливого рішення про міру її відповідальності (складення досудової доповіді)
Наглядова пробація – здійснення наглядових та соціально-виховних заходів: надання психологічної, консультативної та інших видів допомоги, сприяння працевлаштуванню, залучення до навчання, участь у виховних заходах та соціально-корисній діяльності, проведення індивідуально-профілактичної роботи відносно особи, до якої застосовується пробація
Пенітенціарна пробація – це допомога особі, яка готується  до звільнення з місць позбавлення волі у трудовому та побутовому влаштуванні за обраним нею місцем проживання, влаштування до закладів охорони здоров’я та сприяння в адаптації до життя у суспільстві
***

СМІТТЯ. ЗОБОВЯЗАННЯ ТА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

Нагадуємо про необхідність укладення договору на вивезення побутових відходів:
Шановні Очаківці! 
 
   Інформуємо Вас, що згідно з чинним законодавством України, а саме: Закону України «Про відходи», стаття 17, визначено, що суб’єкти господарської діяльності у сфері поводження з відходами укладають договори з юридичною особою, яка в установленому порядку визначена виконавцем послуг на вивезення побутових відходів на певній території, на якій знаходиться об’єкт утворення відходів, а відповідно до ч. 2. ст. 35-1 зазначеного Закону власники  або  наймачі,  користувачі,  у тому числі орендарі, джерел утворення побутових відходів, земельних ділянок укладають  договори з юридичною особою, яка визначена виконавцем послуг на вивезення  побутових  відходів та здійснюють оплату таких послуг. До джерел утворення побутових відходів стаття 1 даного Закону відносить об’єкти, на яких утворюються побутові відходи (житлові будинки, підприємства, установи, організації та земельні ділянки).
   Згідно з рішенням Виконавчого комітету Очаківської міської ради № 113 від 28 липня 2015 виконавцем житлово-комунальних послуг, в тому числі по збору та вивезення побутових відходів, на території м. Очаків визнано комунальне підприємство Очаківської міської ради «Очаківський комбінат комунальних підприємств».
   Згідно з п.1 ч.3 ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», споживач зобов’язується укласти договір на надання житлово-комунальних послуг, підготовлений виконавцем на основі типового договору. До категорії споживачів вищевказаний Закон відносить фізичних і юридичних осіб, які отримують житлово-комунальні послуги.
   Згідно п. 3.1.1. Про затвердження Правил благоустрою, санітарного утримання територій, забезпечення чистоти та порядку в місті Очаків, затверджених рішенням Очаківської міської ради №22 від 22 лютого 2012 року(витяг додається), виробники відходів – фізичні та юридичні особи і суб’єкти підприємницької діяльності – фізичні особи – зобов’язані: 
- дотримуватись вимог чинного законодавства України в сфері поводження з відходами та цих Правил;
- укладати зі спеціалізованими підприємствами договори на вивезення твердих та рідких побутових відходів; 
- вносити у встановленому порядку плату за користування послугами підприємств, установ та організацій, що здійснюють збір, збереження, перевезення (транспортування), видалення, знешкодження та захоронення відходів тощо.
    Типовий договір надання послуг з вивезення побутових відходів затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 10 грудня 2008 року № 1070 «Про затвердження Правил надання послуг з вивезення побутових відходів», який укладається між фізичною або юридичною особою.
   Згідно зі ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення правил у сфері благоустрою населених пунктів тягне за собою накладення штрафу від 20 до 80 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 340 до 1360 грн.) і на посадових осіб, громадян-суб’єктів підприємницької діяльності – від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 850 до 1700 грн.). Тобто, відсутність договору на вивезення побутових відходів у фізичної особи, юридичної особи, підприємця є порушенням Законів «Про відходи», «Про житлово-комунальні послуги», «Про благоустрій населених пунктів» та Правил благоустрою території міста Очакова тягне за собою адміністративну відповідальність.
   У випадку порушення вимог Правил благоустрою міста Очаків, в тому числі відсутність договору на вивезення твердих побутових відходів та відсутність систематичної плати за користування послугами підприємств, що здійснюють збір і перевезення відходів, адміністративна комісія при виконавчому комітеті Очаківської міської ради в праві притягнути до відповідальності згідно ст. 152 КУпАП (накладення штрафу на громадян  в сумі від 340 до 1360 грн.  і на посадових осіб,  громадян - суб'єктів підприємницької діяльності – від 850 до 1700 грн.)
Звертаємось до всіх жителів нашого міста з проханням  відповідально віднестись до забезпечення виконання Правил благоустрою міста, у відповідності до законодавства укласти договір на вивезення ТПВ та своєчасно здійснювати оплату за ним, та не залишатися байдужими до навколишнього природнього середовища, адже від цього залежить життя та здоров’я як нас так и наших дітей та онуків.
   Прохання до громадян, юридичних осіб, підприємців, які не заключили договір на вивезення побутових відходів, звернутися в абонентський відділ КП ОМР «Очаківський комбінат комунальних підприємств» за адресою: м. Очаків, вул. Гетьманська, 41, для укладення такого договору. Телефон для довідок: 2-58-54.
Адміністративна комісія
При виконавчому комітеті Очаківської міської ради
***

Військовослужбовцю підрозділу «морських котиків»

 вручили сертифікат на отримання квартири
 
   Олександру Пономарьову, військовослужбовцю 73-го Морського центру спеціального призначення, вручили сертифікат на отримання двокімнатної квартири.
   Підприємець Андрій Фесівський (компанія «ТESLA ZET»), знаючи позицію голови Миколаївської обласної адміністрацій Олексія Савченка  щодо підтримки учасників АТО та їх родин, звернувся до нього з пропозицією волонтерської допомоги. Поспілкувавшись з командирами Миколаївських військових частин, було вирішено надати допомогу Олександру Пономарьову. Герою, який був у полоні, отримав дуже важкі поранення під час бойових дій, має двох маленький дітей, але не має власного житла.  
   Сертифікат бійцю було вручено під час проведення турніру з плавання, присвяченого пам’яті загиблих військовослужбовців. Для Олександра Пономарьова це, за його словами, було повною несподіванкою. Він подякував голові ОДА Олексію Савченку, його команді, друзям, командиру частини за те, що сьогодні вони допомагають не тільки йому, а й багатьом військовослужбовцям – учасникам АТО.
   Нагадаємо, що 12 січня Президент Петро Порошенко у Миколаєві вручив ордери на квартири для сімей 15 військовослужбовців-учасників АТО, які отримали інвалідність через поранення в бойових діях.
Миколаївська ОДА
***

25 лютого на Миколаївщині – День жалоби

 

  Відповідно до розпорядження голови Миколаївської облдержадміністрації, 25 лютого 2017 року, в Миколаївській області оголосили День жалоби. Таке рішення було прийнято в зв’язку з вшануванням пам’яті військовослужбовців 79-ї окремої десантно-штурмової бригади Миколи Гуцаленка та Юрія Пономаренка, які загинули під час проведення антитерористичної операції, захищаючи незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.  
  21 лютого, перебуваючи у зоні проведення АТО, в районі Авдіївки, отримав важке поранення військовослужбовець Микола Гуцаленко. Боєць був доставлений до Дніпропетровської обласної клінічної лікарні імені Мечникова. За життя десантника лікарі боролися два дні, проте врятувати армійця не вдалося. 
  23 лютого Герой-десантник помер. Прощання з Миколою Гуцаленком відбулось 25 лютого в Миколаєві, на території 79-ї ДШБр.
  У п’ятницю, 24 лютого, під час навчань, на Житомирському полігоні загинув сержант, учасник антитерористичної операції Юрій Пономаренко.
В Очакові 25-26 лютого 2017 року на адмінбудівлі виконавчого комітету Очаківської міської ради було приспущено Державний Прапор України.
Завідувач сектору інформаційної діяльності
 та комунікацій з громадськістю апарату 
Очаківської міської ради та її виконавчого комітету
 Я.О.Кухарська
***

Інформація щодо затвердження плати за тимчасове користування приміщеннями  спортивного призначення навчально - виховних закладів міста на 2017 рік

   Відповідно до рішення виконавчого комітету Очаківської міської ради від 24.01.2017 року № 13 « Про затвердження плати за використання приміщень спортивного призначення Очаківської дитячо-юнацької спортивної школи, приміщень спортивної зали Очаківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 імені П.П. Шмідта Очаківської міської ради Миколаївської області, Очаківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 очаківської міської ради Миколаївської області та приміщення спортивного призначення навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітній навчальний заклад «Сонечко»  на 2017 рік» затверджено розмір плати за тимчасове користування приміщеннями спортивного призначення:

·       Очаківської дитячо-юнацької спортивної школи в розмірі 100,00 гривень в місяць (або 10,00 гривень за одну годину одного відвідування) на одну особу ;

·       Очаківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 імені П.П. Шмідта в розмірі 150,00 гривень за одну годину;

·       Очаківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 в розмірі 150,00 гривень за одну годину;

·       навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітній навчальний заклад «Сонечко» в розмірі 80,00 гривень за одну годину.

***

Відбулись установчі збори по формуванню нового складу громадської ради при виконавчому комітеті Очаківської міської ради

 
   20 лютого 2017 року в малій залі виконавчого комітету Очаківської міської ради за участі інститутів громадянського суспільства пройшли установчі збори по формуванню нового складу Громадської ради при виконавчому комітеті Очаківської міської ради. 
   Заявки на участь та відповідні документи до ініціативної робочої групи з формування нового складу громадської ради при виконавчому комітеті Очаківської міської ради подали 9 осіб. Відкриваючи збори, уповноважений представник ініціативної робочої групи, завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату Очаківської міської ради та її виконавчого комітету Яна Кухарська запропонувала обрати лічильну комісію, голову зборів та секретаря. До складу лічильної комісії увійшли: голова громадської організації «Схід. Інтеграція» Світлана Пономарьова та голова громадської організації «Очаківська районна організація ветеранів України Миколаївської області» Віталій Мись. 
   На посаду головуючого зборів було запропоновано кандидатуру Наталії Біжко – голови Очаківської міськрайонної організації Товариства Червоного Хреста. Секретарем зборів обрали – голову Очаківської міської громадської організації волонтерів Ларису Садовську.
   Під час засідання було затверджено порядок денний зборів, заслухано звіт про роботу громадської ради при виконавчому комітеті Очаківської міської ради за 2015-2016 роки, який доповіла голова зборів – Наталія Біжко. Учасники зборів також визначились з кількісним складом громадської ради (9 осіб), обрали персональний та керівний склад громадської ради при виконавчому комітеті Очаківської міської ради.  
   За результатами розгляду запропонованих кандидатур та проведеного голосування головою громадської ради при виконавчому комітеті Очаківської міської ради на 2017-2018 роки було обрано Мися Віталія Віталійовича – голову громадської організації «Очаківська районна організація ветеранів України Миколаївської області», заступником голови – Лісовика Владислава Володимировича – члена Очаківського міського громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону «Козацька застава». Членами громадської ради стали: Обезюк Віктор Євгенійович (о. Віктор) – протоієрей, настоятель Свято-Миколаївського кафедрального собору, Садовська Лариса Василівна – голова Очаківської міської громадської організації волонтерів, Біжко Наталія Ярославівна – голова Очаківської міськрайонної організації Товариства Червоного Хреста, Петренко Юрій Володимирович – голова Очаківської організації Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів), Костенко Іван Іванович – голова правління товариства власників квартир «Мир», Калька Лілія Валеріївна – голова громадської організації «Очаківська міська організація Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України», Пономарьова Світлана Костянтинівна – голова громадської організації «Схід. Інтеграція».
   Остаточний склад громадської ради при виконавчому комітеті Очаківської міської ради буде затверджений рішенням виконавчого комітету Очаківської міської ради.
  
Завідувач сектору інформаційної діяльності
 та комунікацій з громадськістю апарату 
Очаківської міської ради та її виконавчого комітету
 Я.О.Кухарська
***

Звернення Президента України 

у зв’язку з Днем Героїв Небесної Сотні
 
   Сьогодні ми вшановуємо пам’ять Героїв Небесної Сотні – наших мужніх співвітчизників, які віддали життя за свободу й незалежність України, за право свого народу стати рівноправним членом спільноти вільних націй, за демократичні принципи, що гарантують кожній людині повагу до її гідності та можливість вільно жити і розвиватися.
   Доленосні події, які відбулися три роки тому у самому серці України, сколихнули увесь світ. Перемога Революції Гідності зірвала давно виплекані плани Москви щодо упокорення України, поступового перетворення її у підімперську колонію та подальшої експансії.
   Самовідданість і жертовність лицарів Майдану пробудила патріотичний дух нашого народу та показала усім, що є цінності, дорожчі навіть за власне життя. Завдяки героїчному чину цих людей ми живемо уже в іншій державі, вповні усвідомлюємо себе великим, гордим народом.
Герої не вмирають!
   Їх імена – назавжди у когорті славних українських звитяжців. Вони будуть викарбувані на величному Меморіалі у столиці України. А головне – завжди залишатимуться у народній пам’яті.
   Подвиг Небесної Сотні – наша національна гордість і безапеляційний орієнтир – вирвати Україну з чіпких лап хижого двоголового російського орла та перетворити на процвітаючу європейську державу.
  Ми обов’язково втілимо мрію Героїв у реальність.
  Ми переможемо!
Слава Україні! Слава її Героям!
П.Порошенко
***
Три года без правды
 
   Три года отделяют нас от тех страшных событий, которые потрясли не только нашу страну, но и стали ведущими темами новостных лент мировых СМИ. Через год после тех событий Указом Президента Украины в стране был установлен особый памятный день - День Героев Небесной Сотни, который отмечается теперь ежегодно 20 февраля в целях увековечения отваги и самоотверженности, силы духа и стойкости граждан, действиями которых тогда, три года назад, был кардинально изменен ход развития нашего государства.
    Героев Небесной Сотни многие знают поименно и вспоминают о них не только 20 февраля - в день, установленный Президентом для чествования их памяти. Народ помнит и еще долго будет помнить тех, кто утратил свою жизнь с верой на скорое воплощение простых человеческих    надежд. Однако, их героические начинания и радостные надежды на лучшее будущее страны все еще остаются лишь надеждами. 
День Героев Небесной Сотни, впрочем, как и третий День Достоинства и Свободы не особо утешает тех, кто утратил родных и близких: ни тебе безвиза с Европой, ни тебе пресловутого «покращення», ради которого погибли люди.
    По данным прокуратуры, за три дня, 18-20 февраля 2014 года, на Майдане погибли 74 человека: 10 - в Мариинском парке,  Крепостном переулке, на улицах Грушевского и Институтской в день наступления на Верховную Раду; 16 - в ночь штурма Майдана с 18 на 19 февраля; 48 - в день расстрела. Получили ранения около тысячи человек.
   Журналисты агентства Reuters, провели собственное расследование убийств на майдане, отмечая, что с 18 по 20 фев¬раля почти 200 правоохранителей получили огнестрельные ранения, а 13 были убиты. Однако никто не был задержан в связи со стрельбой в милиционеров.
Международная совещательная группа, созданная Советом Европы и Украиной для наблюдения за расследованием событий на Майдане, обвинила действующую украинскую власть в намеренном неэффективном расследовании убийств во время революции чести. Отмечается так же, что расследование событий на майдане не соответствует требованиям Европейской конвенции по правам человека.
    С момента снайперской стрельбы в центре Киева прошло уже почти три года, но ни исполнителей, ни, тем более, заказчиков, правоохранители все еще не нашли. Помехами в расследовании в ГПУ считают уничтожение большинства оперативно-розыскных дел по Майдану в МВД и СБУ; похищение значительного количества огнестрельного оружия, которое находилось на вооружении Беркута; скрытое противодействие и отсутствие желания в установлении истины со стороны правоохранителей; отказ Интерпола в международном розыске лиц, что делает невозможной процедуру заочного расследования и т.п.
    На прошлогодней встрече с семьями Героев Небесной Сотни Президент Украины Петр Порошенко заявил о недопустимости прекращения расследований, а в обращении к народу  Украины сообщил: «Расследование и суды уже идут, и виновные будут наказаны если не сегодня, то завтра, если не завтра, то послезавтра… Главное, что необходимо для успешного завершения дел по Майдану, - это окончательно принять изменения в Конституцию в части судебной реформы, которая предусматривает глубокое очищение судов… Именно в судебной системе крупнейшее сопротивление, саботаж и круговая порука по наказанию виновных за преступления против Майдана».
    Весь этот фарс с расследованием убийств на майдане уже  вызывает неприязнь и отвращение у любого здравомыслящего человека. Существуют тысячи видеозаписей тех событий, есть многочисленные свидетели происходящего. Наконец есть личные свидетельства тех, кто совершал убийства. Не секрет, что находясь в революционной эйфории многие хвастались своими «достижениями» в соцсетях, выкладывая личные фото с оружием и указывая, сколько человек лишил жизни в те страшные дни. В любом  цивилизованном государстве после такого признания такие смельчаки были бы немедленно арестованы, а у нас они свободно разгуливают по стране и даже сейчас дают интервью.
   Украина все быстрее погружается в пучину беззакония, и даже Запад уже отворачивается от нас, а заложниками ситуации стали  мы - простые граждане страны.
   Украинцы искренне скорбят о погибших и сетуют на то, что три года прошло - а виновных в смертях на Майдане до сих пор не наказали. Да и не нашли вовсе… 
   Все эти обстоятельства приводят к тому, что в дни трагических годовщин многие украинцы вынуждены по-новому взглянуть на идеалы Майдана, дела его последователей и свершения его политиков.
20 февраля Украина будет отмечать третью годовщину трагических событий на Майдане и    последовавшей за ними смены власти. На эти даты в Киеве анонсируют массовые акции протеста. 
По материалам 
Интернет-изданий 
***

Незагоєна рана Афганістану

    15 лютого 2017 року, з нагоди відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, у великій залі адмінбудівлі пройшов святковий концерт, підготовлений відділом культури, молоді, спорту, туризму та релігій Очаківської міської ради.
   Зі словами вдячності за виконаний інтернаціональний обов’язок тим, хто сьогодні є прикладом мужності та героїзму, взірцем відданості Батьківщині виступив заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Гордій Білов. Побажавши ветеранам-афганцям міцного здоров’я, довголіття, впевненості у завтрашньому дні, добробуту та наснаги, Гордій Олександрович вручив Почесні грамоти Очаківської міської ради Ю.П.Сухляку, Д.В.Прохорову, А.М.Бичеку, Ю.І.Козловському та О.В.Каліновському. 
    За активну участь у патріотичному вихованні молоді Очаківського району, сприянню вирішенню соціально-побутових питань – Грамоти голови Очаківської райдержадміністрації отримали: Д.Д.Дюльгер, С.П.Гречаний, Г.І.Вакар, Р.Г.Пілієв та А.М.Курінний.
    Пам’ятну медаль «Ветерану воину-интернационалисту» на урочистостях було вручено І.В.Тесленку та Г.І.Вакар. За активну громадянську позицію, вагомий особистий внесок в розвиток ветеранського руху та військово-патріотичного виховання молоді Почесною грамотою голови Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) був нагороджений В.М.Борзенко. Крім того, в цей день 7 учасників бойових дій в Республіці Афганістан з рук голови Очаківської районної організації української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) Юрія Петренка отримали членські квитки Української Спілки Ветеранів Афганістану.
   Нагороджені цього дня були не лише воїни-інтернаціоналісти. З нагоди свята – Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, за активну громадянську позицію, вагомий внесок в укріплення ветеранського руху – Грамотами голови Очаківської районної організації Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) нагороджені мешканці міста: В.Харченко, Н.Заборова, С.Рябова, Я.Кухарська та Т.Лупул.
   Після офіційних привітань присутнім дарували свій талант: Олена Паученко, Ірина Стаднічук, Анастасія Росинець, Анастасія Чорна, Христина Силівон, Діана Огородник, Марина Богатікова, Вікторія Тринько та учасники вокального ансамблю «Зоряни», які разом з ведучою концертної програми Мариною Давидовою, звукооператором Олександром Скворцовим та режисером Тетяною Поночевною створили в залі атмосферу тепла і затишку.  
  
  
Завідувач сектору інформаційної діяльності
 та комунікацій з громадськістю апарату 
Очаківської міської ради та її виконавчого комітету
 Я.О.Кухарська
***
Афганістан – моя кривава рана
 
   Афганська війна…Брудна, неоголошена…А хіба війни можуть бути чистими? Кожна несе смерть, інвалідність, одягає в жалобу тисячі материнських сердець. У війни холодні очі… У війни свій рахунок, своя безжалісна арифметика. 
   У цьому році виповнюється 28 років відтоді, як останній солдат перетнув афганський кордон. Це був шлях додому... Їх називають воїнами-інтернаціоналістами. Ризикуючи власним життям, вони виконували свій обов’язок. 
   Афганська війна для тисяч родин назавжди стала грізним знаменом біди, символом невгомонних душевних мук і невтішного горя. З України в Афганістані воювало понад 160 тисяч солдатів і офіцерів. З них 3360 не повернулись додому. Загинули в тій війні та померли від ран і жителі Очаківщини. 
   15 лютого 2017 року, у День вшанування учасників бойових дій на території інших держав, аби віддати данину пам’яті та шани своїм землякам-інтернаціоналістам, згадати всіх, хто не повернувся живим на рідну землю з далеких і близьких країв, біля пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам зібрались городяни, представники влади, військові та учні шкіл.
    Зі святковою та водночас сумною датою привітав усіх присутніх заступник Очаківського міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Гордій Білов. Від районної влади слово взяв заступник голови Очаківської райдержадміністрації Сергій Стовманенко.  
Про вірність військовому обов’язку, приклад мужності та героїзму говорив цього дня й заступник командира військової частини А 2637, капітан II рангу Василь Ільєв, відзначаючи, що безцінний бойовий досвід воїнів-інтернаціоналістів потрібний нинішнім військовослужбовцям, які сьогодні захищають кордони нашої держави на Сході України.  
    Зі словом до учасників заходу звернувся і голова Очаківської районної організації української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) Юрій Петренко, який у своїй промові зазначив, що, на жаль, не всі посадовці відповідально ставляться до вирішення проблем з увічнення пам’яті полеглих земляків. Декілька років воїни-інтернаціоналісти чекали допомоги від районної влади у встановленні двох меморіальних дошок на честь загиблих побратимів – жителя села Куцуруб Анатолія Пілієва та жителя села Чорноморки Святослава Татарчука. Проте так і не дочекались. Натомість депутати Очаківської міської ради – Олексій Омельченко, Євген Тимошенко та Євген Кадочніков відразу ж відгукнулись на звернення ветеранської організації. Пам’ятні дошки вже виготовленні та після невеличкого доопрацювання будуть встановлені у селах, де проживали загиблі воїни. 
   Поділяючи весь біль з тими, хто втратив на цій війні своїх рідних і близьких, дітей і чоловіків, віддаючи данину поваги всім учасникам подібних подій, наприкінці мітингу присутні вшанували усіх полеглих синів України хвилиною мовчання та збройовим залпом. До підніжжя пам’ятника поклали квіти та вінки.
  
Завідувач сектору інформаційної діяльності
 та комунікацій з громадськістю апарату 
Очаківської міської ради та її виконавчого комітету
 Я.О.Кухарська
***

Шановні очаківці!

   15 лютого ми вшановуємо тих, кому довелося воювати на території інших держав. Українські воїни виконували складні завдання у понад 20 країнах світу: це Ліван, Угорщина, Єгипет, Ангола, Сьєрра-Леоне, Чехословаччина, Ефіопія, Югославія, Афганістан.
Цього року виповнюється 28 років з дня виведення військ з Афганістану. Через «афганське пекло» пройшло більше 160 тисяч українців, понад 3 тисячі загинули в цій страшній війні. 
    Ми пам’ятаємо кожного, хто віддав своє життя заради миру. Воїни-інтернаціоналісти з честю виконали свій обов’язок, стали гідним прикладом героїзму, честі та мужності. Вони, як ніхто інший, знають справжню ціну мирного життя. 
    Дорогі учасники бойових дій! Ви – наша надійна опора, надихаючий приклад згуртованості та підтримки один одного, як долати труднощі й вистояти серед незгод, як захистити добро і справедливість. Сьогодні, коли Україна протистоїть зовнішній агресії, українській армії необхідний ваш бойовий досвід та мудрість. Дякуємо, що ви стали справжніми побратимами, військовими батьками для солдат у цій неоголошеній війні. 
Від щирого серця бажаю вам, вашим близьким та рідним міцного здоров’я, довгих років щасливого життя, затишного домашнього вогнища, родинного благополуччя та найголовніше – мирного неба над головою! 
З повагою, міський голова 
С.М.Бичков
***
Воїни-інтернаціоналісти вшанували пам'ять загиблих товаришів
 
   Напередодні відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та річниці виведення радянських військ із Афганістану бойові побратими вшанували пам'ять про загиблих товаришів за християнською традицією.
   В неділю, 12 лютого 2017 року, воїни-інтернаціоналісти зібрались в Очаківському Свято-Миколаївському кафедральному соборі та разом з настоятелем храму Віктором Обезюком сердечною молитвою пом’янули тих, хто з честю, виконавши військовий обов’язок, залишились в людській пам’яті назавжди молодими. 
  
 

 

***